پایان روز دوم و ادامه ناکامی نمایندگان ایران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، دوازدهمین دوره مسابقات جهانی کاراته در رده های سنی جوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال دختران و پسران با حضور بیش از ۱۸۰۰ ورزشکار از ۱۰۴ کشور جهان برگزار شد. امروز پنجشنبه ۱۴ آبان ماه در شهر ایکونیوم ترکیه برگزار شد و به دنبال آن مسابقات کومیته خردسالان دختر و پسر و همچنین اوزان ۴۷ و ۵۴ کیلوگرم دختران برگزار شد.

در ادامه رقابت های امروز قهرمانی جهان، غزل فتحی نماینده کاراته کشورمان در دسته منهای ۴۷ کیلوگرم نوجوانان در دور نخست مقابل “اگنس نیمان” دارنده نقره و برنز مسابقات جهانی پایه ایستاد. رده های کرواسی و قبرس ۲۰۲۲، ۲ بر ۰، اما در دور دوم “ماسا میرانوویچ” از صربستان با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و با شکست نماینده صربستان از کاراته کای ژاپن، فتحی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۴- کیلوگرم نوجوانان، زهرا رضا ابتدا نماینده آلبانی را ۱۱ بر یک شکست داد، سپس حریفی از سنگاپور را شکست داد، اما در دور سوم به دلیل کمبود تجهیزات مغلوب نماینده مجارستان شد و با شکست رضازاده نماینده مجارستان از ترکیه فرصت حضور پیدا کرد که در جدول تکراری بازی را از دست داد.

در وزن ۴۸- کیلوگرم جوانان، یلدا نگی بیرانوند با قانون سنشو (نمره اول) نماینده قزاقستان را یک بر یک شکست داد اما در دور دوم نتیجه را ۲-۱ به هلنا باکوویچ از مونته نگرو واگذار کرد. و با شکست نماینده مونته نگرو مغلوب ایتالیا شد و نتوانست به دیدار تصادفی بعدی برود.

فاطمه زهرا سعید آبادی در وزن ۵۳- کیلوگرم پس از دو پیروزی متوالی ۸ بر صفر نماینده هلند و یونان با نتیجه ۱ بر ۱ مقابل “ربکا اورتون” ایتالیایی، در هادی با نتیجه ۰ بر صفر شکست خورد و ایتالیایی در نیمه نهایی مقابل مراکش، سعید آبادی نیز از دور مسابقات کنار رفت.

ستاره زارعی در وزن ۵۹- کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب «زادیهان مناکر» فرانسه شد و با شکست ماناکر مقابل نماینده مصر، زارعی باز هم از راهیابی به جدول فرصت ها بازماند.

در وزن ۵۹+ کیلوگرم جوانان، نرگس نظری ابتدا ۳ بر صفر نماینده یونان را شکست داد، اما در دور دوم نتیجه را ۲ بر صفر به کاراته رکای از مجارستان واگذار کرد و با شکست نماینده مجارستان مقابل مصر. نظری از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم رضا نصری همپا در دور اول «مارکوس لانگه» را ۷ بر یک شکست داد و در دور دوم پیش از پایان وقت قانونی ۱۰ بر ۲ احمد حدادی از مراکش را شکست داد و سپس ۱ را شکست داد. -۰. او در دور چهارم مقابل «علی العجمی» از کویت به مصاف «ماتیاس کرنور» از فرانسه رفت اما در این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و با صعود نماینده فرانسه به فینال، نصری همپا باز هم به میدان رفت. به جدول فرصت ها

نماینده کاراته کشورمان در دیدار برگشت مقابل “اوبیتس” از آلمان یک بر صفر شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند.

شهداد پورسلیمانی در وزن ۶۱- کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۲ بر یک مغلوب «مینامی شینوسوکه» شد. با باخت نماینده ژاپن مقابل کاراته کای مراکش، پورسلیمانی نیز شانس حضور در هیئت رپه شارژ را از دست داد. .

محمدرضا گنج زاده در وزن ۶۸- کیلوگرم نماینده انگلیس را ۳ بر صفر شکست داد اما در دور دوم با همین نتیجه مغلوب «کیسوخو» از فرانسه شد. پس از شکست این کاراته کا فرانسوی از میزبان، گنج زاده نیز بود. از مسابقات محروم شد. ترک کرد

محمدمهدی مقصودی در گروه ۷۶ کیلوگرم پس از تساوی یک بر صفر مقابل نماینده اردن در دور اول شکست خورد اما در ادامه با صعود «عدن بنی فارس» به فینال، مقصودی به جدول شانس رسید. از نو.

نماینده وزن ۷۶ کیلوگرم تیم ملی جوانان روی تخته پس از تساوی ۰-۰ در هانتی (نظر داوران) در گام نخست مقابل «یاشور» از هند فرصت دیگری کسب کرد، اما در دومین مسابقه با همین شرایط، نتیجه به “محمدعلی شیماتوف” از ازبکستان واگذار شد و از مسابقات محروم شد.

در وزن ۷۶+ کیلوگرم امیرحسین کولانی در دور اول با نتیجه ۲ بر صفر ‘چوتال’ از یونان را شکست داد اما در دور دوم مقابل ‘عمر عثمان’ نفر اول جهان در این وزن با نتیجه ۵. -۰ مغلوب شد. و کولانی با شکست این کاراته کای مصری فرصت حضور در تخته شارژ را نیز از دست داد.