پیام پوتین به رئیسی پس از حمله تروریستی شاهچراغ


کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران به دلیل حمله تروریستی در شیراز تسلیت گفت.

به گزارش فارس به نقل از «اسپوتنیک»، رئیس جمهور روسیه با ابراز تسلیت و همدردی، آمادگی کشورش برای افزایش همکاری ها با ایران در مبارزه با تروریسم را تایید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین پیش از این با محکوم کردن حمله تروریستی در شاهچراغ گفت: پکن از تلاش‌های دولت و ملت ایران برای مبارزه با تروریسم و ​​حفظ امنیت ملی این کشور حمایت می‌کند.

پس از این حادثه تروریستی که به شهادت ۱۵ نفر انجامید، به غیر از چین و روسیه، سازمان ملل و کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان، ارمنستان، سوریه، عمان و پاکستان با محکومیت آن، همبستگی خود را با مردم و دولت اعلام کردند. ایران

شامگاه چهارشنبه یک مرد مسلح به سمت زائران در بدو ورود به حرم شاهچراغ تیراندازی کرد. در این عملیات تروریستی ۱۵ نفر کشته و ۱۹ نفر مجروح شدند.

پس از این حادثه دردناک، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار عکس هایی از این اقدام تروریستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: حمله تروریستی به زائران شاهچراغ، ایران و ایرانی را به آتش کشید.

کنعانی افزود: نتیجه سیاست ده ها ساله آمریکا و متحدانش در منطقه، نابودی و مرگ میلیون ها انسان بوده است و در ۴۰ روز گذشته پس از اظهارات به ظاهر انسان دوستانه، دقیقاً همان صحنه های خشونت و خشونت را می خواستند. خونریزی برای مردم ایران و مرتکب تروریسم به دو دسته خوب و بد! آیا خشونت را هم به خوب و بد تقسیم می کنند؟! و با تمام قوا از خشونت و ترور علیه مردم ایران حمایت می کنند.

سخنگوی آژانس دیپلماتیک گفت: «ایرانی قدرتمند، صلح‌آمیز و متحد آن چیزی نیست که آنها می‌خواهند»، اما هرگز نخواهند دید که آرزوهای شوم خود محقق شود. نمی گذاریم ببینند…

وزیر امور خارجه با اشاره به جنایت شاهچراغ و اینکه اطلاعات موثقی وجود دارد مبنی بر اینکه دشمنان برای ناامن کردن ایران نقشه چند لایه اندیشیده اند، گفت: اجازه نمی دهیم امنیت و منافع ملی ایران توسط تروریست ها و مداخله جویان خارجی بازیچه شود. دفاع از حقوق بشر