12 روش تقویت سیستم ایمنی بدن که اکنون می توانید انجام دهید


برای موضوع مدرسه ایمن سازی HUM در آگوست 2021 ، ما چهار ستون ایمنی را با عادات بسیار سالم برای هر یک مورد بحث قرار می دهیم.

بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر ، یا فقط می خواهید دفاع خود را برای تغییرات فصلی پیش رو بالا ببرید؟ اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی برنامه روزانه شما و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند رفاه شما را در جهات بزرگ بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون اصلی سلامت سیستم ایمنی را بررسی می کنیم و شیوه های کوچک توصیه شده با تخصص را به اشتراک می گذاریم که می توانید به راحتی آنها را اتخاذ کنید. آنها را به عنوان اشکال اضافی اعتباری در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی خواهد کرد!

اقدامات خرد برای مصونیت

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تعامل دارد. بنابراین اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، رویکرد شما نیز باید جامع باشد. اطمینان حاصل کنید که برای تقویت مداوم سیستم ایمنی بدن خود به ستون های زیر توجه کنید.

بهتر است ، برنامه های کوچک برای هر ستون را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا بهترین نتایج را هر روز و در طول زمان بدست آورید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین اما م mostثرترین راه ها برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک برنامه غذایی کامل همراه با درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین) و ریزمغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سلول های ایمنی تأثیر مثبت داشته باشد. برعکس ، کمبود مواد مغذی متعادل می تواند دفاع شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

روشهای خرد برای رژیم غذایی و تغذیه:

  • سعی کنید با خوردن حداقل یک وعده غذایی رنگارنگ در روز رنگین کمان بخورید. انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • قهوه صبح خود را با یک اسموتی غنی از ویتامین C جایگزین کنید.
  • برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی ، آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل سنبل الویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد سلولهای ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را رکن واضح ایمنی می سازد.

یک مانع سالم روده نه تنها بدن شما را در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را نیز تولید می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

به طور خلاصه ، روده سالم برابر است با افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن.

اقدامات خرد برای بهبود سلامت روده:

  • اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. اگر برای هیدراتاسیون به یادآوری داخلی نیاز دارید ، یک هشدار برای نوشیدن یک لیوان H2O در بالای هر ساعت قرار دهید.
  • میان وعده های حاوی فیبر بالا ، مانند انواع توت ها ، ذرت بوداده و حمص را در دست داشته باشید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند به کاهش اشتها کمک کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه روده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس به طرق بیشماری بر رفاه در حال حاضر و بلند مدت تأثیر منفی می گذارد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات پیشگامانه ای اشاره می کند که نشان می دهد افرادی که در طول سه روز آزمایش های استرس زا انجام می دهند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با عوامل بیماری زا دارند. ظهور استرس تقریباً به طور کامل مانع تولید گاما اینترفرون تقویت کننده سیستم ایمنی می شود.

با گذشت زمان ، APA نیز در مورد این استرس هشدار می دهد “آره ربودن سیستم ایمنی بدن از طریق هزینه بیش از حد استرس پاسخ سلول T را که بخش مهمی از ایمنی سازگار است ، تضعیف می کند.

اگرچه گفتن استرس آسان تر از انجام آن است ، اما تعدادی گزینه وجود دارد که به شما کمک می کند تا آرامش خود را حفظ کنید ، خونسرد باشید و حفظ کنید.

روشهای مدیریت استرس خرد:

4. بخوابید

کیفیت خواب خوب یکی دیگر از ارکان اصلی ایمنی است.

خواب از بسیاری جهات سلامت سیستم ایمنی را بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثر استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به تنظیم التهاب. به طور مداوم خواب کافی و با کیفیت می تواند احتمال تجربه سرماخوردگی را کاهش دهد.

میکرو لکه ها برای خواب بهتر:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب نگه دارید و قبل از خواب زمان استفاده از صفحه نمایش را محدود کنید. نور آبی دستگاه های شما می تواند از ترشح ملاتونین جلوگیری کرده و کیفیت کلی خواب را کاهش دهد.
  • در طول روز برای افزایش کیفیت خواب شبانه ورزش کنید. به همین ترتیب ، تا جایی که می توانید فرصتهای جدیدی را برای حرکت پیدا کنید ، مثلاً از پله ها به جای آسانسور استفاده کنید.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض کم خوابی مبارزه کنید. در صورت امکان ، سعی کنید چرخه های کامل خواب داشته باشید ، هر کدام حدود 90 دقیقه طول می کشد.

خط پایانی

سلامت سیستم نیاز به تلاش تیمی در ستون های متعدد برای تقویت دفاع شما دارد. به جای این که فقط یکبار احساس کنید تحت شرایط آب و هوایی عمل می کنید ، با پیروی از این شیوه های کوچک ، رویکردی پیشگیرانه اتخاذ کنید تا مزایای آنها در طول زمان بدتر شود.

با اتخاذ رویکردی جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، می دانید که آزمون مدرسه ایمنی خود را انجام داده اید.

اگر برای ماندن در تمرینات کوچک خود به یادآوری سریع نیاز دارید ، مطمئن شوید که این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی نگه دارید.

اینفوگرافی از واحدهای ریز برای حمایت از ایمنی و بهبود سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *