پاپ در همایش: مشارکت همه ، به رهبری روح القدس


پاپ فرانسیس لحظه ای از تأمل را در واتیکان ، پیش از افتتاح رسمی کلیسا در روز یکشنبه با یک مراسم مقدس در کلیسای سنت پیتر ، رهبری می کند.

نویسنده: رابین گومز

در حالی که کلیسای جهانی در آستانه سفر کلیسایی است ، پاپ فرانسیس روز شنبه روح القدس را بر قوم خدا فرا خواند تا بتوانند با هم پیش بروند ، به یکدیگر گوش دهند و زمان ما را در اتحاد با مبارزات و آرزوها تشخیص دهند. از تمام بشریت

در آستانه افتتاح رسمی اسقف اعظم کلیسا برای همه اسقف ها در سراسر جهان ، که با برگزاری مراسم باشکوه در میدان سنت پیتر در رم برگزار شد ، پاپ دعا کرد تا لحظه ای را در تالار سینود واتیکان تدبر کند. یکشنبه ، 10 اکتبر. اسقف های سراسر جهان در 17 اکتبر از تور کلیسایی در سطح محلی حمایت خواهند کرد.

یک کلیسای خاص

تم آینده 16ث کلیسای اسقفان این است: “برای یک کلیسای سینودال: ارتباط ، مشارکت و ماموریت”. Synodality به معنای راه رفتن با هم و گوش دادن به یکدیگر است ، اما بیش از همه به روح القدس. برای عمق بخشیدن به این ویژگی اساسی کلیسا ، کلیسای پیش رو با هر سنای قبلی متفاوت است. این شروع می شود و شامل تمام م faithfulمنان کلیساهای محلی در سراسر جهان می شود که قول می دهند به همه ، به ویژه افراد غیر عادی ، گوش دهند. به همین دلیل است که این جلسه 2 ساله است و از 10 اکتبر شروع می شود، 2021 ، تا اکتبر 2023.

دوره شنیداری اسقف تا آوریل 2022 ادامه خواهد داشت و دوره قاره ای آن از سپتامبر 2022 تا مارس 2023 ادامه خواهد داشت. آخرین “دوره کلیسای جهانی” با تجمع سنتی کلیسای اسقفان واتیکان در اکتبر 2023 به پایان می رسد.

شخصیت اصلی سینود – روح

پاپ فرانسیس در سخنرانی خود در مورد لحظه دعا و تأمل روز شنبه در مورد چگونگی دستیابی به کلیت کلیسا از طریق مشارکت ، مشارکت و ماموریت صحبت کرد. وی همچنین خطرات احتمالی آن و همچنین فرصت هایی که ارائه می دهد را برجسته کرد.

پاپ فرانسیس با تأکید بر اینکه همایش یک “لحظه کلیسایی” ، نه یک مجلس یا تحقیق در مورد نظر ، بلکه یک “لحظه کلیسایی” است که شخصیت اصلی آن روح القدس است. وی تأکید کرد: “بدون روح ، کلیسایی وجود ندارد.”

مشارکت ، مشارکت ، مأموریت

وی در توضیح سه کلمه کلیدی کلیسا – مشارکت ، مشارکت و مأموریت – گفت که ارتباط و مأموریت رمز و راز کلیسا را ​​توصیف می کند. با توجه به شورای دوم واتیکان ، اجتماع ماهیت دقیق کلیسا را ​​بیان می کند.

بر اساس سنت پل ششم “اجتماع ، یعنی انسجام و تمامیت درونی ، در فضل ، حقیقت و همکاری … و مأموریت ، یعنی تعهد رسولی به جهان امروز”. سنت جان پل دوم بر آن تأکید کرد کوینونی مأموریت کلیسا برای خدمت به عنوان نشانه ای از اتحاد نزدیک خانواده بشری با خدا را بالا می برد.

به همین دلیل ، پاپ فرانسیس گفت ، مجامع باید به خوبی آماده شوند ، به ویژه در سطح محلی با مشارکت همه.

همه برای شرکت دعوت شده اند

وی خاطرنشان کرد که “مأموریت” و “مأموریت” می توانند تا حدی انتزاعی باقی بمانند ، مگر اینکه همزمانی در هر مرحله از سفر و فعالیت سینودال به صراحت بیان شود و مشارکت واقعی همه را تشویق کند. ” “همه باپتیست ها دعوت شده اند تا در زندگی و مأموریت کلیسا شرکت کنند.”

