دیدار پاپ قبل از COP26: بهترین تلاش شما به خاطر نسل های آینده است


پاپ فرانسیس در سخنرانی خطاب به شرکت کنندگان در نشست مقدماتی کنفرانس آینده تغییرات آب و هوایی COP26 ، نیاز به تحول اکولوژیکی واقعی و یک مدل توسعه فراگیر را تکرار می کند.

نویسنده: لیندا بوردونی

پاپ فرانسیس 2 روز قبل از COP26 که به طور مشترک توسط پارلمان ایتالیا و اتحادیه بین پارلمانی (IPU) سازماندهی شد ، صبح روز شنبه در سالن واتیکان پل ششم و در رم به شرکت کنندگان در جلسه پارلمانی رسید و آنها را تشویق کرد تا برای به نفع همه و برای آینده نسلهای آینده است. هدف این جلسه زمینه سازی برای 26 نفر بودث کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد به میزبانی ایتالیا و انگلستان و قرار است از 1 تا 12 نوامبر در گلاسکو برگزار شود.

COP26 رهبران سراسر جهان را برای ترویج اقدامات آب و هوایی و ترویج اجرای توافقنامه پاریس 2015 ، برجسته ترین توافق بین المللی الزامی در زمینه تغییرات آب و هوایی در جهان گرد هم می آورد. کاردینال پیترو پارولین ، وزیر امور خارجه واتیکان ، و بسیاری از گروه های اعتقادی و رهبران مذهبی ، شرکت می کنند.

پاپ فرانسیس در سخنرانی خود یادآور شد که به تازگی یک درخواست مشترک را به همراه رهبران مذهبی و دانشمندان مختلف در پرتو اجلاس امضا کرده است. به گفته وی ، این سند نتیجه ماه ها گفتگوی شدید است و درخواست تجدید نظر بر اساس “اطلاع از چالش های بی سابقه ای که ما و زندگی در خانه معمولی زیبا ما را تهدید می کند … و نیاز به یک عدد زوج وحدت عمیق تر در مواجهه با همه گیری جهانی و نگرانی فزاینده “در این زمینه.

همگرایی رهبران مذهبی

او خاطرنشان کرد که روح برادری این روند را مشخص می کند و “همگرایی چشمگیر همه صداهای مختلف ما را در دو نقطه برجسته می کند. اول ، اندوه ما باعث صدمه شدید به خانواده انسان و خانه معمولی آن شد. و ثانیاً ، نیاز فوری به تغییر جهت ، به منظور حرکت قاطع و محکم از دور انداختن فرهنگ رایج در جامعه ما نسبت به فرهنگ مراقبتبه

وی برای پاسخ به این چالش گفت: بشریت باید واقعاً دگرگون شود و این کار را با عزمی مصمم انجام دهد. او افزود که این یک مسئولیت است ، “به ویژه وظیفه کسانی است که در بخشهای مختلف جامعه به مسئولیت های بالا دعوت می شوند.”

پاپ فرانسیس به حاضران گفت که درخواست مشترکی که وی به آنها ارائه کرد به طور نمادین تعدادی از تعهدات مربوط به عمل و آموزش را شامل می شد.

یک چالش آموزشی

در واقع ، وی ادامه داد ، ما با چشمگیری روبرو هستیم چالش آموزشیهمانطور که “هر تغییری مستلزم یک فرایند آموزشی با هدف ایجاد یک وحدت جهانی جدید و جامعه پذیراتر است”.

وی گفت: “چالش ارتقای آموزش برای زیست بوم یکپارچه ، چالشی است که ما ، نمایندگان ادیان ، به آن پایبند هستیم.”

چالش سیاسی

وی ادامه داد: “در عین حال ، ما از دولت ها می خواهیم تا اقدامی سریع انجام دهند که میانگین افزایش دمای جهان را محدود کرده و اقدامات جسورانه ای انجام دهد ، از جمله تقویت همکاری های بین المللی. به طور خاص ، ما از آنها می خواهیم که انتقال به سمت انرژی پاک را ترویج کنند. اتخاذ شیوه های پایدار استفاده از زمین ، جلوگیری از جنگل زدایی و احیای جنگل ، حفظ تنوع زیستی ، حمایت از محیط زیست و احترام به سیستم های غذایی محلی ، تلاش برای پایان دادن به گرسنگی و سوء تغذیه و ترویج شیوه زندگی و الگوهای مصرف و تولید پایدار. ”

پاپ با تامل در مورد چگونگی چنین تحولی دلالت بر مدل توسعه ای جامع و فراگیر ، “مبتنی بر وحدت و مسئولیت دارد” ، گفت که همه در مقابله با این چالش سهم دارند.

از سیاستمداران و رهبران دولت خواسته می شود که با “خرد ، آینده نگری و نگرانی به نفع همه عمل کنند: در یک کلام ، ویژگی های اساسی سیاست خوب”.

وی توضیح داد که قوانین باید در پرتو مصلحت عمومی و در ارتباط با سایر اصول اساسی مانند کرامت شخص انسان ، همبستگی و تابعیت معرفی شوند.

و وی خاطرنشان کرد که این فقط در مورد تشویق و مجازات شیوه های نامناسب نیست ، بلکه تشویق مسیرهای جدید برای دنبال کردن است: “مسیرهایی که بیشتر با اهدافی که ما در تلاش برای دستیابی به آنها هستیم مناسب است.”

پاپ فرانسیس گفت: “اینها عناصر حیاتی هستند که باید برای دستیابی به اهداف تعیین شده در توافقنامه پاریس و کمک به نتیجه مثبت COP26 مورد توجه قرار گیرد”.

وی در پایان به شرکت کنندگان در جلسه پارلمان یادآوری کرد که بهترین تلاش ما برای نسل های آینده است تا “آنها بتوانند با امید زندگی کنند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *