کاردینال هولریش خواهان همبستگی با پناهندگان است


رئیس COMECE ، کمیسیون کنفرانس اسقفان کمیسیون اروپا ، از وضعیت مهاجران و پناهجویان در شرایط آسیب پذیر در مرزهای شرقی اروپا ابراز نگرانی می کند.

نویسنده لیزا زنگرینی

کاردینال ژان کلود هولریش از لوکزامبورگ یادآور شد: “اروپایی بودن به معنای اتحاد در عمل است” حرف وزیران 12 کشور عضو اتحادیه اروپا در مورد تحولات اخیر در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا در 7 اکتبر به کمیسیون اروپا خطاب کردند.

در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد ، رئیس کمیسیون کنفرانس اسقف های اتحادیه اروپا (COMECE) از وضعیت مهاجران و پناهجویان در شرایط آسیب پذیر ابراز نگرانی کرد که باید کرامت انسانی و حقوق اساسی آنها “حفظ شود”.

12 کشور اروپایی خواستار قوانین سختگیرانه تری علیه مهاجرت غیرقانونی هستند

نامه مورد بحث توسط وزیران قبرس ، یونان ، دانمارک ، اتریش ، مجارستان لهستان ، جمهوری چک بلغارستان ، اسلواکی ، استونی ، لتونی و لیتوانی امضا شده است. این اتحادیه خواستار مقررات شدیدتر اتحادیه اروپا و “کنترل مرزی” م moreثرتر ، جلوگیری از “عبور غیرقانونی مرزها” ، “مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و قاچاق انسان” و “جلوگیری از هرگونه تهدید علیه امنیت داخلی ، سیاست عمومی ، کشورهای عضو عمومی است. بهداشت و روابط بین الملل “.

باید از حق پناهندگی محافظت کرد

در او بیانیه کاردینال هولریش که روز جمعه منتشر شد ، تاکید کرد که “باید از حق پناهندگی محافظت شود و دولتها باید به اصل عدم بازگشت افراد در معرض خطر در سرزمین خود احترام بگذارند”. مقدم ، با یادآوری سخنان پاپ فرانسیس در پیام خود برای چهلمین سالگرد COMECE که می گوید: “ما معتقدیم اروپایی بودن به معنای تمرین وحدت است” می گوید: “ما در آرزوی اروپایی فراگیر و سخاوتمند هستیم ، […] مکانی خوشامد و خوشامدگویی که در آن خیریه ، والاترین فضیلت مسیحی ، بر همه انواع بی تفاوتی و خودخواهی غلبه می کند. “

ایجاد مسیرهای قانونی و ایمن برای مهاجران

کاردینال هولریش در ادامه حمایت اسقفان اتحادیه اروپا از “تلاشهای اسکان مجدد کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، جامعه مدنی و بازیگران کلیسا” و ایجاد “مسیرهای قانونی و ایمن برای مهاجران ، برای جلوگیری از افتادن آنها در دست شبکه ها” را اعلام کرد. جنایتکار قاچاقچیان به و معامله گران تجاری “.

از مهاجران استقبال ، حمایت ، ارتقاء و ادغام مهاجران کنید

در چارچوب مذاکرات در حال انجام در مورد توافق نامه مهاجرت و پناهندگی اتحادیه اروپا ، COMECE در نهایت از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن می خواهد “از مهاجران و پناهجویان استقبال ، حمایت ، ارتقاء و ادغام آنها را پشتیبانی کنند ،” از یک برداشت مثبت و روایت مهاجران و خانواده های آنها ».

افزایش تنش در مرزهای شرق اروپا

نامه 12 وزیر اروپایی در شرایط تنش فزاینده در مرزهای اروپای شرقی ارسال شد ، جایی که بیشتر و بیشتر پناهندگان در تلاش هستند از بلاروس وارد اتحادیه اروپا شوند و توسط پلیس مرزی لهستان به عقب رانده می شوند. لهستان و اتحادیه اروپا الکساندر لوکاشنکو ، رئیس جمهور بلاروس را متهم می کنند که در تلافی تحریم های غرب علیه دولت مستبد خود در مینسک ، “جنگی ترکیبی” انجام داده است. با این حال ، برخی از مهاجرانی که به عقب رانده شده اند ، پناهجویانی هستند که در موقعیت های آسیب پذیر قرار دارند و طبق قوانین بین المللی از حق حمایت برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *