کاردینال نیکولز: فرایند سینودال بر گوش دادن متمرکز است


رئیس کنفرانس اسقفان انگلستان و ولز بر اهمیت گوش دادن به فرایند سینودال منتهی به مجمع عمومی سینود شانزدهم در مورد همزمانی تاکید می کند.

نویسنده لیزا زنگرینی

در حالی که اسقف های سراسر جهان در حال آماده سازی برای پذیرش روند کلیسایی از آخر هفته 16/17 اکتبر هستند ، کاردینال وینسنت نیکولز وست مینستر از وفاداران خواسته است تا قبل از صحبت در این مرحله با تمرکز بر “گوش دادن” شرکت کنند. به گفته وی ، این امر به “درک” آنچه روح القدس امروز از کلیسا می خواهد کمک می کند.

در نامه ای شبانی که روز یکشنبه 10 اکتبر منتشر شد ، نخست وزیر کاتولیک انگلیسی مراحل دوساله ای را که منجر به تشکیل کلیسای اسقفان در رم در مورد همدلی در سال 2023 و ایده پشت آن شد ، توضیح داد.

به اشتراک گذاشتن تجربیات ایمانی

کاردینال نیکولز نوشت: پاپ فرانسیس هنگام آغاز کل فرایند کلیسا ، “ما را دعوت می کند تا دوباره به یکدیگر گوش دهیم ، تجربیات ایمان را با تمام شادی و ناامیدی خود بشنویم و راههای جدیدی برای تقویت یکدیگر پیدا کنیم”. “او امیدوار است که این امر به ما کمک کند تا دریابیم که چگونه حضور خدا در زندگی ما وارد می شود و روح خدا ما را به انجام کارهای جدید ترغیب می کند ، به طوری که ما در پاسخ به دعوت عیسی ، راه ما ، حقیقت ، زنده تر و خلاق تر هستیم. و زندگی ”.

مجمع درباره تولید اسناد بیشتر نیست

به نقل از دیر راهنما در مورد روند کلیسایی اعلام شده توسط دبیرخانه کل اسقف های اسقف ، این نامه در ادامه توضیح می دهد که هدف کلیسا تهیه اسناد بیشتر نیست: “بلکه هدف این است که مردم را به رویای کلیسایی که ما به آن دعوت شده ایم ، تشویق کند. ، برای شکوفایی امیدها ، القای اعتماد ، بستن زخم ها ، ایجاد روابط جدید و عمیق تر ، یادگیری از یکدیگر ، ساختن پل ها ، روشن ساختن ذهن ها ، گرم کردن قلب ها و بازگرداندن قدرت به دستان ما برای ماموریت مشترک ما. ”

گوش دادن “باید اولویت داشته باشد”

به همین دلیل است که مشارکت در این فرآیند نه تنها بر طوفان مغزی ، بلکه بر “به اشتراک گذاری تجربه” و بر این اساس ، “تلاش برای درک آنچه باید انجام شود ، همه با دعا و هدایت روح القدس” انجام می شود.

کاردینال نیکولز در حالی که صحبت برای همه روابط مهم است ، گوش دادن “حرف اول را می زند” ، “راه گوش دادن است ، وظیفه درک درسهای مهم و تشویق روح القدس است ، و در نتیجه مشارکت بیشتر در زندگی و مأموریتی که خداوند به ما داده است »، در نامه توضیح داده شده است.

بنابراین کاردینال نیکولز از وفاداران می خواهد در هفته های آینده به این روند بپیوندند: “این ابتکار فوق العاده توسط پاپ فرانسیس فرصتی است برای ما که مراقبت خود را از خانواده کلیسا نشان دهیم. او با صراحت ، دلسوزی و تمایل به تجدید با پدر مقدس می درخشد. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *