پس از گذشت ۴۳ سال از انقلاب، دیگر زمانی برای آزمون و خطا نداریم


به گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه هیات مدیره استان همدان و در جمع مسئولان این استان، مسئولیت را امری مهم برای سیاستمداران دانست و گفت: هشت هزار شهید استان همدان مسئولیت خطیری را برای همه مدیران ایجاد می کند. این استان که آن طور که شایسته است این کار را انجام می دهند.
رئیس جمهور با بیان اینکه در نظام اسلامی همه ارکان باید در مسیر عدالت حرکت کنند، تصریح کرد: قانون باید عادلانه در مجلس تصویب شود، در قوه مجریه عادلانه اجرا شود و مطالبات مردم عادلانه قضاوت شود. با داوری و قضاوت
دکتر. رئیسی با تاکید بر اینکه رضایت عموم مردم را از مدیران می گیریم، گفت: پس از گذشت چهل و سه سال از پیروزی انقلاب اسلامی، دیگر زمانی برای آزمون و خطا نداریم و مدیران با میانگین ۲ تا ۳ دهه تجربه مدیریتی می تواند دستاوردهای بزرگی داشته باشد.
رئیس جمهور با اشاره به روحیه جهادی و خستگی ناپذیر رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس که با کمبود امکانات و تجهیزات به دستاوردهای بزرگی دست یافتند، گفت: مدیران باید فرهنگ «ما می توانیم» را رعایت کنند و برای پیشرفت کشور تلاش کنند. کشور در میدان عمل
آیت الله رئیسی در ادامه مطالبات گام دوم انقلاب از جمله استقلال، عزت، سبک زندگی ایرانی اسلامی، توسعه فناوری و اجرای عدالت را مورد تاکید قرار داد و گفت: درخواست من از مدیران دولت در سطوح مختلف تحقق این موارد است. مسائل مهمی که مورد توجه و تاکید رهبر انقلاب بر حرکت است.
رئیس جمهور انتخاب، جذب و ارتقاء رتبه در سازمان مدیریت را باید در چارچوب عدالت و به دور از هرگونه روابط ناسالم بیان کرد و افزود: امروز دنیا از ما انتظار دارد که یک سازمان مدیریتی اثربخش با مدیرانی تحول آفرین و انقلابی داشته باشیم. . و در این زمینه باید به استفاده از نیروهای موثر و تحول آفرین و به حاشیه راندن نیروهای بی انگیزه مانع کار توجه شود.
دکتر رئیسی تاخیر ۱۷ ساله در حل مشکل آب استان همدان را ناشی از بی انگیزگی و اراده جدی برخی مدیران در دوره های قبل دانست و گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در مدت یکسال، ۱۵ سال نتیجه داده است. و در این سفر من و آقای استاندار از مسئولان مربوطه خواسته ایم تا ظرف ۲ ماه مشکل آب مردم این استان را برطرف کنند.
رئیس جمهور با اشاره به بازدید از پایگاه شهید نوژه و اقدامات بزرگ و ارزنده انجام شده در دستگاه های نظامی استان، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحریم ها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و پیشرفت های چشمگیری داشته اند. باید به سایر نقاط کشور گسترش یابد.
آیت الله رئیسی همچنین بر اجرای شعار سال و موظف به رونق تولید در کشور تاکید کرد و گفت: آقای استاندار از بازگشت ۸۰ واحد به چرخه تولید خبر دادند که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. و مابقی واحدهای تولیدی ثابت یا نیمه تعطیل تعطیل شود.فعال سازی در اسرع وقت.
رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود ظرفیت ها و زیرساخت های فراوان در حوزه کشاورزی و گردشگری، مشکل بیکاری نباید دغدغه شهروندان باشد، تصریح کرد: درخواست من از استانداران استان این است که موضوع اشتغال را با جدیت پیگیری کنند. و در این راستا باید به بخش یا وزارتخانه خاصی مراجعه کنند
دکتر رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود بر تحول در نظام اداری تاکید کرد و گفت: پیچیدگی نظام اداری کارها را کند می کند و بسیاری از فرآیندهای پیچیده و بروکراسی های اداری نیاز به تغییر دارد که نیازمند تغییر نگرش و مشکل است. – رویکرد گرا به مشکلات
رئیس جمهور از اقدامات انجام شده برای آسیب شناسی مشکلات استان همدان قدردانی کرد و گفت: امروز نوبت آسیب شناسی است و دولت مصمم است بر اساس آسیب شناسی که انجام شده است مشکلات استان را جبران کند.
آیت الله رئیسی در ادامه بر نظارت جدی مدیران استانی بر عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود، حفظ هویت تاریخی و اصیل همدان و فعال سازی گردشگری دیجیتال با استفاده از نیروهای فرهیخته و فرهیخته استان تاکید کرد و گفت: دیروز شاهدان و خانواده هایشان مورد آزمایش خداوند قرار گرفتند، سربلند شدند و امروز نوبت به خدمتگزاران مردم رسیده است که در آزمون بزرگ خود که همانا خدمت به مردم و رفع دغدغه ها و مشکلات آنها به ویژه در زمینه اشتغال و اشتغال است، تلاش کنند تا موفق شوند. مسکن