دیدار پاپ با نخست وزیر مالت


دفتر مقدس و نخست وزیر مالت ، روبرت آبلا ، درباره مهاجرت ، اخلاق و صلح صحبت کردند.

توسط خبرنگار کارکنان واتیکان نیوز

پاپ فرانسیس روز جمعه از تماشاگران رابرت آبلا ، نخست وزیر واتیکان مالت استقبال کرد. نخست وزیر بعداً با کاردینال پیترو پارولین وزیر خارجه واتیکان و همچنین پل ریچارد گالاگر وزیر روابط واتیکان با ایالات متحده گفتگو کرد.

در بیانیه دفتر مطبوعات حوزه مقدس آمده است که مقدس و مالت در “مذاکرات صمیمانه” به روابط خوب دوجانبه و همکاری پربار بین کلیسا و دولت در کشور جزیره مدیترانه اشاره کردند.

هر دو طرف به سهم مسیحیت در تاریخ ، فرهنگ و زندگی مردم مالت و تعهد کلیسا به توسعه انسانی و اجتماعی کشور ، به ویژه در زمینه آموزش و رفاه اشاره کردند.

دفتر مطبوعاتی گفت که در این مباحث موضوعات مورد علاقه مشترک ، مانند مهاجرت ، که کلیسا و دولت به شدت به آن متعهد هستند ، و برخی مسائل اخلاقی مورد بررسی قرار گرفت. آنها همچنین در مورد وضعیت اروپایی و بین المللی ، توجه ویژه به منطقه مدیترانه ، و همچنین اهمیت گفتگوی بین المللی و بین دینی در ایجاد صلح و برادری بین مردم صحبت کردند.

جمعیت کشور جزیره کوچک 516000 نفر تخمین زده می شود که بیش از 90 درصد آنها کاتولیک هستند. آنها در دو حومه کشور – اسقف اعظم مالت و اسقف اعظم گوزو پراکنده شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *