کاردینال شونبورن: روند کلیسایی ما را ملزم به گوش دادن ، اشتراک گذاری ، تشخیص می کند


کاردینال کریستوف شنبورن ، اسقف اعظم وین ، در مورد معنای کلمه کلیت و ریشه های آن بحث می کند ، زیرا فرایند خاتمه با کلیسای اسقفان در مورد سینودالیت 2023 در واتیکان آغاز می شود.

نویسنده: فرانچسکا مرلو

یکی از سوالات متداول در دوره منتهی به Synod 2023 در مورد کلیسایی این است که “synodality به چه معناست؟” به گفته کاردینال Christoph Schönborn ، اسقف اعظم وین ، در واقع “بسیار ساده” است: Synodality و برای راه رفتن با هم ، او ادامه داد ، ما باید حل و فصل کنیم. “خدا را شکر” کاردینال شونبورن افزود “ما هستیم” ، و اشاره کرد که “در این دنیا چیز زیادی حل نشده است” ، به عنوان مثال پناهندگان ، “اما ما”.

دومین عنصر همزمانی این است که ما هرگز نمی توانیم این “راه رفتن با هم” را به تنهایی انجام دهیم. او توضیح داد: “این واقعیت اساسی در مورد کلیسا صدق می کند” ، زمانی که “آن زمان بود” استفاده نیمه روزانهاشاره به “کلیسای یادگیری” و “کلیسای یادگیری”. در این مورد ، کاردینال گفت: “کلیسای یادگیری روحانیت است و کلیسای یادگیری لائیک است”.

همه ما قوم خدا هستیم

کاردینال شونبورن در مورد این واقعیت که واتیکان دوم به ما یادآوری کرد که همه ما متعلق به قوم خدا هستیم ، پرسید: “پس پدر مقدس با این کلیسای کلیسایی چه قصد دارد؟” او پاسخ داد: “غیر از آنچه واتیکان II می خواست ما زندگی کنیم “. او گفت ، به نظر می رسد که پاپ فکر می کند ما هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری داریم” و این درست است. من باید یاد بگیرم که گوش کنم. کاردینال گفت: ” او خاطرنشان کرد که مانند اسقف اعظم وین ، سعی می کرد به کشیشان و مردم اسقف اعظم خود گوش دهد.

پارلمان نیست

کاردینال شونبورن در ادامه گفت که “ما پارلمان نیستیم” چیزی است که پدر مقدس آن را می طلبد. کلیسا پارلمان کلیسا نیست که در آن گروه های مختلف برای کسب اکثریت مبارزه کنند. وی می گوید که سینود قوانین خود را در کلیسا و اعمال رسولان می یابد ، “پاپ فرانسیس در اسقف رم خطاب کرد و در مورد نحوه برخورد رسولان با مشکلات به صورت کلیسایی صحبت کرد” ، فصل 15 از اعمال ، بحث از یک سو متولد شد و گفت که همه مشرکان برای مسیحی شدن باید یهودی شوند ، در حالی که پولس و برنابا گفتند که چنین نیست و ایمان به مسیح کافی است.

کاردینال شونبورن توضیح داد که آنها در این درگیری جدی کمیسیون تشکیل ندادند و مقالاتی نیز ننوشتند: “آنها به یکدیگر گوش می دادند.” در اینجا آنچه پدر مقدس می خواهد ما نیز انجام دهیم: “نه تنها در حلقه داخلی کوچک کلیسا ، بلکه به آنچه در زندگی بسیاری از مردم: مسیحیان و غیر مسیحیان” و مسیحیان گوش می دهیم ، گوش دهیم. .. دغدغه های آنها چیست .. شادی آنها چیست .. و سپس پرسیدن “وقتی گوش داده ایم چه می کنیم؟” ”

بعدش چی؟

پاپ فرانسیس و بقیه اعضای کلیسا “پس از آن انتظار نظرسنجی ندارند ، بلکه باید آنچه را که حواریون در اورشلیم انجام دادند انجام دهیم: در مورد تجربیات خود صحبت کنیم.”

کاردینال شونبورن اظهار داشت که این چیزی است که ما از مردم دعوت می کنیم در خدمات حومه ای و حوزوی خود انجام دهند: “در مورد تجربه خود صحبت کنید”. “چگونه به ایمان رسیدید؟” ، “وفادار بودن در زندگی شما به چه معناست؟” ، “چگونه این ایمان را به فرزندان خود منتقل کردید؟” و با به اشتراک گذاشتن این تجربه ، کاردینال شنبورن به وفاداران توصیه می کند خودشان … “روح به ما چه می گوید؟” ، او می افزاید ، “این چیزی است که پاپ فرانسیس آن را بصیرت می نامد.” تجربه شخصی در سطح محلی ، دعا با هم ، گوش دادن به یکدیگر و درک آنچه خدا واقعاً می خواهد این چیزی است که ما را وادار می کند بگوییم “ما ، همراه با روح القدس تصمیم گرفتیم …”

کاردینال شونبورن می گوید این تجربه کلیسایی است که پدر مقدس برای ما می خواهد و می افزاید: “بسیار انتزاعی به نظر می رسد اما بسیار کاربردی است.

به عنوان افراد عادی شرکت کنید

کاردینال شونبورن همچنین بر نیاز اساسی برای مشارکت مردم عادی و نحوه تلاش اسقف خود برای انجام این کار متمرکز شده است: “همه شما گنجینه ای از تجربه زندگی ، حتی کوچکتر از کودکان ، دارید. که ، اول از همه ، ما تجربه ایمان خود را به اشتراک می گذاریم “.

وی با اشاره به اینکه اغلب می پرسیم چرا کلیساهای رایگان ، کلیساهای انجیلی اینقدر زنده هستند و چرا تعداد زیادی جوان دارند ، گفت: “این بسیار آسان است ، […] آنها به یکدیگر گوش می دهند ، به تجربیات خود می گویند “مالک” این در زندگی من چه می گوید “و” از این کلمات چه می توانم بگیرم؟ ‘”

کاردینال اتریشی گفت: “ما باید بیاموزیم که چگونه آنچه را که خدا امروز به ما می گوید تشخیص دهیم ، شخصاً ، در جامعه ما ، در کشورمان ، در کلیسای ما و حتی در سطح جهانی”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *