چشم انداز و برنامه کلیسای فیلیپین برای روند کلیسایی


کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین پیامی را در مورد روند کلیسایی کلیسای جهانی که توسط پاپ فرانسیس در 10 اکتبر آغاز شده بود منتشر کرد و اسقف های سراسر جهان در 17 اکتبر آغاز می شود.

نویسنده: رابین گومز

کلیسای کاتولیک فیلیپین از دعوت پاپ فرانسیس برای ایجاد کلیسای کلیسایی استقبال کرده و همه کاتولیک ها را تشویق کرده است که با هم قدم بردارند و با گوش دادن رشد کنند و می گوید همزمانی برنامه خدا است.

اسقف اعظم رومولو والس داوائو ، رئیس کنفرانس اسقف های کاتولیک در فیلیپین (CBCP) ، این پیام را به مناسبت آغاز روند 2 ساله کلیسای پاپ فرانسیس برای کلیسای جهانی در روز یکشنبه ، 10 اکتبر ، تشویق کرد. مراسم مقدس در کلیسای سنت پیتر در رم.

برخلاف هر مجمع دیگری

یکشنبه آینده ، 17 اکتبر ، اسقف های سراسر جهان سفر خود را آغاز می کنند که موضوع آن “درباره یک کلیسای کلیسایی: ارتباط ، مشارکت و ماموریت” است. پاپ فرانسیس می خواهد این یک فرایند واقعی از پایین به بالا باشد که از سطح محلی تا ملی ، منطقه ای و در نهایت جهانی آغاز می شود. این شروع می شود ، و شامل همه م faithfulمنان در سطح حوزوی در سراسر جهان می شود و قول می دهد به همه ، به ویژه مردم عادی ، گوش فرا دهد.

دوره های شنوایی حوزوی و ملی تا آوریل 2022 ادامه خواهد داشت و پس از آن یک دوره قاره ای از سپتامبر 2022 تا مارس 2023 دنبال می شود. آخرین “دوره کلیسای جهانی” با کلیسای اسقفان مجمع عمومی شانزدهم اکتبر 2023 پایان می یابد.

نگاه به درون و خانواده انسانی

اسقف اعظم والس در پیام خود توضیح داد که این کلیسا یک سفر است ، “یک مجمع تحت رهبری روحانی برای چالش ماموریت”. او می گوید که در ماه های آینده اسقف ها در محافل کوچک در قوم ها ، مدارس و اجتماعات کلیسایی اصلی جمع می شوند ، کلیسا در داخل و همچنین وضعیت آن در کنار کل خانواده بشری ظاهر می شود. بنابراین ، او با هم دعا می کند و از روح می خواهد چشم ها و ذهن و قلب خود را به ما قرض دهد. “ما به دو چشم انداز نه با چشم بلکه با چشم خداوند نگاه خواهیم کرد.”

جوامع محلی خواهند فهمید که چگونه این سفر امروز با هم اتفاق می افتد و روح از آنها چه می خواهد. چگونه زندگی عبادت تسلیم عمر نیکوکاری می شود. و چگونه ایمان زندگی می شود و به اشتراک گذاشته می شود. در رابطه با خانواده انسانی ، رئیس CBCP گفت که جوامع محلی هنوز بررسی خواهند کرد که آیا آنها نمک و نور جهان هستند یا خیر. آیا دیالوگ زندگی وجود دارد ، مایل به وجود احترام و فروتنی به رغم اختلاف نظر به دیگران.

نشانه های زمان ما

در این فرآیند ، اسقف اعظم والس گفت ، کلیسا نشانه های زیادی از زمان ما ارائه می دهد که او نمی تواند نادیده بگیرد. چالش های همه گیری کووید -19 ، رسوایی های جنسی و مالی در کلیسا و دولت ، جذب سکولاریسم و ​​ماتریالیسم ، قدرت دنیای دیجیتال ، ارتباط و فرسایش ارزش های اخلاقی ، تحقیر کلیسا ، سوء استفاده زیست محیطی ، تروریسم و ​​خشونت.

منابع الهام بخش

در برخورد با این پدیده ها ، رئیس اسقف های فیلیپین از کلیسا خواست تا از کتاب مقدس ، بیشتر از همه از عیسی و پس از آن جمعیت و حواریون ، از کتاب الهام بگیرند. در حالی که عیسی مسیح فرستاده شد تا بشارت را به فقرا برساند ، جمعیت مشتاق نجات بودند و ملاقات رسولان برای مردم آسانتر شد.

با این حال ، او هشدار داد که بازیگر چهارم می خواهد خود را مجبور به کلاهبرداری کند – “شرور که می خواهد این سه را از هم جدا کند یا می خواهد ما از صلیب اجتناب کنیم”. اسقف اعظم گفت ، اما خدا می خواهد همه نجات یابند ، “باید موانع را شکست و پل های برخورد را ایجاد کرد” ، وحدت را در مسائل ایمان ، آزادی عقیده و امور خیریه در همه امور حفظ کرد.

حساسیت ، صبر ، تبدیل

در این سفر کلیسایی ، اسقف اعظم والس گفت ، کلیسا باید حساس باشد و از “شیوه ای گوش دادن فداکارانه” استفاده کند تا تشخیص دهد که خداوند چه می خواهد. او گفت که این به ما کمک می کند تا افراد و رویدادها را “با روح خود” ببینیم.

کلیسا باید برای این سفر وقت بگذارد بدون اینکه وسواس عواقب فوری آن را داشته باشد ، اما با صبر ، سرسختی و شفافیت اعتقادات ، به خداوندی که با ما قدم می زند اعتماد کند. او همچنین هشدار داد که ما نمی توانیم به عنوان کلیسای کلیسایی بدون تغییر قلب سفر کنیم.

اسقف اعظم والس همچنین یک چارچوب زمانی کوتاه از برنامه CBCP برای تور سینود در سطح محلی و ملی ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *