پلان ساختمان چند متر است؟ محاسبه مساحت طراحی ساختمانبه گزارش وانانیوز،

هزینه رنگ آمیزی ساختمان در هر متر چقدر است؟ برای نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری مساحت را محاسبه کنید چطور ممکنه؟ قبل از انجام هر کاری در این زمینه، بهترین معیار ما برای انجام آن است قیمت رنگ آمیزی ساختمان (برای مشاهده قیمت روز نقاشی ساختمان وارد لینک شوید) و قیمت کاغذ دیواری.

متراژ رنگ ساختمان را محاسبه کنید و هزینه هر متر رنگ چقدر است؟ با یک فرمول ساده قابل محاسبه نیست! مواردی مانند کیفیت رنگ، مارک رنگ استفاده شده (مثلاً چند درجه رنگ روغن است) و تعداد کارهای رنگ بر روی هزینه هر متر رنگ آمیزی ساختمان او آن را دارد.


نوع رنگ

قیمت هر متر مربع (تومان)

رنگ روغن

۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰

رنگ پلاستیک

۳۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰

رنگ آکریلیک

۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰

رنگ بلکا

۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰

رنگ جنبشی

۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰

رنگارنگ

۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰

نقاشی با ابزار گچی

۲۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰
طول هر متر

نقاشی سقف روی یک پدینت

۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰

بتونه خمیر ماستیک با رنگ

۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰

ماشه

۲۵۰۰۰ تا ۳۴۰۰۰

جدول بالا به شما کمک می کند تا قیمت هر متر رنگ ساختمان را محاسبه کنید. اما همانطور که در بالا ذکر شد، برآورد این هزینه ها بهتر از رنگ آمیزی ساختمان است. در سایت استادانه ای است تو می توانی بهترین نقاشان ساختمان من برای دیدن لیست کارشناسان دسترسی دارم نقاشی ساختمان در معلم لینک را وارد کنید.

قیمت رنگ آمیزی ساختمان با رنگ پلاستیک

نوع رنگ

قیمت هر متر مربع (تومان)

رنگ پلاستیک

۳۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰

قیمت رنگ درب و پنجرهنوع خدمات

قیمت در جلد

رنگ درب (هر قاب)

۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰

نقاشی ساده پنجره

۱۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰

نقاشی پنجره طرح دار

۱۵۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰

قیمت رنگ درب پاسیو

نوع خدمات

قیمت در جلد

رنگ درب ورودی و پارکینگ

۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰

برای اینکه بتوانید متراژ نقاشی و هزینه هر متر رنگ آمیزی ساختمان را محاسبه کنید، باید اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید که برخی از آنها در زیر آمده است.

رنگ آمیزی ساختمان و نصب کاغذ دیواری

کاربرد رنگ ساختمان و نصب کاغذ دیواری یکی از مهارت هایی است که نیاز به آموزش، تمرین و رعایت نکات بسیار مهم و حرفه ای دارد که در این مقاله به توضیح و بررسی کامل آن می پردازیم.

کاربرد رنگ ساختمانی

خدمات نقاشی ساختمان امری است که نیاز به تخصص و تجربه زیادی در این زمینه دارد. در واقع یک متخصص نقاشی ساختمان بسته به اندازه پروژه باید طی چند روز با رعایت نکات هوشمند مجموعه ای از مراحل را طی کند که این مراحل عبارتند از:

 1. بازدید از پروژه و عقد قرارداد با کارفرما (تعیین قیمت دقیق و تعداد روزهای کاری)
 2. آماده سازی و آستربندی دیوارها به بهترین شکل: این مرحله از رنگ آمیزی ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع اساس کار را تشکیل می دهد و در نتیجه ظاهر نهایی کار را مشخص می کند.
 3. رنگ آمیزی ساختمان و اتمام پروژه: در این مرحله استفاده از بهترین رنگ های ساختمانی و شناخت میزان رنگ مناسب برای دیوار، مهارت هایی است که هنگام رنگ آمیزی ساختمان توسط نقاش حرفه ای باید مورد توجه قرار گیرد.

پس از عقد قرارداد با مشتری و شروع به کار نقاش ساختمان، آماده سازی و روکش دیوارها آغاز می شود و برای این منظور باید تمام رنگ هایی که قبلا از دیوار جدا شده اند مالش داده شود و سطوح ناهموار دیوارها ساییده شود. دیوار باید صاف و صیقلی شود.

پرکردن ترک های دیوار و پرکردن جای میخ ها و هرگونه ضربه به دیوار از دیگر مراحل این قسمت از رنگ آمیزی ساختمان است. توجه داشته باشید که پس از پرکردن ترک ها و ارتفاع و ارتفاع دیوار، باید اجازه دهیم بتونه ای که برای پرکردن دیوارها استفاده می شد خشک شود و سپس سطح را با بتونه سمباده بزنید. این همان کاری است که باید در هنگام رنگ آمیزی ساختمان به طرز ماهرانه ای انجام شود.

پس از اتمام این مرحله و خشک شدن کامل دیوارها نوبت به رنگ آمیزی و رنگ آمیزی دیوارها می رسد که برای گرفتن نتیجه مطلوب نیاز به استفاده از رنگ های مرغوب است.

نقاش ساختمان با تجربه سعی می کند رنگ مورد نظر کارفرما را بدون ایجاد رنگ روشن در کار تمام شده اعمال کند. توجه داشته باشید که گاهی لازم است بیش از دو لایه رنگ به دیوار بزنید تا رنگ آمیزی ساختمان به خوبی اجرا شود.

اگر بخواهیم قیمت رنگ ساختمانی را به اختصار توضیح دهیم باید بگوییم که قیمت آن به موارد زیر بستگی دارد:

 1. اندازه ساختمان
 2. نوع رنگ مورد استفاده نقاش
 3. سطح مهارت و تخصص نقاش
 4. چند بار رنگ به دیوار زده می شود
 5. میزان زیرسازی دیوار مورد نیاز

این ۵ عنصر تعیین کننده نهایی هزینه رنگ آمیزی ساختمان هستند و بهتر است حتما در این مورد با نقاش به توافق برسید و بحث های لازم را انجام دهید.

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری به دقت بیشتری نسبت به رنگ آمیزی ساختمان نیاز دارد، به خصوص کاغذ دیواری های سه بعدی که به دلیل شکل یکنواخت باید به درستی در کنار هم قرار گیرند. البته این دقت برای نصب کاغذ دیواری طرح دار هم لازم است!

هنگام نصب کاغذ دیواری نکات و مراحل مهمی وجود دارد که در زیر به هر یک از آنها می پردازیم:

 1. زیرساخت های دقیق و اساسی مانند زیرساخت دیوار برای نقاشی ساختمان قبلا توضیح داده شد.
 2. نصب کاغذ دیواری و نکات حرفه ای!

پس از اینکه فونداسیون دیوار به دقت و به درستی انجام شد، لازم است دیوارها را با چسب مخصوص برای نصب کاغذ دیواری بپوشانید. این مقدار چسب نباید زیاد یا کم باشد. این برای چسبندگی بهتر و دوام بیشتر چسب کاغذ دیواری است که ممکن است برخی از نصابان کاغذ دیواری هنگام انجام این مرحله از آن غافل شوند.

حالا نوبت برش کاغذ ژیواری به اندازه دقیق و جا افتادن روی دیوار است که تخصص خاص خود را دارد. به همین دلیل بهتر است برای برش کاغذ ۴ تا ۵ سانتی متر بیشتر فکر کنید تا هنگام قرار دادن کاغذ دیواری روی دیوار مشکلی پیش نیاید.

پس از برش دقیق نوبت به چسب زدن پشت کاغذ دیواری می رسد و نصاب باید در این مرحله بسیار سریع عمل کند تا چسب خاصیت چسبندگی خود را از دست ندهد.

در این مرحله کاغذ دیواری را با دقت و حوصله زیاد قرار می دهیم.

نصب کامل شد! اما ممکن است بلافاصله پس از نصب کاغذ دیواری حباب هایی را در کاغذ دیواری مشاهده کنید که باید بگوییم جای نگرانی نیست! زیرا می توانید با استفاده از حوله تمیز و مرطوب سطح کاغذ دیواری را محکم بکشید و بعد از یکی دو روز اثری از حباب نبینید.

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد: ضد آب، قابل شستشو، نانو و … و نصب هر کدام از انواع کاغذ دیواری به شرحی است که ذکر شد.

به طور کلی برای محاسبه هزینه نصب کاغذ دیواری باید موارد زیر را در نظر داشته باشیم:

 • کاغذ ایرانی یا خارجی
 • اندازه مورد نیاز برای خرید کاغذ
 • سطح مهارت نصاب کاغذ دیواری
 • برخی از کاغذ دیواری ها بسیار گران هستند و هزینه نصب آنها نیز بالا خواهد بود.