Scicluna در مورد سوء استفاده: از اندوه تا عمل


اسقف اعظم چارلز اسیکلونا از مالت ، که همچنین به عنوان دستیار دبیر مجمع در مورد دکترین ایمان فعالیت می کند ، به گزارش مربوط به سوء استفاده جنسی از روحانیون در فرانسه پاسخ می دهد و می گوید برای پاسخ به بحران باید از اندوه به عمل حرکت کنیم. به

پس از انتشار گزارش سوءاستفاده جنسی روحانیون در فرانسه ، اسقف اعظم چارلز اسکیلونا ، که به عنوان دستیار دبیر مجمع دکترین ایمان نیز فعالیت می کند ، در گفتگو با واتیکان نیوز در مورد نیاز به رویکردی رادیکال تر قاطع و مثبت در پاسخ آنها صحبت می کند. به به بحران سوء استفاده

(ترجمه مصاحبه کامل ، به زبان ایتالیایی – در زیر ، نظر اسقف اعظم اسکیلونا در مورد گزارش سوء استفاده جنسی در کلیسا در فرانسه را ببینید.

واتیکان نیوز: مسیگنور اسیکلونا ، چگونه به گزارش تازه منتشر شده کمیسیون مستقل سوء استفاده جنسی در کلیسای فرانسه نظر می دهید؟

اسقف اعظم چارلز سیکلونا: من به احساسات پاپ فرانسیس که ابراز ناراحتی و نزدیکی با قربانیان کرد ، می پیوندم ، زیرا اولین فکر باید به قربانیان بیشمار این فاجعه بزرگ که یک نسل را نشان می دهد ، برود. اما ، همانطور که پاپ به خاطر داشت ، آنچه اتفاق افتاد نیز باید فرصتی باشد تا ما متوقف شویم و با قاطعیت تأیید کنیم که باید کارهای بیشتری انجام دهیم. ما باید به این واقعیت اذعان کنیم که کلیسا در سال های اخیر پیشرفت های بزرگی داشته است. اما از آنجایی که من این فرصت را داشتم که در کتابی که در فرانسه منتشر شده است در مورد این پدیده بسیار غم انگیز سوء استفاده جنسی خردسالان توسط روحانیون بنویسم ، ما باید نوعی “تقویت غم” را حفظ کنیم. در حقیقت ، هر غمی مراحل خود را دارد. در این مورد ، اولین قدم زمانی است که ما فلج می شویم و حتی نمی توانیم این واقعیت غم انگیز و غم انگیز را هضم کنیم. اما پس از آن ، ما باید از اندوه به عزم و اعتقاد تازه به عمل برویم. این به دنبال خطی است که پاپ فرانسیس دنبال کرده است ، که قبلاً در نامه خود به قوم خدا در آگوست 2018 به ما یادآوری کرد که “وقتی یکی از ما رنج می برد ، همه ما رنج می بریم.” در آن نقل قول از سنت پل ، که پاپ به همه ما اشاره می کند ، الهیات وحدت و پاسخ ما وجود دارد. ما باید درک کنیم که قربانیان – که دچار سوء استفاده ، شرمندگی ، و حتی آسیب بیمه نهادی شده اند – بخشی از ما هستند. بنابراین ، ما باید قاطع تر و مثبت تر عمل کنیم.

VN: گزارش فرانسوی از حداقل 216،000 قربانی سوء استفاده بین 1950 تا 2020 و حدود 3000 کشیش و مذهبی که در جنایات پدوفیلی دخیل هستند ، نام می برد. بر اساس تجربه شما ، آیا این ارقام شگفت انگیز هستند؟

CS: ما به وضوح تنها کسانی هستیم – و به نظر من ، ما خوب کار می کنیم – که این دانش را ارائه می دهند و این مطالعات را انجام می دهند. من مایلم مطالعات دیگری ، گزارش های دیگر ، که شامل واقعیت محیط آموزشی ، محیط فرهنگی است ، ببینم. اینها ارقامی هستند که قطعاً ما را شگفت زده می کنند زیرا ، همانطور که پاپ می گوید ، حتی یک مورد سوء استفاده برای ما زیاد است. کارشناس هماهنگ کننده این طرح ستودنی توسط کلیسای فرانسه گفت که این ارقام 3 درصد از موارد سوء استفاده در فرانسه در دهه های اخیر را تشکیل می دهند. این بدان معناست که 97 درصد موارد هنوز در دست بررسی هستند و شناسایی نمی شوند. امیدوارم این گزارش ، هرچند غم انگیز باشد ، آغاز فرایند بزرگتری از آگاهی در سطح جامعه باشد که باید جلوی این پدیده شایع را گرفت.

