پاپ: جشن سینود یعنی پیاده روی با هم در یک جاده


پاپ فرانسیس به مناسبت افتتاح رسمی کلیسای اسقفان ، که در سه مرحله طی دو سال آینده برگزار می شود ، در کلیسای سنت پیتر مراسم عبادی برگزار کرد.

نویسنده: کریستوفر ولز

پاپ فرانسیس روز یکشنبه کلیسای اسقفان را با یک مراسم رسمی در کلیسای سنت پیتر افتتاح کرد.

وفاداران از سراسر جهان – از جمله افراد عادی و زن ، کشیشان ، حوزه های علمیه ، زنان و مردان مذهبی ، کاردینال ها و اسقف ها – در مراسم عبادی شرکت کردند که آغاز یک روند کلیسایی دو ساله بود.

در او هملیلی، پاپ فرانسیس با خواندن انجیل آن روز ، ملاقات عیسی با یک جوان ثروتمند را به عنوان نقطه شروع برای تأمل در مورد کلیت بیان کرد: او گفت: “تجلیل از کلیسا” به معنای پیاده روی در یک راه است. “

به پیروی از مثال عیسی ، او بر سه فعل مشخص کننده کلیسا تأکید کرد: ملاقات، گوش کن، آ تشخیص دادنبه

ملاقات

در انجیلها ، ما اغلب عیسی را در سفری می بینیم که در مواجهه با کسانی که در طول راه با آنها ملاقات می کند ، آشنا بوده ، آنها را به آنها معرفی می کند و نگران س questionsالات آنها است. پاپ گفت ، مانند عیسی ، “ما نیز دعوت شده ایم تا در هنر برخورد متخصص شویم.”

این شامل باز بودن به سوی خدا ، اختصاص وقت برای دعا و عبادت و گوش دادن به آنچه روح القدس به ما می گوید ، می شود.

این امر همچنین مستلزم گشودگی به دیگران و همچنین شجاعت و “تمایل به خود است که اجازه دهیم با حضور و داستانهای دیگران به چالش کشیده شویم.


شرکت کنندگان در مراسم جماعت

گوش کن

پاپ فرانسیس این برخورد واقعی را فقط از گوش دادن به دیگران به دست می آورد ، و خاطر نشان کرد که عیسی نه تنها با گوش ، بلکه با قلب گوش می دهد. وقتی از عیسی پیروی می کنیم که با قلب گوش می دهد ، “مردم احساس می کنند که شنیده می شوند و مورد قضاوت قرار نمی گیرند. آنها می توانند تجربیات و سفر معنوی خود را بازگو کنند. “

پاپ از ما دعوت کرد که از خود بپرسیم آیا در گوش دادن خوب هستیم یا اجازه می دهیم دیگران نظر خود را بیان کنند. او گفت که روح القدس از ما می خواهد که به “سوالات ، نگرانی ها و امیدهای هر کلیسا” و چالش ها و تغییرات ارائه شده توسط جهان پیرامون خود گوش دهیم. ”

“اجازه ندهیم در برابر قلب خود مقاومت کنیم. اجازه دهید ما در امنیت مان مانع نباشیم. ” به جای “بیایید به حرف یکدیگر گوش دهیم”.

پاپ فرانسیس در مراسم جشن جماعت
پاپ فرانسیس در مراسم جشن جماعت

تشخیص دهید

پاپ فرانسیس تأکید کرد که “ملاقات و گوش دادن به خودی خود یک هدف نیست” ، اما باید به بینش منجر شود. او توضیح داد: “هر زمان که گفت وگویی را آغاز می کنیم ، به خود اجازه می دهیم که در مسیر به چالش کشیده شود و پیش برود.”

عیسی مانند مرد جوان ثروتمند به ما کمک می کند تا تشخیص دهیم ، “درون خود را بنگریم” و آنچه را خدا به ما نشان می دهد کشف کنیم ، “در آن نور” آنچه قلب ما واقعاً “برای آن ارزش قائل است” را درک کنیم.

پاپ فرانسیس گفت: “این برای ما یک درس ارزشمند است” و افزود: “کلیسا یک سفر تشخیص روحانی است که در عبادت ، دعا و گفتگو با کلام خدا انجام می شود.”

یک دقیقه از مراسم Mass برای شروع.  فرایند سینودال
یک دقیقه از مراسم Mass برای شروع. فرایند سینودال

جایی که خدا ما را هدایت می کند

در این ایام کنفرانس ، پاپ گفت: “عیسی ما را ، مانند مرد ثروتمند انجیل ، دعوت می کند تا خود را خالی کنیم ، تا خود را از همه چیزهای دنیوی ، از جمله مدلهای شبانی درونی و بیرونی خود رها کنیم. و از خود بپرسیم که خدا در این زمان می خواهد به ما چه بگوید – و به چه سمتی می خواهد ما را هدایت کند. ”

پاپ فرانسیس در پایان گفت: “بیایید سفر خوبی را با هم داشته باشیم.” وی ابراز امیدواری کرد که ما “حجاج عاشق انجیل و باز به غیر منتظره روح” باشیم. و از ما می خواهد که “فرصت های برازنده ای را که از برخورد ، گوش دادن و بینش حاصل می شود” از دست ندهیم.

https://www.youtube.com/watch؟v=wXmuPKvr3-E

مراسم افتتاحیه مجمع را تماشا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *