کورونا در مازندران در سایه طبیعی


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، پس از دو ماه وقفه که شاهد روزهای آبی و آرام ویروس کرونا بودیم، هشدار ویروس کرونا در استان مازندران به صدا درآمده است.

موضوع نگران‌کننده این است که در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و بستری در بیمارستان‌های استان بوده‌ایم و پروتکل‌های بهداشتی کمتر جدی گرفته می‌شود تا جایی که ماسک در برخی مناطق به فراموشی سپرده شده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند.

در این مدت ۶۴ مظنون تحت مداوا، ترخیص از بیمارستان ها قرار گرفتند و روند درمانی خود را در منزل تکمیل خواهند کرد.

در این مراکز در حال حاضر ۱۹۶ بیمار به دلیل ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند که از این تعداد ۴۶ نفر در بخش های ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل هم‌اکنون ۳۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل تحت درمان هستند که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید بستری و ۱۶ بیمار نیز ترخیص شدند.

همچنین ۵ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

بر این اساس، با شناسایی ۹۲ بیمار جدید کرونایی، تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی مازندران و بابل به ۲۳۲ نفر رسید که حال ۵۱ نفر وخیم گزارش شده است.

بر اساس گزارش ها، آمار جان باختگان امروز در مازندران به صفر رسید.

به گزارش فارس، آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه های مداوم و خستگی از شایع ترین علائم بسترهای BA.5 ویروس کرونا هستند که بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، عدم شرکت در اجتماعات تاکید دارند. رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حرکات غیر ضروری و بهداشت دست.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید