کشتی قهرمانی جهان زورمحمدیان به اسنایدر نرسید / عموزاد هم مثل آتاری فینالیست شد / آپدیت


کشتی گیران ایران امروز (شنبه ۲۶ سحری) در سومین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان به مصاف حریفان خود می روند.

به گزارش هوادار، امروز (شنبه ۵ شهریور) مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در بلگراد در بخش آزاد برگزار می شود و ۵ کشتی گیر ایرانی روی تشک خواهند رفت.

امیرمحمد یزدانی در ۷۰ کیلوگرم، محمد نخودی در ۷۹، حسن یزدانی در ۸۶ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نمایندگان تیم ملی کشتی آزاد ایران در اولین روز بازی ها بودند.

امیرمحمد یزدانی با تساوی اسراییل و ۳۰۰ گرم اضافه وزن از ابتدا حذف شد، زارع به مدال برنز دست یافت و حسن یزدانی و محمد نخودی در دو دیدار پایانی مغلوب دیوید تیلور و جردن باروز آمریکایی شدند تا به نقره بسنده کنند.

همچنین روز گذشته علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی در ۷۴ و کامران گسبور در ۹۲ روی تشک حضور داشتند. سرلک مقابل حریف ناشناخته چینی شکست خورد و با شکست مقابل دیوید گیلمن قهرمان آمریکا در نیمه نهایی، فرصت را از دست داد. حضور در جدول و کسب مدال برنز.

یونس امامی نیز در نیمه نهایی از کایل داک، قهرمان سه دوره جهان و دارنده مدال برنز المپیک آمریکا فاصله نداشت و راهی دیدار رده بندی شد. کامران قاسمور تنها فینالیست ایران در روز دوم مسابقات آزاد بود. این دو امروز برای کسب مدال های برنز و طلا با هم رقابت می کنند.

امروز رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد در وزن ۶۵ و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ نمایندگان ایران در روز سوم بازی ها هستند.

صعود درخشان آموزد به فینال

– امروز (شنبه ۵ شهریور) رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم با جون سوک یون از کره جنوبی که ۲۷ نفر حضور دارند مبارزه کرد. وی موفق شد با ارائه نمایشی جذاب با نتیجه ۸ بر یک حریف خود را شکست دهد و به مرحله بعد راه یابد.

وی در دور بعد به مصاف اسماعیل موزوکایف دارنده مدال برنز جهان از مجارستان رفت. حاجی علی اف دارنده مدال های طلا، نقره و برنز المپیک جهان از آذربایجان در صدر جدول قرار گرفت و تا مرحله نیمه نهایی با نماینده کشورمان دیدار نکرد.

آمازاد در دیدار دوم عملکرد درخشانی داشت و توانست در وقت اول با نتیجه دو بر صفر حریف مجارستانی را از پیش رو بردارد. موزوکایف تلاش زیادی کرد اما کشتی گیر ۲۰ ساله ایرانی که نشان داد توانایی بالایی در بیرون بردن حریفان از تشک کشتی دارد، امتیاز بیشتری گرفت تا ۶ بر صفر پیش بیفتد.

رحمان عموزاد با همین امتیاز پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. یکی از صحنه هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفت واکنش موزوکایف به هیجان آموزاد پس از بازی بود.

آزادکار ایرانی با حریف مجارستانی خود دست داد و می خواست او را در آغوش بگیرد اما موزوکایف با دست به سینه آموزاد ضربه زد و او را هل داد. البته کشتی گیر کشورمان واکنش نشان داد و عقب نشینی کرد.

او در دور پایانی با عادل اوسپانوف از قزاقستان دیدار کرد و با اینکه پیروز شد، تقریباً با یک خطای مهلک جریمه فنی گرفت.

عموزاد از حریف پیش افتاد که راس اجرای تکنیک فرود باعث شد حریف قزاق او را به روی پل و آستانه ضربه فنی براند. آزادکار ایرانی با سرعت و چابکی توانست از خطر خارج شود و سپس با استفاده از جوانی و تکنیک بالای خود با نتیجه ۱۳ بر ۲ حریف خود را شکست دهد. آموزد با این برد به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

کشتی گیر جوان کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف حاجی علی اف قهرمان جهان روس الاصل و دارنده مدال المپیک از جمهوری آذربایجان رفت. او در ثانیه های اول موفق شد پای حریف را از روی تشک بردارد و یک امتیاز بگیرد.

حاجی علی اف در ادامه توانست رحمان عموزاد را بکشد و نتیجه را ۲-۱ به سود خود کند. آزادکار جوان ایرانی که توانایی برداشتن پاهای حریف از روی تشک را دارد، توانست با همین روش الیف را روی پل قرار دهد و ۳ بر ۲ پیش بیفتد.

در وقت دوم آموزد باز هم درخشنده بیرون آمد و با گرفتن سریع ۲ امتیاز دیگر را از آن خود کرد. آزادکار ایرانی با کسب ۲ امتیاز دیگر، علی اف را با اجرای رعد و برق تحویل داد تا اینکه ۱۰ ثانیه مانده به پایان مسابقه، هاچی علی اف دستانش را روی زانو گذاشت و سپس با کشتی گیر ایرانی دست داد تا نشان دهد شکست را پذیرفته است. .

در پایان رحمان عموزاد با پیروزی ۹ بر ۲ در فینال حضور پیدا کرد و پس از عطاری به عنوان دومین فینالیست روز سوم راه یافت.

آتاری فینالیست شد

– در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۴ کشتی گیر حضور داشتند، رضا اطری در دور نخست بشیر علیلی از مقدونیه را با نتیجه ۱۱ بر یک شکست داد. در دور بعد با اسلام بازرگانف از آذربایجان مبارزه کرد.

آتاری در دومین دیدار موفق ظاهر شد و حریف آذربایجانی خود را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد. در وقت دوم به چشم ملی پوشان کشورمان ضربه خورد که خوشبختانه مصدومیتی نداشت.

آزادکار ایران با این پیروزی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و به مصاف حریف خود گیورگی وانگلوف از بلغارستان رفت. آتاری در ابتدا با نتیجه ۲ بر ۰ از دارنده مدال برنز قهرمانی اروپا عقب افتاد اما توانست نتیجه را به تساوی بکشاند.

باز هم این کشتی گیر بلغارستانی بود که یک امتیاز دیگر به دست آورد و وقت اول را با نتیجه ۳ بر ۲ به پایان رساند. وقت دوم آغاز شد و در فاصله کمتر از ۹۰ ثانیه مانده به پایان، آتاری توانست دو بار متوالی حریف را سرنگون کند و ۶ بر ۳ پیش بیفتد. نماینده کشورمان با این نتیجه پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با برنده نارانخو نارمانداخ از مغولستان و ژولدوسبکوف از قرقیزستان روبرو شد.

جدال رضا اطری و نارمنداخ مغولستان با مسابقه ای نفس گیر و رفت و برگشتی دنبال شد که در دو دقیقه ابتدایی امتیازی رد و بدل نشد و این اخطار ۳۰ ثانیه ای بود که اولین امتیاز را به کشتی گیر ایرانی داد. .

در وقت دوم داور ۳۰ ​​ثانیه ای به آتاری اخطار داد، در همان زمان نرمانداک موفق شد آزادکار ایران را زمین گیر کند و حساب کار را ۳-۱ کند. رضا اطری با هوش و سرعت خود توانست در فاصله ۴۰ ثانیه مانده به پایان مسابقه حریف را از پای درآورد و نتیجه را ۳ بر ۳ به تساوی بکشاند. در حالی که کشتی گیر مغولستانی در تلاش برای جبران بود، رضا اطری دو امتیاز دیگر گرفت و در نهایت ۵ بر ۳ پیروز شد.

با این نتیجه آتاری به فینال راه یافت و مدال خود را قطعی کرد.

محمدیان فینال سه گانه را کامل نکرد

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۲۳ نفر شرکت کردند، محمدحسین محمدیان در دور اول استراحت کرد. او در دور دوم با برنده دیدار ویکی از هند و ساموئل شرر از سوئیس روبرو شد.

محمدیان در کمتر از دو دقیقه به برتری ۸ بر صفر رسید و در سه دقیقه اول کار را تمام کرد. او با پیروزی قاطع ۱۰-۰ راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. آزادکار ایران در این مرحله با مقامد زاخاریف اوکراینی دیدار کرد.

کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا تا دیدار نیمه نهایی مقابل محمدیان قرار نگرفت.

محمدیان برخلاف شروع خوب در دیدار اول، شروع ضعیفی در بازی دوم به نمایش گذاشت. در وقت اول با تعویض حریف روبرو شد و با نتیجه ۴ بر صفر عقب افتاد. در ادامه زهریف یک امتیاز دیگر گرفت و ۵ بر صفر پیروز شد.

در آخرین ثانیه های وقت اول محمدیان یک امتیاز گرفت و اختلاف را به ۴ امتیاز رساند. آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در وقت دوم توانست دو امتیاز دیگر بگیرد و نتیجه را ۵ بر ۳ کند. نکته دیگر نتیجه کار محمدیان بود که پای حریف را از روی تشک بیرون آورد. به درخشش ادامه داد و کشتی را هموار کرد.

محمدیان توانست در ثانیه های پایانی فاصله را بیشتر کند و بازی باخت را ۸ بر ۵ به سود خود به پایان برساند.

او در نیمه نهایی به مصاف کایل اسنایدر، قهرمان دو دوره جهان و دارنده مدال طلا و نقره المپیک آمریکا رفت. کشتی گیر آمریکایی در ثانیه های نخست موفق شد محمدیان را از پای درآورد و ۲ بر صفر پیش بیفتد. او سپس یک امتیاز دیگر گرفت و وقت اول را ۳-۰ به سود خود به پایان رساند.

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در وقت دوم موفق شد حریف خود را از تشک خارج کند و یک امتیاز بگیرد. تلاش های او ناموفق بود و به اسنایدر امتیاز دیگری داد. در پایان محمدحسین محمدیان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند. وی در دیدار رده بندی به مصاف برنده مسابقات زبیگنیو بارانوفسکی از لهستان و ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می رود.

این خبر به روز رسانی خواهد شد…