گسترش تبانی فدراسیون فوتبال! / رای غیرقانونی در فدراسیون موقت


آرای مشکوک همراه با انتصابات مشکوک در اتحادیه فوتبال انگلیس بیداد می کند و به نظر می رسد نهادهای نظارتی باید مراقب این حرکت ها باشند زیرا منتقدان معتقدند که برخی افراد در اتحادیه موقت اتحادیه اروپا درگیر مهندسی انتخابات و انتصابات، رای گیری ها هستند و از این بابت متاسف هستند. !

به گزارش هوادار، رای عجیب و غیرقانونی به نماینده استان البرز در لیگ دسته سوم، منتقدان را بر آن داشت که برخی برای داشتن رای استان البرز در مجلس هشتم شهریور این کار را کردند!

رسانه‌های حرفه‌ای بدون هیچ نتیجه‌گیری ماجرا را روایت می‌کنند و از سازمان‌های نظارتی می‌خواهند که جلوی این اقدامات مشکوک را بگیرند.

در گروه اول دسته سوم سه تیم مردان آکادمی کیا، آریو اسلامشهر و پاشا البرز برای صعود به دسته دوم تلاش می کنند. از این سه تیم یک تیم به طور مستقیم و یک تیم راهی پلی آف خواهند شد.

در فاصله تنها یک هفته تا پایان مسابقات گروهی، مردان پاشا البرز با ۳۱ امتیاز اول و تیم های آریو اسلامشهر و آکادمی کیا به ترتیب با ۳۰ و ۲۸ امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. و از تیم های اول و دوم اینکه شنبه آینده در هفته پایانی به مصاف هم می روند، تیم آکادمی کیا توانست با برتری مقابل بجنوردی ۳۱ امتیازی شود و به عنوان تیم دوم راهی پلی آف شود چرا که با یک برد و یک تساوی مقابل. البرز اسلامشهر حذف می شود و با پیروزی نماینده اسلامشهر نماینده البرز رفت. همه چیز آماده بود تا تیم ها بدون احتمال تبانی مردان به میدان بروند اما ناگهان فدراسیون فوتبال دست به کار عجیبی زد و تصمیم گرفت هفته دوم مردان پاشا البرز با نماینده علی آباد در پایان هفدهم بازی کند. هفته و در آستانه آخرین مسابقه.

در هفته دوم تیم علی آباد نوین کشاورز از بازیکنی با ۴ اخطاره استفاده کرد (این بازیکن در مرحله اول ۳ اخطاره و در بازی اول مرحله دوم یک اخطار داشت) به کمیته انضباطی اعتراض کرد که اعتراض نماینده را رد کرد. البرز با استناد به قانون مبنی بر اینکه درخواست تجدیدنظر فقط ۲۴ ساعت پس از پایان بازی باید ثبت شود. پرونده به کمیته استیناف رفت و آنها رای کمیته انضباطی را تایید کردند اما در کمال تعجب امروز پس از گذشت ۱۵ هفته از ماجرا، رای جدیدی گرفته شد و اعلام شد که بازی دو تیم ۳ بر صفر بوده است. نماینده البرز!

فدراسیون می گوید این حکم با دستور ناظر موقت یا دبیر کل تغییر کرده است، زیرا کمیته های انضباطی و تجدیدنظر از قبل تصمیمات خود را صادر کرده بودند و نمی توانستند آن را تغییر دهند. حالا با این رای عجیب مردان پاشا البرز ۳۳ امتیازی شده و حتی در صورت شکست در روز آخر به تیم اسلامشهر صعودشان تضمینی است و با این رای متاسفانه معامله تیم ها در هاله ای از ابهام قرار می گیرد. در هفته گذشته ایجاد شد. متأسفانه فدراسیون با این تصمیم دیرهنگام و غیرقانونی (قانون می گوید فقط ۲۴ ساعت بعد از بازی اعتراض کنید) زمینه تبانی را در هفته گذشته بازتر کرد! پیش از این دو تیم البرزی و اسلامشهری برای موفقیت بدون تعارف و توافق باید با هم می جنگیدند و حالا تیم آکادمی کیا حق دارد به آنها شک کند.

عجیب اینکه تیم البرزی در این فصل ۳ امتیاز انضباطی از دریای بابل گرفت و حالا ۵ امتیاز انضباطی دارد. عجیب ترین نکته این است که وقتی تیم پارسا صنعت بیرجند به بازیکن بابل دریا اعتراض کرد، با وجود اینکه حق با این تیم بود، به آنها گفته شد چون بیش از ۲۴ ساعت از بازی گذشته، به شکایت آنها رسیدگی نشد و اکنون آنها به شکایت البرازیدها رسیدگی شد. از هفته دوم می شد هزار بار به این پرونده رسیدگی کرد و تصمیمی در فاصله کمتر از سه روز به پایان بازی ها مشکوک است.

به نظر می رسد نهادهای نظارتی باید در این هفته های پایانی فعالیت فدراسیون موقت که ضعف ها و اشتباهات آن آسیب جدی به فوتبال ایران وارد کرده، نگاه دقیق تری به فوتبال داشته باشند. در حال حاضر شنیده می شود که این آرا و فداکاری های اینچنینی بی ارتباط با انتخابات نیست و تلاش می شود پیشاپیش آرای نمایندگان مجلس را جلب کند!

بیشتر بخوانید:

ادامه انتصابات مورد مناقشه در فدراسیون. سرپرست تیم فوتبال کیش سرمربی تیم ملی جوانان شد