یمن: دست کم 6 نفر در حمله خودروی بمب گذاری شده کشته شدند


انفجار خودروی بمب گذاری شده در کاروان فرمانداری شهر بندر عدن در جنوب یمن را لرزاند و دست کم 6 نفر را کشت و چندین نفر دیگر را زخمی کرد.

توسط نویسنده کارکنان اخبار واتیکان

مقامات یمنی گفتند که دست کم 6 نفر روز یکشنبه در شهر بندری عدن در یمن بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده مشکوک به هدف قرار دادن دو مقام ارشد دولتی که از این انفجار جان سالم به در برده بودند کشته شدند.

معمر الیریانی ، وزیر اطلاعات ، خاطرنشان کرد: این انفجار عدن احمد لاملاس فرماندار کاروان و سالم السقطری وزیر کشاورزی را در منطقه تواهی هدف قرار داد.

در این شش مورد منشی مطبوعاتی فرماندار لاملاس و مسئول جزئیات امنیتی وی کشته شدند و دست کم هفت نفر دیگر از رهگذران مجروح شدند. این انفجار همچنین به چندین ساختمان در منطقه آسیب رساند که به سرعت توسط نیروهای امنیتی بسته شد.

مجروحان برای مراقبت های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند.

بدون مسئولیت

ماین عبدالملک سعید ، نخست وزیر یمن ، این انفجار را “حمله تروریستی” خواند و دستور تحقیقات را صادر کرد.

تا کنون هیچ کس مسئولیت انفجار روز یکشنبه را بر عهده نگرفته است.

لاملاس و الصقطری اعضای شورای انتقالی جنوب (STC) هستند ، گروهی جدایی طلب که با دولت مورد حمایت عربستان سعودی برای کنترل عدن و مناطق وسیعتر جنوب کشور مبارزه کرده اند.

پس از آنکه شورشیان حوثی مورد حمایت ایران در سال 2014 پایتخت صنعا را تسخیر کردند ، عدن به محل دولت شناخته شده بین المللی رئیس جمهور عابد تبدیل شد. در سالهای اخیر چندین انفجار در شهر رخ داده است که مسئولان محلی آن را متهم کرده اند. متحدان القاعده و گروه های دولت اسلامی.

بی ثباتی سیاسی و بحران انسانی

دولت وحدت یمن سال گذشته بر اساس توافق تقسیم قدرت تشکیل شد تا جنگ بین STC تحت حمایت امارات متحده عربی و وفاداران به منصور هادی رئیس جمهور مورد حمایت عربستان سعودی پایان یابد. هدف این بود که هر دو طرف در مبارزه با شورشیان حوثی که شمال یمن را کنترل می کنند متحد شوند.

یمن از سال 2014 با یک جنگ ویرانگر قدرت روبه رو شده است. دهها هزار نفر در این درگیری کشته و میلیون ها نفر آواره شده اند. همه گیری ویروس کرونا همچنین بحران در کشور فقیر را تشدید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *