پاپ پنجاهمین سالگرد چاپ آلمانی L’Osservatore Romano را گرامی می دارد


چاپ هفتگی آلمانی روزنامه واتیکان L’Osservatore Romano در سال 1971 با برکت پاپ پل ششم آغاز شد.

توسط خبرنگار کارکنان واتیکان نیوز

پاپ فرانسیس از چاپ هفتگی روزنامه آلمانی مقدس تقدیر کرد Osservatore Romano (ایتالیایی برای ناظر رومی) ، برای 5 دهه خدمات خود “ویرایش” خوانندگان خود را با نگاهی داخلی به کلیسای روم و جهان. “با محبت ، پنجاهمین سالگرد یک شماره هفتگی را جشن گرفتم Osservatore Romano که در این ایام جشن گرفته می شود. خوشحالم که همکارانم و همچنین خوانندگان آلمانی زبان را با دعاهایم همراهی می کنم. پاپ در نامه کوتاهی به روزنامه نوشت.

ویرایش خوانندگان

وی خاطرنشان کرد: “برای نیم قرن ، روزنامه هفته به هفته مشتریان خود را با نگاهی داخلی به کلیسای روم و رویدادهای جهانی ویرایش می کند. این گزارش در مورد جانشین پیتر و ارائه تنوع غنی از کمک های فرهنگی است. پاپ فرانسیس می گوید: “این امر باعث می شود تا وفاداران کلیساهای محلی بتوانند کلیسای جهانی را بهتر بشناسند. وی در پایان نعمت رسولانه خود را بر همه کسانی که در “این خدمات میانجیگری” مشارکت دارند و همه خوانندگان آن به اشتراک گذاشت.

ابتکار پل ششم

چاپ آلمانی در سال 1971 به ابتکار پاپ پل پل ششم آغاز شد. “با خوشحالی ما از نسخه هفتگی جدید این کتاب استقبال می کنیم ال.ناظر رومی به زبان آلمانی و ظاهر او را با آرزوهای خوب ما همراه کرد. “او برکت خود را به” کسانی که به درستی در تحقق این ابتکار کمک کردند “و همچنین به همه همکاران روزنامه و خوانندگان تقدیم کرد.

نسخه آلمانی

نسخه آلمانی شامل دو فولیکول است. اولین مورد اطلاعات و اخبار مربوط به حوزه مقدس ، کلیسای جهانی و کلیساهای محلی ، و همچنین بخشهای فرهنگی و تأملات دقیق اعتقادی و تاریخی را ارائه می دهد. بخش دوم به فعالیتهای پاپ ، از جمله ترجمه گفتارها و مداخلات وی اختصاص دارد. از سال 1986 توسط انتشارات Schwabenverlag که مسئول توزیع و اشتراک آن است در آلمان چاپ می شود. همچنین در قالب دیجیتال در دسترس است.

نسخه های دیگر زبان

نسخه اصلی از Osservatore Romano روزانه ایتالیا است ، 160 سال پیش در 1861 شروع شد. این روزنامه 6 روز در هفته (به جز دوشنبه ها) منتشر می شود. نسخه های هفتگی به زبانهای فرانسوی ، انگلیسی ، اسپانیایی ، پرتغالی ، آلمانی و همچنین ایتالیایی موجود است. نسخه لهستانی ماهانه منتشر می شود. همچنین یک نسخه هفتگی به زبان مالایایی در هند و یک نسخه دوگانه به مجارستانی در مجارستان چاپ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *