کلیباف با بازطراحی ابرانقلابیون می خواهد خود را تبرئه کند/ مجلسی که با وعده های انقلابی تشکیل شده هنوز به وعده های خود عمل نکرده است.


کلیباف با بازطراحی ابرانقلابیون می خواهد خود را تبرئه کند/ مجلسی که با وعده های انقلابی تشکیل شده هنوز به وعده های خود عمل نکرده است.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یکی از دلایلی که آنها مواضعی مثل قالیباف در مورد ابرانقلابیون می گیرند این است که می خواهند از واقعیت و مسئولیت دوری کنند و می خواهند بروند و خودشان را مسئول این رفتارها ندانند.


آقای قالیباف در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، فعال سیاسی اصلاح طلب، در پاسخ به این سوال، آقای قالیباف مطالبی را در مورد ابرانقلابیون گفته است که اخیراً تکرار کرده است که منظورش از ابرانقلابیون کیست و هدفش از مطرح کردن چیست. وی گفت: طرح ابرانقلابیون و هر طرحی که ملت ایران را در بر نگیرد و اقلیتی را شامل شود، طرح شکست خورده است. باید برنامه هایی داشته باشد که مخاطب کل ملت ایران باشد و این طرح بخواهد با شایسته سالاری به نتیجه برسد. شایسته سالاری از طریق صندوق های رای و برگزاری انتخابات آزاد محقق خواهد شد. هر طرحی که طبقه خاصی در ذهن داشته باشد، به ویژه آن طبقه خاص که از رانت لذت می بردند، قطعا محکوم به شکست است. این یک موضوع بدیهی است.


وی افزود: اما اینکه آقای کلیباف اینگونه ابرانقلابیون بی خیال و شفاف را خطاب قرار دهد و بگوید شما کاری نمی کنید، مدام گلایه می کند که آنهایی که هیچ کاری نکرده اند حق ندارند از دیگران شکایت کنند که این دو احتمال را ایجاد می کند. یکی اینکه می خواهد بگوید من مخالف زخم هایی هستم که کشور و نظام را تهدید می کند و هشدار دهد که شاید جلوی آنها گرفته شود و مدعیانی که معتقدند مواضع آنها کاملا درست است این مطلق گرایی و درستی را درک کنند. از رفتار آنها تهدیدی برای سیستم است.


نمازی گفت: یک احتمال وجود دارد و آن اینکه از افشاگری های خانواده اش ناراحت است و می خواهد با این تیتر و پوشش این ماجرا را محکوم کند. به هر حال این صحبت ها نشان می دهد که اگر جمعیتی را با پشتوانه یک ابر انقلاب در یک کشور آزاد رها کنیم و اجازه داشته باشیم هر موضعی را که می خواهند اتخاذ کنند و هر اقدامی را که می خواهند انجام دهند، نظام را با خطر جدی مواجه می کند. . نظام، ملت و کشور بر اساس حاکمیت قانون در ثبات و آرامش خواهند بود.


نمازی در پاسخ به این سوال که اهداف و جایگاهی که آقای قالیباف در صحنه سیاسی مد نظر آقای قالیباف دارند چیست، گفت: در این مورد کلمه انقلاب به معنای حرکت هایی است که روش شناسی نیستند. یا قانون مدار یا روش هایی که بر اساس معیارها و معیارها نباشد، نتیجه انقلاب در سال ۵۷ پیروز شد، نظامی که ۴۳ سال است که به آن جمهوری اسلامی می گویند. در نظام جمهوری اسلامی انجام رفتارها و حرکات به نام انقلاب معنایی ندارد. رفتارهای قانونی اینجا معنا پیدا می کند.


وی افزود: نمی دانم چرا برخی از انقلابیون مدت ها است که حرف های فراانقلابی می زنند. برخی از شورشیان رفتار غیرمنطقی دارند، چه رسد به ابرانقلابیون. کسانی که می خواهند بر اساس میانبرهای روابط و مقررات موجود به اهداف خود برسند. امام در انقلاب وقتی رفتارهای نابهنجار بعد از قانونگذاری مجلس را دیدند، فرمان ۸ ماده ای صادر کردند و همه را به رعایت این فرمان فراخواندند. وقتی این مصوبه هشت ماده ای را می خوانیم، می بینیم که بر اساس حقوق شهروندی تدوین شده است. حال همه مسئولان، کارمندان و کسانی که حرفشان نفوذی فراگیر دارد، باید رفتارهای قانون مدارانه و قانون مدارانه را رعایت کنند. اگر روزی از کلماتی مانند انقلاب استفاده کردیم، بدانیم که معنای شمشیر دولبه دارد و همیشه دست حریف را نمی‌برد. گاهی دست صاحبش را می گیرد.


نمازی همچنین در پاسخ به این سوال که فرق افراط گرایان با جریان رادیکال چیست؟ آیا می توان گفت که ابرانقلابیون راه تندروها را ادامه می دهند یا خیر؟ وی بیان کرد: افرادی که بر اساس برخی رانت ها مدرک تحصیلی عالی گرفته اند، شاغل شده اند، درآمد دارند و دغدغه معیشتی ندارند، این افراد تندروهایی هستند که در این شرایط تغییر ماهیت داده اند. معمولاً افراط گرایی در جامعه به خوبی درک نمی شود. به خصوص در جامعه ای که مدت هاست از ناکارآمدی، فساد و اخلال دائمی صحبت می شود، مردم بر این باورند که این بدی ها را بدتر خواهند کرد. اما چون خود زمینه گرا نیستند، خود منشاء تخلف خواهند بود.


نمازی در پاسخ به این موضوع که برخی شعار قالیباف را نوعی فرار از ناتوانی وی در انجام وظایف خود می دانند، گفت: مجلس فعلی به شعارهایی که نمایندگان در دوره انتخابات داده اند پاسخی نمی دهد. مجلسی که با وعده های انقلابی تشکیل شد نتوانست به وعده های خود عمل کند. از طرفی می بینیم که مجلس می خواهد برائت بگیرد یا می خواهد به جای بدهکار در جایگاه مدعی قرار بگیرد. از مجلس می شنویم که به دولت و رئیس جمهور اعتراض دارند. به آنها می گویند شما کاری نکرده اید. بنابراین آنها نمی خواهند خود را به خاطر این اغتشاشات و هرج و مرج بازار که تشدید شده است سرزنش کنند.


این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یکی از دلایل این برخوردها مانند قالیباف این است که می خواهند واقعیت و مسئولیت را نادیده بگیرند و با فرار از مسئولیت خود در برابر این رفتارها دوری کنند.


انتهای پیام/