چگونه می توان موهای خود را سریعتر رشد کرد وقتی حقیقت دارید ، نمی توانید منتظر بمانید


این اتفاق افتاد – بدترین کابوس موهای شما به واقعیت تبدیل شده است. بعد از سالها صبر و حوصله برای رسیدن به طول موهای دلخواه ، کوتاه شدن خطا شما را ترک کرده است زیاد قفل های کوتاه تر از آنچه پیش بینی می کردید تا انتصاب شما. یا شاید شما یک رویداد بسیار مهم در پیش دارید و * هنوز * به اندازه ای که امیدوار بودید برای رسیدن به آن ظاهر شایسته هیئت مدیره Pinterest نرسیده اید. شما باید بدانید که چگونه موها را سریعتر رشد دهید ، و اکنون به آن احتیاج دارید.

اما ، قبل از اینکه به حالت وحشت کامل بپردازید ، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید برای سریعتر رشد موهای خود انجام دهید. نکته ، نکته: حتی می توانید چند محصول رشد مو را در یخچال خود پیدا کنید.

به گفته سه متخصص ، بهترین روش های سریع رشد مو را بخوانید. به خوبی به رشته های شبیه به راپونزل ادامه خواهید داد.

درک چرخه طبیعی رشد مو

قبل از ورود به دفترچه بازی خود برای رشد سریع مو ، مهم است که نحوه عملکرد چرخه رشد مو را درک کنید. به گفته پنی جیمز ، متخصص Trichologist ، IAT ، برای شروع ، موها فقط 1/2 اینچ در ماه رشد می کنند. “موهای ما در یک چرخه ثابت است ، از مرحله رشد شروع می شود ، [known as the] مرحله آناژن ، [and] در این مرحله حدود 85 درصد از کل موهای ما روی پوست سر است. ” بعد ، جیمز می گوید که حدود 1 درصد از کل موها در مرحله سوند یا استراحت هستند. 14 درصد باقی مانده موها در مرحله نهایی ، تلوژن (AKA ، ریزش) قرار دارد.

وقتی موهای جدید رشد می کنند ، از درم یا وسط سه لایه اصلی پوست شما شروع می شود. جیمز خاطرنشان می کند که در اینجا فولیکول مو شروع می شود و سرانجام موها خارج از فولیکول روی پوست سر ظاهر می شوند. اما فولیکول آناتومی خاص خود را دارد: پایه فولیکول را پیاز مو می نامند و در بالای آن تورم نشسته است. هر دو نقش کلیدی در رشد دارند.

سلولها و سلولهای بنیادی وجود دارند که سلولهای مویی را در ناحیه پیاز ایجاد می کنند. سلول های بنیادی در ناحیه متورم فولیکول مو قرار دارند. جیمز اضافه می کند که پیاز مو روزانه 0.35 میلی متر مو تولید می کند. “مهمترین آن پاپیلای پوستی ما است ، خوشه ای از سلول ها که با رگ های خونی ارتباط برقرار می کنند و تحت هرگونه عدم تعادل در بدن قرار می گیرند.”

چه کسی می دانست که یک تار مو می تواند آناتومی پیچیده ای داشته باشد که در نهایت به شما در ارائه ظاهر کمک می کند؟ بنابراین برای ادامه این چرخه ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خیلی ها ، در واقع در اینجا باید از کجا شروع کرد.

این غذاها را که باعث رشد سریع موهای شما می شود ذخیره کنید

مشابه چسبیدن به آن غذاهای خوب برای شما می تواند برای ایجاد رنگ روشن شگفتی ایجاد کند (نگاه کنید به: بلوبری ، سبزیجات سبز برگ ، ماهی چرب) ، همین امر در مورد رویش موها نیز صادق است. همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، تغذیه نقش مهمی در رشد مو دارد. Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، متخصص آموزش HUM غذاهایی مانند:

  • دانه های آفتابگردان
  • تخم مرغ
  • گوشت قرمز
  • حبوبات
  • جوجه
  • ماهی چرب
  • اسفناج

لیست غذاهای پیشنهادی جیمز همچنین شامل توفو ، قارچ ، صدف ، مغزها ، دانه ها ، کلم بروکلی ، موز و آووکادو است. “همه [of the] در بالا گروه های غذایی شگفت انگیزی وجود دارد که حاوی مقدار زیادی آمینو اسید و پروتئین هستند ، [which is] همه آنها برای حفظ سلامت مو و پوست بسیار مهم هستند. ”

Martine Langsam ، IAT ، WTS می گوید مطمئن شوید که انواع غذاها را نیز دریافت می کنید. با ترکیبی از گروه های غذایی و تمرکز بر رنگ های مختلف سبزیجات و میوه ها ، تعادل کامل مواد مغذی و مواد معدنی خود را بدست می آورید. و به نوبه خود ، او می افزاید ، “فرآیندهای متابولیک شما بسیار بهتر و کارآمدتر عمل می کند و رشد موهای قوی تری خواهید داشت.”

برای رشد سریع مو به پیوست (یا دو) برسید

جای تعجب نیست که مکمل ها نقش کلیدی در رشد سریع مو دارند. “برای اینکه بتوانید موهای خود را به درستی تغذیه کنید ، باید خود را تغذیه کنید.” جیمز می گوید با این کار ، موهای شما به شما کمک می کند تا بدون وقفه در چرخه مناسب موها بمانید. “موهای ما یک اندام است ، در واقع کوچکترین اندام است. در بدن ما به راحتی نامتعادل می شود وقتی از تغذیه مناسب بدن خود غافل می شویم. ”

جیمز می گوید بهترین ویتامین ها برای رشد مو شامل ویتامین های C ، D ، روی ، کلسیم و ویتامین های گروه B مانند B12 ، اسید فولیک (B9) و بیوتین (B7) است. وی توضیح داد: این ویتامین ها برای سیستم عصبی ، انرژی و سلامت موهای ما بسیار مفید هستند.

موهای شیرین HUM Hair حاوی بیوتین ، اسید فولیک و روی ، B12 ، fo-ti و paba است ، ترکیبی که برای حمایت از رشد مو ، حفظ سلامت فولیکول های مو و تقویت موهای قوی طراحی شده است. (درباره این ترکیب قوی مواد بیشتر بدانید.) صمغ های خوشمزه توت گیاهی باعث تقویت مژه های سالم و قوی می شوند.

دکتر. استیون شاپیرو ، دکتر ، همچنین به مشتریان خود می گوید که برای پوشاندن هرگونه کمبود احتمالی تغذیه ای ، از یک مولتی ویتامین خوب استفاده کنند. مدیریت بنیاد با مواد مغذی ضروری برای حمایت از زنان قبل از یائسگی و پر کردن هرگونه شکاف تغذیه ای طراحی شده است.

جیمز پیشنهاد می کند با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که قبل از مصرف هر یک از مکمل های ذکر شده در بالا ، با هیچ دارویی تداخل ندارید.

استفاده از موضوعات برای تسریع در فرآیند

از نظر زمانی ، برخی از فرمول ها در بازار وجود دارد که باعث افزایش سرعت رشد مو می شود. لنگسام توضیح می دهد: “موضوعات موضوعی عموماً دارای مواد مغذی هستند.” او توضیح داد: “و آنها در واقع از طریق پوست سر به فولیکول نفوذ می کنند ، مگر اینکه ساختار پوست سر زیادی داشته باشید.” “همچنین برای موضوعات موضعی مهارکننده های PHT وجود خواهد داشت ، که مخصوصاً برای افرادی که دارای ریزش موی زنانه یا مردانه هستند ، مفید است.”

علاوه بر این ، دکتر شاپیرو که محصولاتی وجود دارد که از ویتامین های موضعی برای رشد مو استفاده می کند. “و هنگامی که به دنبال ویتامین های موضعی هستید ، باید وارد سطح فولیکول مو شود که در لایه چربی پوست قرار دارد.” وقتی از مواد مغذی موضعی استفاده می کنید ، دکتر شاپیرو هشدار می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که او به سلول ماتریس مو برسد تا موها را تحریک کند. اما ، به موقع قطعاً ارزش یکبار شلیک را دارد. با مشتریان خود ، دکتر به گفته وب سایت آنها ، شاپیرو از سرم ماینوکسیدیل 2 درصد برای زنان از نام تجاری اثبات شده و م effectiveثر خود برای تقریبا 60 درصد از زنان استفاده می کند. این فرمول برای جوانسازی فولیکول های مو عمل می کند و باعث رشد مجدد مو می شود.

مشابه ماینوکسیدیل ، احتمالاً نام Rogaine را شنیده اید ، که دکتر Dr. شاپیرو می گوید که گردش فولیکول های مو را افزایش می دهد. او برای به دست آوردن بهترین نتایج ، استفاده از آن را دو بار در روز توصیه می کند و می گوید اگر از این مسیر رفتید باید در استفاده از آن کوشا باشید.

شامپوی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید

مردی که مو می شست

متاسفانه به گفته جیمز ، هیچ شامپوی جادویی در بازار وجود ندارد که باعث رشد سریع موهای شما شود. با این حال ، او گفت که نکته اصلی این است که شامپوی مناسب برای نوع موهای خود را بیابید ، که یک متخصص مو می تواند به آن کمک کند. و علاوه بر این ، او می گوید بهترین راه برای زیبا جلوه دادن نان این است که هر روز یا هر روز در میان شامپو بزنید ، یا اگر موهای فر و مجعد دارید ، هفته ای یک بار شامپو بزنید. جیمز می افزاید: “برای نوع موهای خود از یک مارک خوب تحقیق شده استفاده کنید.”

همچنین ، لنگسام پیشنهاد می کند هنگام خرید محصولات مو ، چشم های خود را برای چند ماده نگه دارید. وی گفت: “برخی از ترکیبات خوب مخصوص ریزش مو آرنیکا ، رزماری ، اسطوخودوس ، روغن انگور و روغن جوجوبا است.”

خط پایانی

در حالی که الزاماً هیچ محصولی در بازار وجود ندارد که فوراً موهای شما را با سرعت برق رشد کند ، اما برخی اقدامات را می توانید برای تشویق جوانه زدن موها انجام دهید. با انجام این مراحل آسان هر روز ، شانس خود را برای قرنطینه طولانی مدت در کوتاه ترین زمان افزایش می دهید.

و در این میان ، جیمز چند نکته در خانه دارد که در نهایت به موهای شما درخشندگی می بخشد. اگرچه ممکن است باعث رشد عاج شما نشود ، او پیشنهاد می کند که با سرکه سیب آبکشی کنید. وی توضیح داد: “شربت سیب در pH حدود 2-3 اسیدی است.” هنگامی که بعد از شامپو زدن استفاده می شود ، خواص اسیدی کوتیکول را می بندد و به موها درخشندگی زیادی می بخشد. ” به گفته وی ، برای افزودن به آن ، می توانید جوش شیرین را نیز امتحان کنید ، که همان تأثیر را در افزایش درخشندگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *