پلمب ۱۲ متخلف صنفی ارز/ دستگیری ۶۳ متهم اخلالگر در نظام پولی


پلمب 12 متخلف صنفی ارز/ دستگیری 63 متهم اخلالگر در نظام پولی


سرهنگ هدایت بهرامی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در طرح اخیر کاشف گفت: پلیس امنیت اقتصادی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز. تشکیل ۷۷ پرونده و کشف و ضبط ۵۸۴۱۹۶ قلم کالا از جمله لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و لوازم جانبی، پوشاک، تنباکو و غیره.


وی با بیان اینکه در طرح اخیر کاشف بیش از ۷۰۰ هزار لیتر فرآورده های نفتی کشف و ضبط شد، ادامه داد: در اجرای این طرح ۴۶ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف و ۸۰ متهم شناسایی و دستگیر شدند. همچنین از ۳۵ انبار در کلانیز بازدید شد که سه انبار نیز انبارهای قاچاق بود که توقیف و پلمپ شد. ارزش ریالی این کالای قاچاق ۷۴ میلیون دلار بوده است.


رئیس پلیس امنیت مالی تهران بزرگ درباره اقدامات پلیس امنیت مالی در بازار ارز گفت: متأسفانه با توجه به هجمه هایی که از سوی کشورهای خارجی صورت می گیرد و مسائلی مانند تحریم، اغتشاش بازار و… نمی توان گفت که معامله گران ارز یا سیستم در حال اخلال در اورزی هستند اما این افراد تروریست های مالی هستند که به طرق مختلف به معیشت و زندگی مردم آسیب می رسانند.


سرهنگ بهرامی ادامه داد: پلیس با هوشیاری خود علیرغم اغتشاشات از این موضوع غافل نبود و برنامه های اطلاعاتی و عملیاتی داشتیم و در دو هفته گذشته توانستیم ۹ مرحله از اجرای طرح را به پایان برسانیم و ۳۴ پرونده را تشکیل دهیم. و همچنین ۶۳ متهم نیز دستگیر و به تشکل های صنفی مراجعه و در معاملاتی که مرتکب تخلف شده بودند، از جمله صرافی هایی که مجوز فروش سکه و مبادلات ارزی داشتند و یا یک سری معاملات مانند فرش انجام می داد. فروش و غیره که مرتکب تخلفات ارزی شده و ۱۲ واحد پلمب شده است.


به گفته وی، از این متهمان سه میلیون و ۳۱۴ هزار قطعه سکه فیزیکی به ارزش ۳۶ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.


و ادامه داد: برای آفرهای فردا نیز اتاق های تعیین قیمت داشتیم که در قیمت گذاری و تحریک بازار تاثیرگذار بود و هر روز با قیمت های کاذب و غیر واقعی سعی در افزایش قیمت در بازار دارند. این اتاق های گران قیمت نیز درمان شده اند.


رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه ۱۷ نفر از متهمان متواری جرائم اقتصادی شناسایی و دستگیر شدند، گفت: خوشبختانه تعامل خوبی بین پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، حراست، وزارت اراضی و ارضی وجود دارد. جهاد و سازمان تعزیرات و همین هم افزایی باعث شد نتایج خوبی ببینیم.


انتهای پیام/