پلیس: هیچ حکم قانونی یا قانون جزایی برای رانندگی با حجاب یا حجاب گشاد وجود ندارد


پلیس: هیچ حکم قانونی یا قانون جزایی برای رانندگی با حجاب یا حجاب گشاد وجود ندارد

روز جدید سردار سید کمال هادیان فر، رئیس پلیس راهور فراجا گفت: اطلاعات متخلفانی که به تذکر شفاهی پلیس مبنی بر رعایت حجاب توجه نکنند، در سامانه رصد ثبت می شود.

سردار سید کمال هادیان فر با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب یک موضوع بسیار جدی است، اظهار داشت: بحث عفاف و حجاب یکی از موضوعاتی است که فرجا اقدامات خود را در اولویت قرار داده است.

به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه ۳۲ نهاد در کشور متولی امر عفاف و حجاب هستند، اظهار داشت: همه دستگاه ها باید با جدیت بیشتری به این موضوع برخورد کنند و نقش خود را ایفا کنند و نگاه مثبتی به موضوع حجاب داشته باشند. جامعه باید انجام شود نه نگاه منفی.

رئیس پلیس راهور فرجا تصریح کرد: فردی قانون شکن و متخلف یا غیرقانونی است که در این مرحله چاره ای جز نگاه تحقیر آمیز نیست. اکثریت مردم منطقی و قانونمند هستند.

وی افزود: اگر نگاه ۳۲ نهاد در بحث عفاف و حجاب مثبت باشد، می توان با برنامه ریزی شاهد اثربخشی اقدامات انجام شده در جامعه بود.

سردار هادیان فر با اشاره به شکایت از پدیده بدحجابی یا بدحجابی در پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: در صورت مشاهده این موارد در جاده ها و شهرهای کشور با متخلفان برخورد می شود.

رئیس پلیس راهور فرجا با بیان اینکه برخورد قانونی، اخلاقی، ادب و نزاکت با متخلفان رانندگی را به همکاران انتظامی ابلاغ کرده است، گفت: قبل از هر چیز از اخلاق اسلامی استفاده کنند، به رانندگان بدحجاب یا بدحجابی تذکر داده شود. داده شده و در صورت امتناع مجرم از تذکر شفاهی پلیس ضمن اعمال قانون برای ارتکاب جرم. اطلاعات متخلف خودرو در سامانه ردیابی ثبت می شود و همکاران ما در پلیس امنیت اخلاقی با این موضوع برخورد خواهند کرد.

وی افزود: تمام برنامه های پلیس راهور در حوزه عفاف و حجاب برخورد مثبت با متخلفان است تا اندک هموطنانی که با پلیس همکاری می کنند کمتر شود، آنها نیز به قوانین پایبند باشند تا جامعه اسلامی ایران بی حجاب و پر می شود

سردار هادیان فر خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی هیچ حکم قانونی و مجازاتی برای بی حجابی، کم حجابی و بی حجابی ندارد، بنابراین اگر فردی مرتکب تخلف رانندگی شود و همکارانم پس از توقف حضوری خودرو با پدیده بدحجابی مواجه شوند. از متخلف ابتدا تذکر شفاهی و دستور به معروف و نهی از منکر و سپس مسائل مربوط به تخلفات رانندگی وی بررسی می شود.

وی افزود: در صورت عدم رسیدگی متخلف به خودروی خود به پلیس امنیت اخلاقی معرفی و در ادامه جلسات این حوزه توسط همکارانم در پلیس امنیت انجام می شود.

رئیس پلیس راهور فرجا گفت: سامانه مانیتورینگ در اختیار همه همکارانم در سراسر کشور است و اطلاعات متخلفانی که به تذکر شفاهی پلیس مبنی بر رعایت حجاب توجهی ندارند در این سامانه ثبت و سامانه پیامک ارسال می کند. پیام به فرد پیامک منجر به فراخوانی فرد به پلیس امنیت اخلاقی می شود.

وی افزود: از اخطارشدگان ضمانت نامه گرفته می شود و اصرار بر ادامه حجاب تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند و یا خودروی آنها توقیف می شود.