وی از سرخوردگی و عدم حوصله بسیاری از کارگران شبانی ، اعضای نهادهای مشورتی حومه و محله و زنان ، که اغلب در حاشیه هستند ، احساس کرد. “امکان شرکت در مشارکت همه وظیفه حیاتی کلیساست!” وی تأکید کرد ، وی افزود که این یک تعهد کلیسی ضروری بر اساس “شناسنامه” تعمید است.

سه خطر برای جلوگیری از

پاپ هشدار داد که سینود فقط می تواند خطر یک رویداد رسمی خارجی را داشته باشد ، به جای اینکه “یک فرایند بینش معنوی واقعی باشد که ما انجام می دهیم ، نه برای ارائه تصویر خوب از خود ، بلکه برای همکاری موثرتر با کار خدا”. در تاریخ “. برای این منظور ، “ما به محتوا ، ابزارها و ساختارهایی نیاز داریم که بتوانند گفتگو و تعامل را در قوم خدا ، به ویژه بین کشیشان و افراد غیر عادی ، تسهیل کنند”.

وی خاطرنشان کرد که در بین روحانیون برخی مواقع نوعی “نخبه گرایی” وجود داشت که آنها را از مردم عادی دور می کرد و این امر آنها را “ارباب خانه” می کرد و نه چوپان. به گفته پاپ ، این امر مستلزم تغییر دیدگاههای عمودی ، تحریف شده و جزئی کلیسا ، خدمات کشیشی ، نقش افراد غیر روحانی ، مسئولیتهای کلیسا ، نقشهای حکومتی و موارد مشابه است.

یکی دیگر از خطراتی که سینود می تواند با آن روبرو شود ، روشنفکر شدن است و رویکردهای آموخته شده اما انتزاعی را برای مشکلات و بدی های کلیسا در جهان ما ارائه می دهد که از واقعیت قوم مقدس خدا و زندگی مشخص جوامع اطراف دور است. جهان.

پاپ می گوید ، خطر سوم که سینود باید از آن اجتناب کند ، وسوسه خود ارضایی است که می گوید ، ما همیشه این کار را انجام داده ایم “و بهتر است تغییر نکند. کلمه “رضایت” “سمی در زندگی کلیسا” است. افرادی با چنین نگرشی از راه حل های قدیمی برای مشکلات جدید استفاده می کنند. پدر مقدس تأکید کرد که فرایند کلیسایی باید کلیساهای محلی را در مراحل مختلف و از پایین به بالا ، در یک تلاش هیجان انگیز و جذاب که می تواند سبک ارتباط و مشارکت مأموریت ایجاد کند ، درگیر کند.

سه فرصت

پاپ فرانسیس خاطرنشان کرد که روند کلی ، ملاقات ، گوش دادن و تأمل به مردم خدا ، کلیسا ، کمک می کند که حداقل سه فرصت را تشخیص دهند. اول ، این نه تنها باید گاه به گاه بلکه از لحاظ ساختاری به سمت کلیسایی کلیسایی حرکت کند ، جایی که همه می توانند در خانه خود احساس کنند و در آن شرکت کنند.

ثانیاً ، کلیسا به ما این فرصت را می دهد که تبدیل به یک کلیسای شنونده شویم ، از تمرین خود برای توقف و گوش دادن خارج شویم ، ابتدا به روح در عبادت و دعا ، و سپس به برادران و خواهرانمان ، امیدها ، بحران های ایمانی در اطراف جهان ، نیاز به زندگی چوپانی جدید.

پاپ با در نظر داشتن اینکه سبک خدا نزدیکی ، شفقت و لطافت است ، گفت که کلیسا همچنین فرصتی بود تا قوم خدا آلیاژی نباشند بلکه از طریق حضور ، ترمیم زخم و شکسته شدن تبدیل به کلیسای نزدیکی شوند. شفای دلها با مرهم خدا

نه کلیسای دیگری بلکه کلیسایی متفاوت

برای این کار ، پدر مقدس گفت ، ما به نفس تازه خداوند ، روح نیاز داریم ، که ما را از هر نوع جذب خود رهایی می بخشد ، مریض را زنده می کند ، شمن ها را آزاد می کند و شادی را گسترش می دهد. پاپ به نقل از پدر ایو ماری ژوزف کنگار ، کشیش دومینیکن ، گفت: “نیازی به ایجاد کلیسای دیگر نیست ، بلکه ایجاد کلیسای متفاوت است.” “برای” کلیسای متفاوت “، پاپ از همه خواست تا روح القدس را پر جنب و جوش تر و بیشتر بخوانند و با فروتنی به او گوش دهند.

https://www.youtube.com/watch؟v=ju_67e2flrw

مراقبه دقیقه را تماشا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *