کامرون: اسقف اعظم نکیا ، درگیری مسلحانه نمی تواند بحران آنگلوفون را حل کند.


اندرو نکیا فوانیا ، اسقف اعظم کلانشهر بامندا می گوید از بی تفاوتی جهان نسبت به درگیری در مناطق انگلیسی کامرون ناامید شده است.

سرویس اخبار واتیکان آفریقا آفریقا.

وی گفت: “در بسیاری از نقاط دیگر جهان که درگیری های مداوم وجود دارد ، اگر فردی کشته شود یا حملاتی رخ دهد ، مطبوعات سراسر کره زمین در مورد آن صحبت می کنند. در کامرون ، سالهاست که هر روز درگیری ، کشتار ، قتل عام یا آدم ربایی اتفاق می افتد ، اما هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند. بدیهی است که آنها برای هیچ کس جالب نیستند و این باعث افزایش رنج ما می شود. ” او با آژانس فیدسبه

تضاد Anglophone چیست؟

بحران آنگلوفون ، که گاهی اوقات به عنوان جنگ آمازونیا یا جنگ داخلی کامرون نامیده می شود ، یک درگیری مسلحانه در سرزمین های انگلیسی کامرون است. مناطق آنگلوفون کامرون مناطق جنوب غربی و شمال غربی هستند. آنها حدود بیست درصد از جمعیت کامرون را تشکیل می دهند.

درگیری کنونی پس از اعتراضات کامرون در فصل 17-2016 در مورد حاشیه نشینی از کنترل خارج شد. اعتراضات توسط مقامات کامرون به شدت سرکوب شد. آنچه منجر به این شد ، یک قیام در مقیاس پایین بود که طغیان کرده و به اکثر مناطق انگلیسی زبان سرایت کرده است. ناظران سیاسی می گویند خشونت اخیراً افزایش یافته است.

به اصطلاح شورشیان پسران آمبا مبارزه با نیروهای امنیتی در تلاش است تا یک ایالت جداگانه به نام آمبازونیا تشکیل دهد.

بی تفاوتی جهان نگران کننده است

اسقف اعظم نکیا از سکوت عمومی جامعه بین المللی در قبال درگیری در کامرون ناراحت است.

این درگیری در پنج سال گذشته باعث مرگ هزاران نفر و ایجاد خانواده های آواره داخلی شده است. بیش از یک میلیون نفر در نیجریه فرار کرده و پناهنده شده اند.

مردم فقط یک زندگی عادی می خواهند

وی ادامه داد: وضعیت سیاسی بسیار دشوار است و بحران همچنان ادامه دارد. هیچ راهی به بیرون نیست. خشونت در حال افزایش است و سلاح های بیشتری در میان جدایی طلبان در حال گردش است. جمعیت خسته شده است. آنها دیگر جنگ نمی خواهند. آنها فقط یک زندگی عادی می خواهند.

کلیسا و دیگر جوامع مذهبی در منطقه می گویند که متعهد به ارتقاء گفتگو و آشتی ملی هستند.

جایگزینی برای گفتگو نیست

وی گفت: “سکویی از رهبران مذهبی وجود دارد که اکنون مرجع همه گفتگوها است. ما مستقیماً با دولت و سپس با دولت صحبت می کنیم پسران آمبابه ما آنها را به صورت محرمانه ملاقات می کنیم و در تماس مداوم هستیم. در همین حال ، ما همچنین سعی می کنیم با رهبران استقلال (آمبازونیا) در خارج از کشور صحبت کنیم. Thwy مهم است زیرا آنها افراد بسیار با نفوذی هستند. اگرچه این گفتگو با دشواری زیادی انجام می شود ، اما مثمر ثمر واقع می شود ، مانند بازگشایی مدارس. شصت درصد جوانان در حال حاضر به طور منظم در مدرسه شرکت می کنند. “

اسقف اعظم بامندا افزود: “این درگیری تسلیحاتی هرگز قابل حل نیست. هیچ جایگزینی برای گفتگو وجود ندارد. “

(Agenzia Fides)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *