پاپ: هرگز از حفظ شرافت کار خسته نمی شوم


پاپ فرانسیس یک پیام ویدئویی به رویدادی در آرژانتین می فرستد که به دنبال یافتن راه حل های پایدار برای توسعه تجارت و حفاظت از کرامت و حقوق کارگران و خانواده های آنها است.

نویسنده: لیندا بوردونی

پاپ فرانسیس در پیامی به بنیاد آرژانتین IDEA و اتحادیه نمایندگی اقتصاد مردمی ، که در حال برگزاری یک سخنرانی 3 روزه است ، گفت: “من می خواهم محل گفت وگو را تحسین کنم.” عزت همه کارکنان

وی با ابراز امیدواری از اینکه این رویداد “لحظه ای مبادله واقعی خواهد بود که می تواند مشارکت نوآورانه کارآفرینان و کارکنانی را که برای عزت و خانواده شان می جنگند گرد هم آورد” ، بر دیدگاه خود در مورد کار و احترام که خلاقیت و هدایای همه اساس جامعه ای است که در آن احترام به کرامت انسانی در درجه اول اهمیت قرار دارد.

این موسسه توسعه تجارت آرژانتینکه به طور گسترده به عنوان IDEA شناخته می شود ، سازمانی متشکل از بیش از 400 شرکت بزرگ در آرژانتین است که مذاکرات جمعی بین بخش کارفرما و اتحادیه ها و دولت را سازماندهی می کند. اهداف آن شامل تبادل تجربیات در بهترین شیوه های تجاری و شخصیت اصلی کار اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی است. اتحادیه اقتصاد مردمی نماینده کارگران غیر رسمی و خود اشتغالی است.

پاپ خاطرنشان کرد که این اولین بار نیست که او شغل کارآفرینی را که به دنبال “تولید ثروت و تنوع در تولید و در عین حال ایجاد اشتغال است” تأیید می کند و اعتقاد خود را مبنی بر این که کار شرافت می بخشد ، اعلام کرد.

کار عزت می بخشد

“من هرگز از اشاره به شأن کار خسته نمی شوم. آنچه عزت می بخشد کار است. کسانی که شغلی ندارند احساس می کنند چیزی ندارند ، شأنی ندارند که کار به آنها می دهد ، و این کار را با عزت مسح می کند. “

پاپ خاطرنشان کرد ، برخی کلماتی را در دهان خود قرار داده اند که او از آنها حمایت نمی کند: “اینکه من زندگی بدون زحمت را ارائه می دهم یا فرهنگ کار را حقیر می دانم.”

و با در نظر گرفتن اینکه او از نوادگان مهاجران ایتالیایی است که به آرژانتین آمده اند “با تمایل فوق العاده ای که آستین های خود را بالا زده اند تا آینده ای برای خانواده خود بسازند” ، وی خاطرنشان کرد که آنها “پول خود را در بانک نمی گذارند ، بلکه آجر و خاک ”

“در خانه ، بیشتر از همه: آنها منتظر خانواده بودند. سرمایه گذاری های خانوادگی. “

پاپ ادامه داد: “کار ، کرامت انسان را بیان و تغذیه می کند ، به او اجازه می دهد توانایی هایی را که خدا به او داده است توسعه دهد ، به ایجاد روابط مبادله ای و متقابل کمک می کند. کمک می کند ، به او این امکان را می دهد که احساس کند یک همکار با خدا در مراقبت و توسعه این جهان ، این باعث می شود که او برای جامعه مفید باشد و با عزیزانش همبستگی داشته باشد. ”

به همین دلیل است که فراتر از خستگی و مشکلات ، راه بلوغ و تحقق فرد است: به رویاهایش بال می دهد.

آینده بسازید و هدایای کسی را توسعه دهید

بنابراین ، پاپ می گوید ، واضح است که یارانه ها فقط موقتی هستند و هدف اصلی ارائه منابع مختلف کار است که به همه اجازه می دهد آینده ای بسازند.

پاپ فرانسیس با ابراز امیدواری از این که این منابع متنوع می توانند راه را برای همگان باز کنند تا مناسب ترین زمینه را برای توسعه هدایای خود بیابند ، گفتگو را نه تنها ضروری ، بلکه “پربار و امیدوار کننده” در جریان انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *