پایان حمله افراد مسلح به هتلی در پایتخت سومالی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، مقامات سومالی از پایان حمله جمعه شب افراد مسلح مرتبط با گروه تروریستی الشباب به هتلی در موگادیشو، پایتخت سومالی خبر دادند.

یک مقام سومالیایی که نخواست نامش فاش شود، گفت: نیروهای امنیتی اکنون به محاصره پایان داده اند و افراد مسلح کشته شده اند. در ساعت گذشته هیچ تیری از ساختمان شلیک نشد.

وی همچنین افزود که دولت صبح یکشنبه در مورد این حمله خونین به رسانه ها توضیح خواهد داد.

این مقام سومالیایی در عین حال هیچ اطلاعاتی از تعداد قربانیان حمله به هتل حیات و تعداد کشته شدگان گروه تروریستی الشباب نداد و تنها اعلام کرد که دولت در این باره توضیحی ارائه خواهد کرد. احترام در صبح یکشنبه

پیشتر اعلام شده بود که تعداد کشته شدگان انفجار تروریستی در هتلی در موگادیشو پایتخت سومالی که سازمان تروریستی الشباب مسئولیت آن را برعهده گرفته بود به ۳۰ نفر رسیده است.

لازم به ذکر است یک خودروی بمب گذاری شده در مرکز موگادیشو پایتخت سومالی منفجر شد که گروه تروریستی تکفیری الشباب مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

به گفته شاهدان عینی، پس از انفجار افراد مسلح به طبقات بالای هتل رفته و شروع به تیراندازی کردند.

منابع خبری از تبادل تیراندازی بین افراد مسلح و نیروهای امنیتی سومالی در هتلی در جنوب موگادیشو خبر دادند و افزودند افراد مسلحی که گمان می رود اعضای گروه تروریستی الشباب باشند به هتل یورش بردند.