VN: به نظر شما ، چه کار بیشتری می توان در زمینه کلیسایی انجام داد؟

CS: اگر بخواهید از من بخواهید که آیا نیاز به وضع قوانین جدید داریم ، من پاسخ منفی می دهم. به اندازه کافی با اسناد ، به اندازه کافی با خطبه ها ، ما باید وارد عمل شویم.

اول از همه ، ما به تعهد جدیدی در زمینه تشکیل جامعه نیاز داریم. بنابراین ، تشکیل خانواده ها ، جوانان ، بلکه کاهنان آینده و خود کاهنان. ما باید بتوانیم تمام اطلاعات را بدست آوریم تا بتوانیم موقعیتهای خطرناک را شناسایی کنیم ، افرادی را که ممکن است از کسی سوء استفاده کنند ، شناسایی کنیم. تکرار می کنم ، در این زمینه آموزش ضروری است.

سپس ما به این تصمیم نیاز داریم که در صورت مواجهه با گزارش سوء استفاده ، واضح پاسخ دهیم. ما باید متقاعد شویم که هرگز نباید با شکایتی که با حسن نیت مطرح شده است برخورد کنیم ، بلکه آن را دنبال کنیم ، زیرا ما در حال حاضر ابزارهای قانونی مناسب را در اختیار داریم. ما همچنین یک قانون جدید داریم که توسط پاپ فرانسیس پر شده است و مسئولیت ما به عنوان وزیران کلیسا است. و اشاره می کنم مثل یک مادر مهربان، Motu Proprio آن در سال 2016. سپس Motu آن نیز وجود دارد تو روشنایی دنیا هستی از سال 2019 که نه تنها به ما در مورد نیاز به اندیشیدن درباره قربانی ، حمایت از آنها آموزش می دهد ، بلکه به هرگونه تلاش برای رسیدگی به سوء استفاده – یعنی هر گونه تلاش برای omertà – انگ می زند. بنابراین ، برای من واضح به نظر می رسد که قوانین وجود دارد و آنها خوب هستند ، فقط پذیرش این هنجارها نادر است. ما باید این ارزشها را جذب کرده و در عمل به کار گیریم.

VN: ژان مارک ساو ، رئیس کمیسیون ، در مورد گزارش ، ابراز امیدواری کرد که تمرین های عرفی اکنون محاکمات عادلانه تری را ممکن سازد و قربانیان خود از محاکمات مطلع شوند. چگونه پاسخ می دهید؟

CS: این تغییری است که من خودم در مقاله ای که در مجله “Periodica de Re Canonica” منتشر شده توسط دانشگاه پاپی گریگوریان منتشر شد ، پیشنهاد کردم. اخیراً از من دعوت شد تا در سمیناری که توسط کمیسیون اسقف اعضا برای حمایت از خردسالان برگزار شد و صرفاً به حقوق قربانیان در فرایندهای شرعی اختصاص داده شده بود ، شرکت کنم و به مطالعه ای مقایسه ای بپردازم تا نحوه عملکرد آنها در حوزه های قضایی مدنی دیگران را بفهمم و بتوانم روشهای مفیدی را در حقوق شرعی پیشنهاد دهید. قبلاً در قانون تو روشنایی دنیا هستی پاپ فرانسیس می گوید وقتی تحقیقات علیه یکی از اعضای روحانیت متهم به سوء استفاده آغاز شد ، سرانجام کسانی که آن را انجام می دهند باید به نماینده قربانی و همچنین نتیجه تحقیقات خود اطلاع دهند. بنابراین ما در حال حاضر نشانه کوچکی از گشایش به سوی گفتگوی نهادینه شده و ساختارمندتر با قربانیان داریم.

اسقف اعظم اسیکلونا درباره گزارش فرانسه درباره سوء استفاده جنسی از روحانیون اظهار نظر می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *