گانتز مدعی حضور ناوهای جنگی ایران در دریای سرخ شد + عکس


به گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش فارس، بنی گانتز، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی روز سه شنبه با انتشار تصاویر ماهواره ای مدعی شد که چهار ناو جنگی ایران در دریای سیاه هستند.

وی که این سخنان را در میزگرد سالانه اقتصادی یونان بیان کرد، گفت: ایران در حال توسعه عملیات تهاجمی خود در منطقه به طور عام و در عرصه دریایی به طور خاص است و ایران به طور غیرعادی با کشتی های نظامی خود در دریای سرخ گشت زنی می کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: در تصاویر ماهواره‌ای که در اینجا نشان می‌دهم، چهار کشتی نظامی ایران را در دریای سرخ مشاهده می‌کنید. حضور نیروهای نظامی ایران در دریای سرخ در ماه های اخیر موضوع بسیار مهمی در دهه اخیر بوده است. این یک تهدید فوری برای تجارت، انرژی و اقتصاد جهانی است.”

تصاویری که گانتز در نشست خود در یونان نشان داد، کشتی، ناوچه موج و دو کشتی کمکی است.

ادعای گانتز درباره حضور ناوهای جنگی ایران در دریای سرخ

حضور ناوگان نیروی دریایی ایران در دریای سرخ

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: ایران نمونه بارز تهدید جهانی و منطقه ای گسترده است. این کشور اخیرا در استان سمنان پرتابگر ماهواره‌ای را آزمایش کرد که با استفاده از فناوری آن می‌توان موشک‌های دوربرد قاره‌پیما را ساخت که برد آن به چند هزار کیلومتر می‌رسد و مناطق مرکزی اروپا را تهدید می‌کند.

روابط عمومی وزارت دفاع ایران در روز یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ دومین پرتاب موفقیت آمیز ماهواره “ظل جناح” را اعلام کرد. اولین پرتاب ذی الجناح در ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ انجام شد.

ماهواره ذوالجناح برای اولین بار در بهمن ماه ۱۳۹۷ با هدف دستیابی به قدرتمندترین فناوری پیشران سوخت جامد در کشور مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت.

وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در ادامه سخنان خود در خصوص اقدام اخیر حزب الله لبنان در ارسال سه پهپاد به سمت میدان گازی کاریش گفت: نیروی دریایی و نیروی هوایی اسرائیل سه پهپاد پرتاب شده از لبنان به سمت میدان گازی کاریش را رهگیری کردند. “

وی مدعی شد که این اقدام با هدف ایجاد اخلال در مذاکرات جاری در مرزهای دریایی رژیم صهیونیستی با لبنان انجام می شود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: این اقدام در درجه اول علیه شهروندان لبنانی است. اقدامات حزب‌الله که فاقد دامنه عملیاتی است، این پتانسیل را دارد که به اشتباه محاسباتی و بی‌ثباتی منجر شود. تجربه حزب الله نشان می دهد که آنها واقعیت منطقه را به درستی نمی بینند.

گانتز افزود: اسرائیل در دفاع از شهروندان و منافع خود عمل خواهد کرد و در عین حال آماده همکاری با شرکا برای ایجاد ثبات و موفقیت در منطقه است.

گانتز در سفر به یونان و قبرس در حاشیه این میزگرد با وزرای دفاع یونان و قبرس دیدار کرد.

در جریان دیدار گانتس با کارالامبوس پتریدیس وزیر دفاع قبرس، دو طرف در مورد منافع و چالش های مشترک در منطقه مدیترانه شرقی گفتگو کردند.

جروزالم پست نوشت که گانتز در دیدار با نیکولاس پانایوتوپولوس، وزیر دفاع یونان، در مورد افزایش همکاری نظامیان اسرائیلی و یونانی و چالش های پیش روی آنها، که در راس آن تهدید ایران است، بحث و تبادل نظر کرد.