رئیس کنفرانس اسقف های کاتولیک آفریقای جنوبی (SACBC) از اسواتینی دیدن می کند.


اسقف Sithembele Sipuka رئیس SACBC با Themba Masuku معاون نخست وزیر پادشاهی اسواتینی ، در پایتخت این کشور ، امباپه ، گفتگو کرد.

پل ساماسومو – شهر واتیکان.

اسقف Sithembele Sipuka ، اسقف اسقف متا و رئیس SACBC ، توسط معاون نخست وزیر Eswatini ، Themba Masuku ، توسط مقامات ارشد SACBC همراه شد. میزبان محلی SACBC ، اسقف خوزه لوئیس پونس د لئون ، تنها اسقف کاتولیک در اسواتینی ، نیز در این جلسه شرکت کرد. اسقف دو لئون به عنوان یکی از اعضای کنفرانس اسقف ها ، به عنوان نقطه کانونی روابط کلیسا و ایالت عمل می کند.

دیدار وحدت از طرف SACBC

اسقف سیپوکا در سخنانی به معاون نخست وزیر اسواتینی ، سفر خود را وحدت توصیف کرد.

“پس از شنیدن چالش هایی که این کشور زیبا با آن روبروست ، برخی از آنها مشابه آفریقای جنوبی است و اصلا ادعا نمی کنیم که راه حلی داریم ، به عنوان همسایگان و رهبران کلیسا تصمیم گرفتیم از این وحدت دیدن کنیم و از شما سپاسگزاریم. ، جناب عالی ، برای مدتی که با وجود اطلاع کوتاه به ما اختصاص دادید ، ”اسقف سیپوکا گفت.

شهروندان اسواتینی افرادی هستند که عاشق صلح هستند

اسقف های سیپوکا ادامه داد: “در زمینه این تجربیات غم انگیز که پادشاهی اسواتینی در حال گذر است و تأثیر منفی آنها بر زندگی شهروندان این کشور ، کلیسای کاتولیک به شدت بر احتمال غلبه بر موانع جلوگیری از راه حل این مشکلات تأکید می کند. به تجربیات. اعتماد به نفس در مورد امکان غلبه بر موانع ابتدا بر اساس شخصیت صلح آمیز است سواتی اسقف تأیید کرد که این پادشاهی برای آن شناخته شده است. “

اعتراضات اخیر اسواتینی

اسواتینی یک کشور زیرزمینی در آفریقای جنوبی است که با آفریقای جنوبی و موزامبیک هم مرز است و 1.2 میلیون نفر جمعیت دارد. موقعیت COVID-19 در کشور تأثیر جدی بر اقتصاد کشور داشته است. این کشور همچنین از الگوهای شدید آب و هوا و نرخ بالای بیکاری رنج می برد.

چند ماه پیش اوضاع به اوج خود رسید وقتی که تظاهرکنندگان که برای ایجاد فضای دموکراتیک و اصلاحات بیشتر تحریک شده بودند ، انگیزه ای به دست آوردند – که عمدتا توسط جوانان معترض هدایت شد. تظاهرات مقامات منجر به واکنش خشونت آمیز شد. صحنه هایی وجود داشت که معمولاً با اسواتینی ارتباط نداشت.

آشفتگی کل منطقه را تهدید می کند

اسقف سیپوکا گفت که چالش های خشونت ، تخریب اموال ، استفاده از نیروی بیش از حد توسط پرسنل امنیتی و مرگ های مشاهده شده در این کشور تهدیدی برای شهروندان اسواتینی و کل منطقه آفریقای جنوبی است.

اسقف سیپوکا گفت: “جنابعالی ، حضور متواضع ما در اینجا این است که صدای خود را برای صلح اضافه کنیم و در صورت لزوم در تلاشهایی که باعث می شود این کشور اختلافات را به صورت مسالمت آمیز حل کند و محیطی برای نظم ، توسعه و ترویج عدالت ایجاد کند ، همکاری کنیم.” به

SACBC برای سواتی دعا می کند

اسقف سیپوکو در ادامه به مهمانان اسواتینی خود اطمینان داد که کلیسای کاتولیک در آفریقای جنوبی برای این کشور دعا می کند و به گفته وی “سالها به عنوان نقطه مرجع صلح در منطقه عمل کرد.”

SACBC اسقف های کاتولیک در آفریقای جنوبی از بوتسوانا ، اسواتینی و آفریقای جنوبی را گرد هم می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *