یونیسف: تعداد کودکان مهاجر را که از جنگل دارین عبور می کنند ثبت کنید


صندوق آموزش کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تعداد فزاینده مهاجران را که از جنگل داریان در حال حرکت به ایالات متحده هستند عبور می کند ، از جمله نزدیک به 19000 کودک در سال جاری.

توسط بندیکت مایاکی ، SJ

صندوق کودکان سازمان ملل متحد از افزایش روزافزون کودکان مهاجر که از خلیج داریان عبور می کنند – جنگلی که کلمبیا و پاناما را از هم جدا می کند – در راه ایالات متحده ابراز نگرانی کرده است.

یونیسف اعلام کرد که این تعداد در بالاترین سطح خود قرار دارد و امسال نزدیک به 19000 کودک مهاجر از مناطق خطرناک عبور کرده اند. این عدد تقریباً سه برابر تعداد ثبت شده در پنج سال گذشته در مجموع است.

یونیسف گفت ، بیش از 1 از 5 مهاجر که از مرز بین کلمبیا و پاناما عبور می کنند ، کودک هستند که نیمی از آنها زیر پنج سال هستند.

سفری خطرناک

مهاجران بیش از 50 کشور از آفریقا و آسیای جنوبی از مسیر Darien Gap در مسیر خود به ایالات متحده استفاده می کنند – اغلب به تنهایی. نیمی از مهاجران از هائیتی هستند و بسیاری از آنها دارای فرزندان متولد شیلی یا برزیل هستند.

یونیسف در بیانیه ای اعلام کرد که خانواده های مهاجر که سعی می کنند از طریق جنگل های گرمسیری گرمسیری به آنجا برسند ، اغلب در معرض خشونت هستند ، “از جمله سوء استفاده جنسی ، قاچاق انسان و اخاذی توسط گروه های جنایتکار”.

یونیسف خاطرنشان کرد: خشونت جنسی ابزار تروریستی مورد استفاده گروههای جنایتکار در جنگل دارین را افزایش می دهد و می افزاید که سازمان ملل متحد “بین 29 مورد گزارش تجاوز به نوجوانان در طول پرواز” بین ماه های ژانویه تا سپتامبر “در میان سایر گزارشهای بسیاری دیگر از زنان ثبت کرده است.

برای کودکان ، خطرات حتی جدی تر است ، زیرا تنها در سال جاری ، حداقل 5 کودک در جنگل کشته شده اند و بیش از 150 کودک بدون والدین خود به پاناما رسیده اند ، از جمله برخی از نوزادان – که تقریباً 20 برابر افزایش یافته است. نسبت به سال 2020

کودکان مهاجر همچنین در معرض افزایش اسهال ، بیماریهای تنفسی ، کم آبی بدن و سایر اختلالات هستند که نیاز به مراقبت پزشکی دارند.

ژان گوف ، مدیر منطقه ای یونیسف در آمریکای لاتین و کارائیب ، گفت: “در اعماق جنگل ، سرقت ، تجاوز و قاچاق انسان به اندازه حیوانات وحشی ، حشرات و عدم وجود آب آشامیدنی سالم خطرناک است. هفته به هفته ، کودکان بیشتری در حال مرگ هستند ، والدین خود را از دست می دهند یا از خویشاوندان خود جدا می شوند در این سفر خطرناک. “

گوگ افزود: “هر کودکی که با پای پیاده از شکاف داریین عبور می کند ، یک بازمانده است.”

کمک های بشردوستانه

با توجه به شرایط ، یونیسف از دولت ها می خواهد تا حین حرکت کودکان در حین حرکت از حمایت آنها اطمینان حاصل کنند و تلاش هایی برای ترویج ادغام خانواده های مهاجر در جوامع میزبان انجام شود.

از آنجا که پیش بینی می شود تعداد بچه های مهاجر و گرسنه در شکاف داریان در هفته ها و ماه های آینده بیشتر افزایش یابد ، یونیسف همچنین اقداماتی را برای افزایش پاسخ های بشردوستانه خود به رفع نیازهای کودکان و خانواده های در حال حرکت انجام می دهد.

در کلمبیا ، آژانس سازمان ملل متحد و شرکای آن در زمینه خدمات آب ، بهداشت و بهداشت برای کودکان مهاجر ، به ویژه آنهایی که از والدین خود جدا شده اند ، کمک می کنند. آنها همچنین در ارجاع کودکانی که مورد خشونت قرار گرفته اند به خدمات حفاظتی محلی کمک می کنند.

به طور مشابه ، در پاناما ، یونیسف و شرکای آن خدمات روانی – اجتماعی و خدمات بهداشتی را برای کودکان مهاجر ارائه می دهند و همچنین در توزیع کیت های آب و بهداشت به دختران و زنان جوان مهاجر در مراکز پذیرش کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *