پشت صحنه اخراج دراگان اسکوچیچ از تیم ملی!


رئیس فدراسیون فوتبال بدون توجه به تایید کمیته فنی دستور از بالا را اجرا کرد و اسکوچیچ به عنوان سرمربی اول تیم ملی ابقا شد.

به گزارش هواداران، ابقای که بسیاری از اهالی فوتبال و رسانه معتقدند تنها ۴۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت و برنده انتخابات ۱۷ شهریور، اگر فردی غیر از میرشاد مجدی باشد، حکم برکناری دراگان اسکوچیچ را صادر خواهد کرد.

پس از جنجال های ناشی از بازگشت کی روش و موج اعتراض برخی از پیشکسوتان فوتبال به سرمربی سابق تیم ملی، وزارت ورزش و ارگان بلندپایه ای که به نوعی در شروع کارلوس نقش داشتند از پروژه کی روش سرباز زدند. برای ادامه این بازی تسلیم شدند و روی حمایت از تیم ملی تمرکز کردند.

پیش از این شایعه شده بود که تنها در صورت اخراج اسکوچیچ و بازگرداندن کارلوس کی روش از سوی فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و ارگان های عالی حاضر به حمایت کامل از تیم ملی هستند، اما اکنون دولت و عوامل آن قاطعانه اعلام کرده اند که وجود ندارد. علاقه ای به تغییر سرمربی تیم ملی ندارند و اساس کارشان حمایت از تیم ملی خواهد بود.

در رسانه ها اما بسیاری معتقدند که فدراسیون از ابتدا می خواست اسکوچیچ را حفظ کند و فقط با افکار عمومی بازی می کرد. بسیاری از فعالان رسانه ای بر این باورند که فدراسیون پس از متقاعد کردن این وزارتخانه مبنی بر اینکه بازگشت کارلوس کی روش به دلیل جو آتشین فوتبال ایران امکان پذیر نیست، عمداً نام چند مربی ایرانی را بر سر زبان ها انداخت تا دنیا به این موضوع متقاعد شود. همون اسکاتیچ و پروژه تغییر مربی تیم ملی رو کلا فراموش کن.

واقعیت این است که فدراسیون فوتبال به طور غیرمستقیم نام هایی مانند امیر قلعه نویی، جواد نیکونم و علی دایی را به عنوان گزینه های هدایت تیم ملی مطرح کرد اما در واقعیت تنها علی دایی به عنوان سرمربی تیم ملی پیشنهاد شد.

فدراسیون فوتبال نه با امیر کالا نوی مذاکره کرد و نه به جواد نکونام پیشنهاد داد و تنها یک تماس از سوی میرصاد مجدی با علی دایی صورت گرفت که ابتدا از اتحادیه فوتبال انگلیس ۲۴ ساعت وقت خواست و پس از ۲۴ ساعت اعلام آمادگی کرد. او در این مرحله سطح ملی ندارد.

همه این شواهد نشان می دهد که فدراسیون موقت از ابتدا اراده ای برای تغییر اسکوچیچ نداشته و تنها با فشار خارجی و توصیه های بالا حاضر شده پرونده اخراج اسکوچیچ را برای چند روز باز کند.

فدراسیون برای سلب مسئولیت خود، کمیته فنی را وسط کشید و از آنها درخواست تایید کرد. اعضای کمیته فنی با اعتقاد به اینکه تصمیم آنها در برکناری سرمربی تیم ملی نقش دارد، پس از پایان جلسه تصمیم خود را علنی کردند و از اخراج دراگان خبر دادند در حالی که فدراسیون چنین قصدی نداشت. و بس. بازگشت اسکوچیچ در چند روز دیگر مایه خنده رسانه های خارجی شد.

رسانه هایی مانند تیم فرانسوی، انگلیسی سان و اوجوگو پرتغال به تصمیم مضحک اتحادیه فوتبال انگلیس مبنی بر اخراج کمیته فنی اسکاتسیچ و حفظ هیئت مدیره اسکاتسیچ ۶ روز بعد خندیدند!

اما خنده دارتر از همه افشین قطبی بود که در همین حین شروع به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی کرد تا به هواداران فوتبال بگوید من هم آنجا هستم، اگر دنبال مربی ایران می گردید من را هم ببینید!

شنیده ها حاکی از آن است که اطرافیان اسکاتلندی در تلاش هستند تا افشین قطبی را به کادرفنی تیم ملی اضافه کنند تا فرد جدیدی که قرار است به کادرفنی تیم ملی اضافه شود، طبق وعده نماینده هیئت مدیره به اتحاد و همبستگی تیم ملی کمک کند. ، او غریبه نیست و کار هنوز در دست شماست.بمانید!

اما چه بخواهیم و چه نخواهیم این سناریو فقط تا ۱۷ شهریور ادامه خواهد داشت و هر فردی غیر از میرشاد مجدی رئیس فدراسیون می شود، احتمالا تا قبل از ۷ شهریور که فیفای رسمی، کادر فنی این تیم آغاز می شود، آزاد می شود. و کار را به یک تیم جدید واگذار کنید.

باز هم بخواهیم و نخواهیم در آن مقطع که کمتر از ۲ ماه تا جام جهانی باقی مانده، چاره ای جز انتخاب سرمربی ایرانی برای نیمکت تیم ملی نیست…