اسقف های آمریکایی از جوانان دعوت می کنند تا به جشن WYD 2023 بپیوندند


اسقف ها در ایالات متحده از جوانان دعوت می کنند تا در جشن سی و هشتمین روز جهانی جوانان که در لیسبون پرتغال در سال 2023 برگزار می شود ، شرکت کنند.

نویسنده لیزا زنگرینی

پس از اعلام اخیر تاریخ های رسمی روز جهانی جوانان لیسبون 2023 ، اسقف های آمریکایی از جوانان آمریکایی دعوت کرده اند تا در جشن این رویداد بزرگ بین المللی شرکت کنند. در 4 اکتبر ، پدرسالار Manuel Clemente لیسبون اعلام کرد که سی و هشتمین WYD از 1 تا 6 آگوست 2023 برگزار می شود. انتظار می رود پاپ فرانسیس آن را به طور رسمی ببندد.

در بیانیه ای که هفته گذشته منتشر شد ، اسقف اعظم سالواتوره ج. کوردیلئون ، رئیس کمیته الوهیت ، ازدواج ، زندگی خانوادگی و جوانان در کنفرانس اسقف های کاتولیک ایالات متحده (USCCB) و اسقف ادوارد جی برنز ، رابط اسقفی USCCB با روز جهانی جوانان ، اسقف ها از این خبر ابراز خوشحالی کردند و امیدوار بودند که بسیاری از جوانان در ایالات متحده به نحوی درگیر شوند. “آیا قصد دارید به لیسبون سفر کنید ، در رسانه های دیجیتالی شرکت کنید یا در یکی از جشن های محلی که در اسقف های سراسر کشور برگزار می شود به همسالان خود بپیوندید ، ما می خواهیم شما بخشی از این لحظه در زندگی کلیسا باشید” ، بیانیه خوانده شده

به امید اثری دگرگون کننده بر جوانان

به گفته اسقف های ایالات متحده ، “استانی است” که یک مراسم جهانی با پدر مقدس در جشن تغییر شکل ، در 6 اوت برگزار شود. لحظه تحول برای آنها ما امیدواریم که WYD تأثیر مشابهی بر جوانان امروزی بگذارد ، مهم نیست کجا و چگونه این زیارت را برای جشن گرفتن این جشنواره بین المللی ویژه ایمان انجام می دهند. “

اولین جهان در سال 1986

روز جهانی جوانان توسط سنت جان پل دوم در سال 1985 آغاز شد تا جوانان و جوانان 16 تا 35 ساله را از همه قاره ها برای زیارت جهانی و جشن ایمان به همراه پدر مقدس گرد هم آورد. اولین WYD در سال 1986 در رم اتفاق افتاد و از آن به بعد هر دو تا سه سال یکبار در کشوری متفاوت برگزار می شود. بین WYD سالانه در سطح اسقف نشین جشن گرفته می شود.

تم WYD لیسبون 2023

آخرین مکان بین المللی در شهر پاناما در سال 2019 برگزار شد. اجلاس WYD لیسبون در ابتدا برای تابستان 2022 برنامه ریزی شده بود اما به دلیل همه گیری COVID-19 یک سال به تعویق افتاد.

موضوعی که پاپ فرانسیس برای این رویداد انتخاب کرد “مریم برخاست و شتاب کرد” (لوقا 1:39) ، به یاد شتابزدگی مریم برای ملاقات با پسرعمویش الیزابت و “بله” او پس از فرشته گابریل تولد مسیح بود. USCCB در ماه های آینده قبل از WYD 2023 در حال توسعه مواد و حمایت از جوامع محلی است که می توانید به صورت آنلاین در آدرس زیر پیدا کنید: https://www.usccb.org/topics/world-youth-day

نسخه حوزوی امسال

امسال ، مراسم روز جهانی جوانان توسط اسقف اعظم ، برای اولین بار ، در جشن مسیح پادشاه جهان ، در 21 نوامبر ، به جای یکشنبه نخل جشن گرفته می شود. در 27 سپتامبر ، پاپ فرانسیس پیام روز خود را با عنوان: “برخیزید. من شما را به عنوان شاهد آنچه دیده اید تعیین می کنم (نک: اعمال 26:16) “. این متن بخشی از چرخه ای از سه پیام است که جوانان را در سفر به جهان لیسبون 2023 همراه می کند و همه آنها بر فعل “برخاستن” متمرکز است. علاوه بر این ، دیکتاتیک واتیکان برای لائیک ها ، خانواده و زندگی به تازگی دستورالعمل های شبانی را برای جشن روز جهانی جوانان در کلیساهای خاص منتشر کرده است تا آنها را تشویق کند تا به جشن اسقف اهمیت بیشتری دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *