کره شمالی آمریکا را به توسعه سلاح های بیولوژیکی در اوکراین متهم کرده است


به گزارش شفاف به نقل از کانال نیوز آسیا، پیونگ یانگ به عنوان متحد مسکو در ماه فوریه اعلام کرد که سیاست آمریکا عامل اصلی بحران اوکراین است. کره شمالی همچنین در این ماه به طور رسمی دو منطقه خودخوانده جدایی طلب طرفدار روسیه در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. این امر کیف را مجبور به قطع روابط دیپلماتیک با پیونگ یانگ کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی KCNA امروز (یکشنبه) گزارش داد: واشنگتن با نادیده گرفتن کنوانسیون های بین المللی، آزمایشگاه های بیولوژیکی را در بسیاری از مناطق و کشورها از جمله اوکراین راه اندازی کرده است.

مسکو همچنین واشنگتن را در ماه مارس به تامین مالی تحقیقات در زمینه توسعه تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین متهم کرد. در حالی که واشنگتن و کیف وجود چنین آزمایشگاه‌هایی در اوکراین با هدف تولید سلاح‌های بیولوژیکی را رد کرده‌اند، ایالات متحده ادعا کرده است که چنین اتهاماتی نشان می‌دهد که خود مسکو از چنین تاکتیک‌هایی استفاده می‌کند.

ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور خلع سلاح نیز در ماه مارس گفت که این سازمان از هیچ گونه برنامه ای برای ساخت سلاح های بیولوژیکی در اوکراین آگاه نیست.