چگونه یک دیوار گالری زیبا بسازیم


ایجاد دیوار گالری یک راه عالی برای نمایش مجموعه شخصی شما است و می تواند چیزهای زیادی به یک فضای کوچک اضافه کند. قوانینی برای زیباسازی دیوار گالری وجود دارد که ممکن است شکسته شود، اما بهتر است قبل از سوراخ کردن دیوار، آنها را با دقت در نظر بگیرید تا با رنگ آمیزی دچار مشکل نشوید.

اگر دیوار بزرگی دارید، این مکان عالی برای ساخت یک گالری است، اما اگر دیوار بزرگی ندارید، می توانید از اطراف پنجره ها، اطراف درها، بالای تخت، بالا و اطراف شومینه استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که رطوبت در این قسمت خیلی زیاد نباشد وگرنه عکس ها و قاب های شما در معرض رطوبت قرار می گیرند.

چه نوع عکس هایی روی دیوار گالری نمایش داده شود؟

دیوار گالری خود را مانند صفحات یک آلبوم عکس در نظر بگیرید. سعی کنید از طریق تصاویری که انتخاب می کنید داستان یا روایتی را بیان کنید. به عنوان مثال، اگر در حال برنامه ریزی برای عروسی هستید، پرتره های عروس و داماد و همچنین عکس هایی از جزئیات کوچکی که روز را بسیار خاص کرده است، قرار دهید.

عکس های چاپ شده چطور؟

دیواری از عکس‌های سیاه و سفید، ترکیبی از چاپ‌های روشن و نقل قول‌های مثبت، چاپ‌های گلدار، همه وقتی با هم ترکیب می‌شوند عالی به نظر می‌رسند. اما سعی نکنید هر کدام را در یک موقعیت جداگانه روی دیوار نصب کنید. برای مثال، گروهی از نقاشی‌های خطی را روی یک قسمت دیوار نصب نکنید، در حالی که برخی از تصاویر روشن را در قسمت دیگر پخش می‌کنید. آنها را با هم مخلوط کنید.

ترفندهای چیدمان دیوار گالری رایج ترین اشتباه را هنگام آویزان کردن تابلوها مرتکب نشوید
فضای بالای کابینت های آشپزخانه را می توان به یک گالری زیبا تبدیل کرد.

اندازه ها را مخلوط کنید

همان الگو یا قاب که بارها و بارها تکرار می شود بیش از حد رسمی و خشک به نظر می رسد. البته، اگر این چیزی است که شما به آن علاقه دارید، آن را دنبال کنید. برخی از افراد دوست دارند با یک قطعه بزرگ در کنار چند قطعه کوچکتر به دیوار تنوع و حرکت اضافه کنند. فراموش نکنید که تخته بزرگ را در طرفین قرار دهید.

به رنگ ها فکر کنید اما فریفته آنها نشوید

دیوار گالری شما در نهایت بخش غالب طراحی داخلی خواهد بود. به این فکر کنید که رنگ ها در هر فریم چه می کنند. برخی برجسته و برخی دیگر با پرده ها مطابقت دارند. برخی رنگ ها به خوبی با هم هماهنگ می شوند و برخی به خوبی از هم جدا می شوند. برای ایجاد یک مجموعه زیبا در کنار هم لازم نیست همه آثار یک رنگ یا حتی یک وزن داشته باشید، بلکه اغلب ترکیب پالت رنگی فضا به شما الهام می بخشد.

ابتدا یک مدل بسازید

می توانید قاب ها را روی زمین پهن کنید و با ترکیب ها و فواصل مختلف بازی کنید. راه دیگر این است که تکه های کاغذ را به اندازه هر قاب برش دهید و به دیوار بچسبانید. در هر صورت، به شما امکان می‌دهد طرح‌بندی‌های مختلف را بدون گیر کردن با دیوار شکسته امتحان کنید.

ارتفاع و عرض گالری را از قبل اندازه گیری کنید

یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام آویزان کردن تابلو، آویزان کردن آن بسیار بالاست، با این حال، دیوار گالری می تواند به سمت بالا، یعنی تقریباً به سقف برسد، اما در جهت مخالف، پایین آمدن به لبه اتاق نشیمن است. کافی است؟ البته به شرطی که قصد پرکردن دیوار را داشته باشید اما اگر دیوار را پر نکردید زیاد بالا نروید!

ترفندهای چیدمان دیوار گالری رایج ترین اشتباه را هنگام آویزان کردن تابلوها مرتکب نشوید
تزیین فضای اطراف تلویزیون به کمک دیوار گالری یکی از ایده های جذاب است.

برخی از بهترین دیوارها پشت تلویزیون هستند

این یکی از واقعیت های زندگی مدرن است. کافی است اطراف آن گالری بچینید و تلویزیون را عنصری از این مجموعه در نظر بگیرید.

حلق آویز کردن بخش ناخوشایند کار است

تنظیم ارتفاع عمودی یکی از چالش های اصلی ساخت دیوار گالری است زیرا گیره آویزان هر نقاشی می تواند ارتفاع روی دیوار را خراب کند. پیشنهاد ما این است که بالای قطعات گالری را با یک متر در ارتفاع مناسب قرار دهید. پروژه را روی انگشت خود در مرکز نوار آویزان کنید و از بالای تخته به سمت پایین تا موقعیت طناب اندازه گیری کنید. فرض کنید ۳۵ میلی‌متر است، بنابراین اگر می‌خواهید قطعه بالایی از سطح زمین ۱.۶ متر بالاتر باشد، نقطه‌ای که میخ قلاب وارد می‌شود باید ۳۵ میلی‌متر پایین‌تر باشد.