4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و درمانگر جنسی علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی را برای کمک به شما در احساس بهتر و تقویت میل جنسی مورد بحث قرار می دهند.

مواقعی وجود دارد که حتی وقتی تنظیمات کاملاً دقیق به نظر می رسد ، بدن شما ممکن است احساس نکند که آن لحظه مناسب برای هر نوع رابطه جنسی است. اگر بیشتر اوقات این اتفاق برای شما می افتد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار شایع است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 برآورد کرد که حدود یک سوم زنان دارای میل جنسی پایین یا کاهش یافته است. البته ، سال دشوار (و سپس برخی از آن) در سال 2020 به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میزان میل جنسی آنها در سال 2020 در مقایسه با حالت عادی پایین تر است.

تمایل کمتر به رابطه جنسی ، در مقایسه با آنچه معمولاً تجربه می کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، ممکن است باعث شود احساس کنید مشکلی در شما وجود دارد ، اما اینطور نیست. موارد زیادی از میل جنسی پایین وجود دارد که به جنبه های سلامت شما مربوط می شود و کاملاً از کنترل شما خارج است و هیچ میل جنسی “مناسب” وجود ندارد. بیشتر بخوانید در مورد شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و اینکه چگونه می توانید از خود مراقبت کنید وقتی احساس کمتری نسبت به روحیه خود دارید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت اصطلاحات میل جنسی یا میل جنسی با هم بسته می شوند ، اما در واقع تفاوت های اساسی وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، اما هیجان نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. به گفته لورن واکر ، روانشناس بالینی ، دکترا در مقاله ای در مجله سال 2020 که در طبیعتبه

میل جنسی در طیفی وجود دارد. لورن دامیت ، متخصص LMFT و متخصص اعتیاد به رابطه جنسی در عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “این طبیعی است که در طول سالها بین مردان و زنان متفاوت است و طبیعی است که علاقه افراد گاهی با علاقه شریک زندگی مطابقت نداشته باشد.”

تغییر در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، افزونگی ، یا پایان رابطه می تواند به کاهش میل جنسی شما کمک کند. Dummit می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس ممکن است بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارد.”

“داشتن میل جنسی پایین لزوما یک نگرانی برای سلامتی نیست. با این حال ، اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که با پزشک خود در مورد تغییراتی که تجربه می کنید مشورت کنید. ” وی می افزاید: “پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا این موضوع بیشتر مربوط به یک مسئله پزشکی است یا یک مسئله روانی اجتماعی یا رابطه ای است.” به گفته انجمن بهداشت جنسی آمریکا ، اگر به طور مداوم میل جنسی کمی را ، بدون در نظر گرفتن شریک زندگی یا موقعیت ، تجربه می کنید و از نظر احساسی بر شما تأثیر منفی می گذارد ، می تواند نشانه ای از اختلال میل جنسی کم فعال باشد. به احتمال زیاد در حدود 10 درصد از زنان رخ می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. این که آیا فکر می کنید ممکن است علائم HSDD ، از جمله فقدان تقریباً کامل افکار جنسی و ناراحتی احتمالی در یک رابطه عاشقانه را داشته باشید ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی کمتری دارید ، مهم است که در مورد برخی از علل کم بودن بیشتر بدانید. میل جنسی و داروهای احتمالی

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و نگرانی های مربوط به سلامت روان

Dummit می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “این ممکن است به دلیل علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان انرژی و انگیزه را در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متضاد پیدا کرد.” کاهش برانگیختگی جنسی همچنین ممکن است نشان دهنده وضعیت روانی جدی تری از جمله اضطراب و بیشتر افسردگی باشد. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایین انتقال دهنده های عصبی خوب در مغز مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد کم اشتهایی شما متناوب است و با استرس های زندگی عادی مرتبط است ، ممکن است قبل از استراحت قبل از رابطه جنسی ، فعالیت های آرام بخشی انجام دهید ، مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی ورزش تنش را از بین ببرید. حاکی از. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) نیز ممکن است به شما کمک کند تا روحیه خوبی داشته باشید.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از داروهای دیگر در مورد آن ، با یک شریک ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی و با پزشک خود صحبت کنید. خود ، دکتر پدروسو توصیه می کند.

2. Perimenopos و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از آن رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در 40 سالگی شروع می شود ، اما ممکن است برای برخی از خانم ها زودتر شروع شود. چه به طور طبیعی یائسگی را شروع کنید ، چه جراحی ، و چه در نتیجه شیمی درمانی ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. یک نظرسنجی توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد ، که می تواند باعث تمایل و خشکی واژن شود و اغلب رابطه جنسی را دردناک می کند.

نحوه مراقبت از خود

استریت تراپی (همچنین به عنوان درمان جایگزینی هورمونی شناخته می شود) یکی از درمان های تجویزی است که ممکن است به بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند که با آزمایش موقعیت های جنسی متناوب ، به رابطه جنسی خود بازگردید ، مخصوصاً اگر رابطه جنسی دردناک است یا با استفاده از لرزش. وی می افزاید: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروهای درمانی

دکتر می گوید: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” پدروسو برخی از تحقیقات نشان داده است که برخی از قرص های ضد بارداری با سطح استروژن کمتر به خشکی واژن کمک می کند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (نسخه استروژن-پروژسترون مانند لوسترین یا ارتو تری سیکلن) ممکن است میل جنسی پایینی داشته باشند ، در مقایسه با افرادی که پیشرفت نمی کنند. اصلا پیشگیری از بارداری هورمونی

و در حالی که نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی ممکن است بر میل جنسی پایین بیفزاید ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز ممکن است منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از داروهای ضد افسردگی اثرات منفی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

برای علل پزشکی احتمالی کاهش میل جنسی به عنوان یک عارضه جانبی جدید (یا معمولی) ، بهتر است ابتدا این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید تا ببینید آیا راه حل ها یا تغییراتی ممکن است در دوز دارویی یا نسخه دارویی خود ایجاد کنید یا خیر. اگر شریکی دارید ، بحث آزاد با او در مورد آنچه در نتیجه مصرف دارو احساس می کنید می تواند مفید باشد. اگر به نظر برسد که روابط شما یا مسئله روابط نفوذی ممکن است میل جنسی پایینی داشته باشد ، ممکن است پزشک تغییر دارو ، در برخی موارد یا مشاوره را توصیه کند.

4. بارداری یا پس از زایمان

همانطور که یائسگی می تواند داشته باشد ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییرات در سلامت روانی شما در آن دوره ها می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود ، که کاملا طبیعی است. پدروسو در حالی که در برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن باعث کاهش میل جنسی می شود.

پس از زایمان ، کاهش استروژن و هورمون ها می توانند نامنظم باشند ، به طوری که به تنهایی می تواند منجر به میل جنسی کمتر شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد احتمالی واژن را با بازگشت بدن به حالت عادی ، استرس داشتن یک انسان دیگر برای مراقبت از آن را اضافه کنید … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

Dummit می گوید برای شب های ملاقات وقت بگذارید. او توصیه می کند در برنامه ریزی ، ارائه خودانگیختگی و خلاقیت ، و همچنین تفریح ​​بدون انتظار ، به نوبت عمل کنید. عنصر غافلگیری می تواند شما را در روحیه قرار دهد. و به یاد داشته باشید ، لازم نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – درگیر سایر انواع صمیمیت مانند ماساژ حسی ، بوسیدن و تغذیه شریک زندگی ، حمام کردن شریک زندگی یا سایر تماسهای صمیمی باشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *