چگونه بالش های زرد شده را بشوییم؟


چگونه بالش های زرد شده را بشوییم؟

کوسن ها یکی از پرکاربردترین وسایل خانه هستند که به سرعت کثیف می شوند و به مرور زمان زرد می شوند. برای سلامت پوست و مو باید بالش ها را به روش صحیح بشویید.


به گزارش ایلانا، یکی از پر استفاده ترین وسایل خانه بالش است که هر شب هنگام خواب مو، پوست مرده، آرایش، عرق و کثیفی روی آن باقی می ماند و به مرور زمان روی آن انباشته می شود. زرد شدن پدخواهد بود ما هر شب سرمان را روی این بالش ها می گذاریم و راحت می خوابیم، بهتر نیست بیشتر از آنها مراقبت کنیم و تمیز نگه داریم.


برای از بین بردن باکتری ها و پاکسازی سلول های پوست، بالش ها را چندین بار در سال بشویید و به تمیزی بالش ها توجه کنید. اگر مدتی است که بالش های خود را تمیز نکرده اید، ابتدا این قسمت را بخوانید و با روش های شستشوی بالش آشنا شوید، سپس بالش های خود را تمیز کنید.


تمیز کردن بالش


بالش ها را در ماشین لباسشویی بشویید


برچسب های مراقبت را بررسی کنید:


همیشه قبل از شستن هر چیزی برچسب های مراقبت را بررسی کنید. اگرچه بیشتر بالش ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، اما برخی از آنها ممکن است فقط نیاز به تمیز کردن داشته باشند، زیرا پارچه یا محتویات بالش ممکن است در طول شستشو محو شود. می توانید دستورالعمل های ارائه شده را نادیده بگیرید و بالش های خود را به هر شکلی که دوست دارید بشویید، اما گارانتی را باطل می کند.


بالش با مخلوط سرکه، جوش شیرین و مواد شوینده:


به جای شستن بالش ها فقط با مواد شوینده استاندارد، می توانید از سرکه، جوش شیرین و مواد شوینده لباسشویی استفاده کنید.


برای یک فنجان شوینده، ۳/۴ فنجان جوش شیرین و ۱/۲ فنجان سرکه از این ترکیب برای شستن دو بالش استفاده کنید.


اگر فقط سرکه سفید دارید، یک قسمت سرکه سفید و یک قسمت آب گرم استفاده کنید.


از بین بردن لکه ها:


عرق، آلودگی و آرایش صورت روی بالش را لکه می‌کند و حتی لکه‌های روغن و غذا اغلب روی بالش پیدا می‌شوند، بنابراین قبل از اینکه بالش‌های زرد شده خود را در ماشین لباسشویی بیندازید، لکه‌های کوچک را با استفاده از یک لکه‌بر با اسپری یا یک اسپری پاک کنید. خمیر جوش شیرین و آب تا جایی که می توانید پاک می کند.


حذف زردی بالشتک


چرخه دوم شستشو را فقط با آب گرم اجرا کنید:


مخلوط ذکر شده در بالا می‌تواند غلیظ و دانه‌دار باشد و به بالش بچسبد، بنابراین پس از اینکه ماشین لباسشویی بالش‌ها را با این مخلوط شست، دوباره چرخه شستشو را با آب گرم یا آب گرم و ½ فنجان سرکه با آن ادامه دهید، باقی‌مانده مواد شوینده خارج می‌شود. بالش ها کاملا ضدعفونی شده اند


رنگ کوسن ها را بررسی کنید:


بالش ها را از ماشین لباسشویی بیرون بیاورید و رنگ آن را یادداشت کنید.اگر کاملا تمیز نبودند، آنها را دوباره در ماشین لباسشویی قرار دهید و شستشو را با ¼ فنجان پراکسید به عنوان محلول سفید کننده ایمن ادامه دهید.


اگر بالش هنوز زرد است و بوی کپک، کپک یا عرق نمی دهد، می توانید از آن به عنوان روبالشی استفاده کنید تا رنگ ناخوشایند را پنهان کنید.


بالش سفید کننده با بوراکس:


ابتدا بالش ها را در آب گرم خیس کنید، سپس مواد شوینده، پودر لباسشویی و بوراکس را در یک ظرف آب مخلوط کنید تا حل شود و روی بالش ها بریزید تا حدود ۳۰ دقیقه خیس بخورد.


کوسن ها را با توپ های تنیس در خشک کن قرار دهید:


پس از شستن، کوسن ها را به همراه توپ تنیس در خشک کن قرار دهید. ترفند توپ تنیس عالی است و انبوهی از بالشتک ها را از بین می برند. فقط استفاده از توپ های تنیس باعث می شود بالش شما بوی لاستیک بدهد. اگر اینطور است یا به بو حساس هستید، توپ ها را در یک جوراب یا پیراهن کهنه بپیچید تا بو را بپوشاند.


کوسن و توپ تنیس


برای شستن بالش بدون ماشین لباسشویی


به برچسب های مراقبت توجه کنید:


اگر بالش های کرکی یا فومی دارید، هشدارهای روی برچسب را نادیده نگیرید زیرا مواد موجود در این بالش ها قابل شستشو نیستند. در عوض، فقط از یک لکه‌بر مانند جوش شیرین و خمیر آب یا اسپری سرکه استفاده کنید.


کوسن ها را در آفتاب قرار دهید:


از آنجایی که نمی توانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید، بالش های زرد شده را در زیر نور آفتاب قرار دهید تا تمیز شوند و با استفاده از یک مسواک کوچک، سرکه و جوش شیرین را برای از بین بردن رطوبت و بو استفاده کنید.


پدهای میکروفیبر را در یک لگن آب گرم و مواد شوینده ملایم قرار دهید:


بالش را در مواد شوینده قرار دهید و بگذارید خیس بخورد سپس با آب سرد بشویید و کمی آن را فشار دهید تا خشک شود.


بالشتک ها را بیش از حد باد نکنید زیرا ممکن است به کف آسیب برساند و کف را پاره کند.


بالش ها را کاملا خشک کنید:


اطمینان حاصل کنید که هر بالش کاملاً خشک است، زیرا رطوبت می‌تواند به باکتری‌ها، کپک‌ها و گرد و غباری که می‌خواستید از آن‌ها خلاص شوید اجازه زنده شدن بدهد. پس زیر بالش نور خورشید بگذارید خشک شود زیرا آلرژن ها را از بین می برد.


بالش را خشک کنید


از روکش های بالش استفاده کنید:


روی تمام بالش های خود از روکش های بالش استفاده کنید، این روکش ها به طور خاص از ورود گرد و غبار به بالش شما جلوگیری می کنند.


یک بار در هفته ملحفه و بالش را عوض کنید:


برای اینکه بالش‌هایتان در شرایط خوبی قرار بگیرند، روبالشی‌ها و ملحفه‌هایتان را حداقل هفته‌ای یک‌بار بشویید و اگر مستعد عرق کردن هستید و با آرایش به رختخواب می‌روید، حداقل دو بار در هفته ملحفه و روبالشی‌تان را عوض کنید. شما دو ورق دارید.


بالش ها را حداقل دو بار در سال بشویید:


برخی از کارشناسان توصیه می کنند بالش های خود را هر ۳ ماه یکبار بشویید شستن منظم بالش ها از زرد شدن و تجمع باکتری ها جلوگیری می کند.


تعداد دفعات شستن بالش ها به ترکیب بدن و عادات خواب شما بستگی دارد و اگر مستعد تعریق شبانه هستید، بالش ها نیاز به شستشوی مکرر دارند.


اگر اغلب بدون شستن صورت و موهای خود می خوابید، ممکن است لازم باشد بالش خود را حتی هر دو ماه یکبار بشویید.


از اسپری کتان استفاده کنید:


برای حفظ بوی تازگی و تمیزی بالش، از اسپری کتانی در بین دوره های شستشو استفاده کنید. بسیاری از اسپری های کتانی از مواد ایمن و تازه مانند نارون کوهی یا روغن های ضروری تهیه می شوند، یک اسپری کتان با کیفیت کپک و کپک را از بالش شما دور نگه می دارد. همچنین اسپری های کتانی و اسپری هایی که حاوی روغن هستند اسطوخودوس یا چوب سدر می تواند به بهبود خواب کمک کند.


اسپری کتان


با صورت و موهای تمیز به رختخواب بروید:


لازم نیست هر شب دوش بگیرید، اما شستن صورت و مسواک زدن به تمیز نگه داشتن بالش و روبالشی شما کمک می کند، زیرا بسیاری از لوازم آرایشی نه تنها رنگ پارچه را تغییر می دهند، بلکه به پارچه آسیب می رسانند.


صورت و مو مطمئناً روغن و عرق دارند، اما با یک برنامه تمیز کردن شبانه ساده می توان اثرات آنها را به حداقل رساند و با انجام یک کار ساده مانند پاشیدن آب به صورت و بافتن موها، عمر پدها را کاهش داد. کاهش یابد. افزایش یافت.


آیا این شستشو برای بالش هایی که پر از پر هستند مناسب است؟


نکاتی که در بالا ذکر شد برای شستن بالش ها مناسب است اما باید در فرآیند خشک شدن این بالش ها دقت بیشتری داشته باشید.


نحوه شستن بالش در ماشین لباسشویی با درب رو به بالا


  • ابتدا برچسب روی بالش خود را بررسی کنید.

  • محافظ کوسن و پوشش را بردارید.

  • ماشین لباسشویی را روی طولانی ترین چرخه ملایم/لطیف تنظیم کنید.

  • برای شستشو از آب گرم استفاده کنید.

  • در حالی که دستگاه کار می کند، ۱۰ قطره اسانس درخت چای را به همراه مواد شوینده معمولی اضافه کنید.

  • پس از حل شدن مواد شوینده، بالش را در ماشین لباسشویی بگذارید و آن را در آب خیس کنید.


روش شستشوی بالش


  • در ماشین را به مدت ۱-۲ ساعت باز بگذارید تا کوسن ها خیس شوند.

  • درب را ببندید و دستگاه را در چرخه مشخص شده اجرا کنید.

  • دو بالش را همزمان در ماشین لباسشویی بشویید.

  • بالش ها را در مقابل آفتاب خشک کنید.


منبع: چاره دان


انتهای پیام/