روز جهانی دختر بچه: آموزش زنان برای آینده همه


ژنرال جدید مجمع کارمل رسولی با گرامیداشت روز جهانی سالانه دختر بچه از مأموریت دستور او در توانمندسازی زنان از طریق آموزش ، به نفع آنها و به نفع همه صحبت می کند.

نویسنده: لیندا بوردونی

سر ماریا نیرمالینی در فوریه 2020 به عنوان ژنرال ارشد جماعت کارمل فرستاده شد. این جماعت ، که توسط مادر ورونیکا تأسیس شده است ، در زمینه آموزش فعالیت می کند. مقر اصلی آن در ایالت کارناتاکا در جنوب هند است. اکثر 1500 عضو در مدارس و برنامه های آموزشی در هند کار می کنند ، اما جوامع پررونقی نیز در فرانسه ، کنیا ، اوگاندا ، کویت ، بحرین ، ایتالیا ، پاکستان ، سریلانکا و تانزانیا وجود دارد.

همانطور که سر نیرمالینی به رادیو واتیکان گفت ، کاریزمای نظم در آموزش و پرورش و به ویژه “آموزش برای دختر کوچک” است.

مصاحبه با سر ماریا نیرمالینی را بشنوید

سر نيرماليني توضيح داد كه مادر ورونيكا ، بنيانگذار نظم ، خواهان تحصيل براي دختر كوچك است. وی به ویژه در کشور خود ، هند ، گفت که اگر زنان تحصیل کرده باشند ، می توانند از حقوق و عزت خود دفاع کنند ، و افزود که این امر در سراسر کشور و سایر کشورهایی که مجمع در خاورمیانه مدارس را اداره می کند صادق است. آفریقا

نیرمالینی می گوید: “تحصیل برای من مهمترین چیز در زندگی کسی است” ، حداقل آموزش ابتدایی ، زیرا به ویژه برای زنان در هند ، به آنها کمک می کند که خود ، موقعیت خود ، عزت ، حقوق خود را بشناسند. به ”

وی گفت: “در مناطق روستایی هند ، آموزش همیشه در حال نزولی بوده است و بنابراین آموزش زنان برای تربیت و توسعه خانواده های آنها بسیار بسیار مهم است.”

“این بسیار حیاتی است [for them] درک اینکه آنها کیستند و قدرت هر زنی در درون او برای اینکه بتواند صدایی داشته باشد ، “نه فقط در سیاست بلکه در خانواده و در اجتماع و اینکه بتواند آن صدا را در آموزش اولیه خود داشته باشد. به

آقای نیرمالینی در ادامه در مورد تلاشهای دولت هند در جهت بهبود وضعیت آسیب پذیرترین افراد صحبت کرد. او توضیح داد که اغلب افراد روی زمین و در سطح محلی هستند که تفاوت واقعی را ایجاد می کنند ، اما به طور کلی ، او می گوید که وضعیت بسیار ناهموار است.

از تولد دختر بچه همیشه استقبال نمی شود

به همین دلیل او اخیراً یک مدرسه جدید در حدود 180 کیلومتری دهلی نو برای پسران و دختران ، اما بیشتر برای دختران افتتاح کرده است. این سرویس به جوامع ایالت پنجاب و هاریانا خدمت می کند ، جایی که ، به گفته وی ، “از تولد دختر کوچک استقبال نمی شود.”

“شما هنوز چنین داستانهایی دارید: از روز اول آنها هستند [the girls] به آنها گفته می شود که برای کارهای خانه هستند و نه برای تحصیل. “

سر نيرماليني گفت كه به دختران گفته است كه مدرسه براي آنها ويژه است زيرا او براي غلبه بر تعصب و فراواني ريشه دار تلاش مي كند.

او گفت اگرچه وضعیت از ایالت به ایالت دیگر و از شهرها تا واقعیت روستایی متفاوت است ، اما هنوز کارهای زیادی در زمینه آموزش زنان در هند باید انجام شود.

سرلشکر همچنین توضیح داد که جماعت همچنین در ترویج مطالعات دانشگاهی خواهران درجه بسیار فعال بود ، که بسیاری از آنها قادر به سفر به کشورهای دیگر برای معلم شدن یا اداره مدارسی که بیشترین نیاز را داشت ، هستند.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، خواهران کارمل رسولی در کنیا ، تانزانیا و سریلانکا و همچنین در کشورهای خاورمیانه مانند کویت و بحرین حضور دارند ، به گفته وی ، راهبه ها می توانند برای مunسسات آموزشی کاتولیک بسیار چالش برانگیز باشند.

وزارتخانه ای چالش برانگیز اما کامل

و با این حال ، او گفت ، “این یک خدمت بسیار ارزشمند است” ، همچنین به این دلیل که به لطف کار خواهران ، تقاضای زیادی برای پذیرش در آن مدارس در سراسر جامعه وجود دارد. خواهران خاطرنشان کردند که به دانش آموزان از هر مذهبی آموزش می دهند.

آقای نیرمالینی در ادامه صحبت می کند که چگونه بیماری همه گیر کووید -19 بر کار ماموریت ها تأثیر گذاشته است و تعهد خود برای هدایت خواهران در هر زمان به رنج کسانی که با آنها زندگی می کنیم.

او می گوید: “وظیفه اصلی من به عنوان یک رهبر این است که به ریشه ها ، به معنویت برگردم ، خواهران را همراهی کنم ، آنها را راهنمایی کنم و به آنها بیاموزم که به نشانه های عصر توجه کنند.”

در حالی که این سفارش مانند همه سفارشات در حال کاهش است ، گفت آفریقا و سریلانکا مشاغل تازه و انرژی تازه ارائه می دهند.

سر نيرماليني در پايان گفت: “ما اميد خود را از دست نمي دهيم ، به آنچه انجام مي دهيم ادامه مي دهيم.” با انجام كارهاي بشريت ، دست به دامان انسان ها شد تا پيغام مسيح را با آنها در ميان بگذارند … اشتیاق زیاد ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *