پاپ برای داروسازان: تحت تأثیر فرهنگ زباله قرار نگیرید


روز پنجشنبه ، پاپ فرانسیس پیش از کنگره ملی خود ، هیاتی از انجمن داروسازی بیمارستان ایتالیا و خدمات دارویی مقامات بهداشتی (SIFO) را پذیرفت.

نویسنده: رابین گومز

پاپ فرانسیس روز پنجشنبه از داروسازان خواست که از فرهنگ زباله مراقبت کنند و اصول اخلاقی را در حرفه خود رعایت کنند و تأکید کرد که سقط جنین قتل است.

وی حدود 150 نماینده انجمن داروسازی بیمارستان ایتالیا و خدمات دارویی (SIFO) را تشویق کرد که از 42 خود اخراج شدند.nd کنگره ملی در رم ، 14-17 اکتبر. آنها با موضوع “قهرمان داروساز و مترجم تغییر ، بحران و برنامه ریزی” بحث می کنند.

مسافرخانه سامری خوب

وی بر اهمیت سیستم بهداشت عمومی ملی در تضمین خیر عمومی و رشد اجتماعی یک کشور ، به ویژه در شرایط همه گیر در حال تغییر سازمان و مدیریت بهداشت و مراقبت های بهداشتی تأکید کرد.

پاپ با شمردن تصویر مسافرخانه مسافرخانه در مثل سامری خوب ، گفت که این نشان دهنده کارهای روزمره و خدمات مخفی داروسازان بیمارستان است. داروسازان که به صبر ، ثبات و دقت نیاز دارند ، در بینایی اندک ، می توانند “تقدس زندگی روزمره” را از طریق دعا و عشق تولید کنند.

ثانیاً ، داروساز بیمارستان بلافاصله با بیماران تماس می گیرد. گاهی اوقات داروخانه نامرئی است اما همه چیز را کار می کند و باعث می شود فرد تحت مراقبت قرار گیرد.

اعتراض وظیفه شناسی

پاپ فرانسیس می گوید ، راه سوم بعد اخلاقی در سطوح شخصی و اجتماعی است. در سطح اخلاقی شخصی ، داروسازان بیمارستان یادآور شدند ، “شما همیشه در خدمت زندگی انسان ها هستید.” او گفت این “می تواند شامل اعتراض وظیفه شناسی باشد ، که بی وفایی نیست ، بلکه برعکس وفاداری به حرفه شما است ، اگر انگیزه واقعی داشته باشد”. پدر مقدس با اشاره به تمایل به کنار گذاشتن اعتراض وظیفه شناسی ، گفت که این اصل اخلاقی و مسئولیت نهایی همه متخصصان بهداشت غیرقابل مذاکره است.

سقط جنین – قتل

پاپ که مخالف وظیفه شناسی بود ، همچنین انکار بی عدالتی ها را به زندگی بی گناه و بی دفاع ادامه داد. در این رابطه ، پاپ موضوع سقط جنین را مطرح کرد. وی تأکید کرد: “می دانید که من در این مورد بسیار واضح هستم: این قتل است و نمی توان دستیار او شد.” در عوض ، او می گوید ، وظیفه ما این است که به موقعیت ها ، به ویژه زنان ، نزدیک باشیم تا سقط جنین را به عنوان یک راه حل نبینند ، زیرا در حقیقت ، این راه حل نیست.

فرهنگ پسماند

در سطح عدالت اجتماعی ، پاپ فرانسیس گفت که پیگیری عدالت و خیر مشترک باید از نظر اقتصادی و اخلاقی پایدار باشد. از آنجا که سرویس بهداشت ملی ایتالیا به دنبال ارائه دسترسی جهانی به مراقبت های بهداشتی است ، معیارهای مدیریت و مالی نباید تنها هنجارها باشند. وی گفت: “فرهنگ پسماند نباید بر حرفه شما تأثیر بگذارد.” او از این واقعیت که به زنان و مردان سالمند نصف داروهای مورد نیازشان برای كوتاه كردن عمرشان داده شد ، ابراز تاسف كرد و گفت: این نیز اتلاف است.

مدیریت منابع نه تنها باید یک موضوع اقتصادی باشد بلکه باید یک مسئله اخلاقی و انسانی باشد. پاپ افزود: همه می خواهند از “پروتکل اخلاقی” در علم و وجدان اطاعت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *