پاپ جان پل اول – معجزه او را برای ضرب و شتم پاک می کند


پاپ فرانسیس به مجمع امور قدیسین اجازه داد تا فرمان شفای معجزه آسای منسوب به مداخله پاپ ژان پل اول را صادر کند.

اخبار واتیکان

پاپ فرانسیس روز چهارشنبه در جماعت کاردینال مارچلو سمرارو ، قائم مقام مجمع برای پرونده های قدیسین را پذیرفت و دستور خود را برای اعلام فرمان تشخیص اعجاز ناشی از مداخله آلبینو لوسیانی یا پاپ ژان پل اول مجاز کرد.

معجزه

وب سایت مخاطبان می گوید در مورد بهبود یک دختر یازده ساله در پایان عمر خود با “انسفالوپاتی التهابی حاد شدید ، بیماری صرع بدخیم و شوک سپتیک” است. وضعیت او بسیار جدی بود ، که با چندین تشنج روزانه و وضعیت سپتیک برونکوپنومونی مشخص می شد. ابتکار فراخوانی پاپ توسط کشیش محله ای که بیمارستان تحت صلاحیت او قرار داشت ، انجام شده بود.

بنابراین برای پاپ ژان پل اول ، که اهل منطقه ونتو در شمال ایتالیا است ، روش ضرب و شتم روشن شده است و پاپ فرانسیس تاریخ برگزاری مراسم را تعیین می کند.

روحانیت

آلبینو لوسیانی متولد 17 اکتبر 1912 در Forno di Canale (کنال آگوردو کنونی) ، در استان بلونو ، و در 28 سپتامبر 1978 در واتیکان درگذشت. او تنها 34 روز پاپ بود ، یکی از کوتاه ترین پل ها در تاریخ. او فرزند یک کارگر سوسیالیست بود که مدت زیادی به عنوان مهاجر سوئیسی کار کرده بود.

پدرش در نامه ای که به لوسیانی نوشت و به او اجازه ورود به حوزه های علمیه را داد ، نوشت: “امیدوارم وقتی کشیش می شوی ، در کنار فقرا باشی ، زیرا مسیح در کنار آنها است”- کلماتی که لوسیانی تمام عمرش را عملی می کرد

آلبینو در سالهای 1935 و 1958 ، بلافاصله پس از انتخاب جان بیست و سوم ، به عنوان کشیش منصوب شد ، که به عنوان اسقف ویتوریو ونتو به عنوان پدرسالار ونیز منصوب شد. لوسیانی ، پسر کشوری که با مهاجرت فقرآلود ، اما از نظر اجتماعی بسیار فعال روبرو بود و دارای کلیسایی با شخصیت های بزرگ کشیش بود ، در کل شورای دوم واتیکان شرکت کرد و دستورات آن را با اشتیاق به کار گرفت.

پیشگیری از بارداری

وزیر نزدیک به مردمش ، او زمان زیادی را در اعتراف گذراند. با گذشت سالها در مورد قانونی شدن قرصهای ضد بارداری بحث شد ، او به بسیاری از خانواده های جوان گوش داد و بارها خود را موافق بازکردن کلیسا در استفاده از آن اعلام کرد.

در سال 1968 ، هنگامی که پاپ پل ششم دانشنامه خود را منتشر کرد زندگی انساناسقف ویتوریو ونتو با اعلام استفاده از قرص های ضد بارداری از نظر اخلاقی غیرقانونی ، این سند را با پایبندی به قاضی پونتیف تبلیغ کرد. پاپ پل ششم ، که از او قدردانی می کرد ، در سال 1969 پدرسالار ونیز را منصوب کرد و بعداً او را در مارس 1973 کاردینال کرد.

چوپان مردم

لوسیان ، که کلمه “فروتنی” را انتخاب کرد [humility] او به دلیل نشان اسقف اعظم خود ، وزیری است که هوشیارانه و محکم در آنچه در ایمان ضروری بود ، از نظر اجتماعی باز ، نزدیک به فقرا و کارگران زندگی می کرد. او در مورد استفاده بی پروا از پول به ضرر مردم انعطاف ناپذیر بود ، همانطور که از قاطعیت او در رابطه با رسوایی اقتصادی در ویتوریو ونتو که یکی از کشیشانش را درگیر کرده بود ، نشان می دهد. او در دادگاه خود به ویژه بر موضوع رحمت تأکید داشت.

به عنوان پدرسالار ونیز ، وی از اعتراضات سال های پس از واتیکان دوم رنج زیادی برد. در کریسمس 1976 ، هنگامی که کارخانه های مرکز صنعتی مارغره اشغال شد ، او کلماتی را بیان کرد که هنوز هم بسیار مهم است. “نشان دادن تجمل ، هدر دادن پول ، امتناع از سرمایه گذاری ، قطع آن در خارج از کشور نه تنها مترادف با بی احساسی و خودخواهی نیست: می تواند یک تحریک باشد و آنچه را که پاپ پل ششم” خشم فقرا “با عواقب غیرقابل پیش بینی می نامد بر سر ما بگذارد. ‘”

او که ارتباطی عالی داشت ، کتابی ستودنی به نام “Illustrissimi” نوشت که شامل نامه هایی است که او به شخصیت های بزرگ گذشته با قضاوت درباره حال نوشت. برای او ، کاتکزیس اهمیت ویژه ای داشت و نیاز به درک کسانی که مطالب ایمان را منتقل می کنند ، برای همه قابل درک است.

پس از مرگ پل ششم ، در 26 آگوست 1978 او در کنکلاو که یک روز به طول انجامید انتخاب شد. نام دوگانه ای که وی در انتخاب خود انتخاب کرد به خودی خود یک برنامه بود. با ترکیب جان و پولس ، او نه تنها قدردانی از پاپ هایی را که او را به عنوان اسقف و کاردینال می خواستند ، ارائه می دهد ، بلکه مسیر تداوم را در تلاش شورا مشخص می کند و راه عقب نشینی های نوستالژیک گذشته و جهش های غیرقابل کنترل را به جلو می بندد. به

او استفاده از جمع سلطنتی ، “ما” را رها کرد و در روزهای اولیه از استفاده از صندلی اشاره ای امتناع ورزید ، تنها زمانی به درخواست همکارانش تعظیم کرد که با حرکت به جلو در پای افرادی که در آن نبودند ، به این خواسته خم شد. ردیف های جلو مشکل در دیدن آن

تماشاگران عمومی چهارشنبه در طول گواهینامه بسیار کوتاه او جلسات کاتکتیک بودند. او بدون متن نوشتاری صحبت می کرد ، اشعار را از حافظه نقل می کرد ، یک پسر و یک پسر محراب را دعوت می کرد تا به او نزدیک شوند و با آنها صحبت کنند.

او در یک سخنرانی بداهه ، کودک گرسنه بودن خود را به یاد آورد و سخنان شجاعانه سلف خود را در مورد “قحطی نشینان” که “افراد صداقت” را به چالش می کشند ، تکرار کرد. او فقط در هفته های شال در اواخر تابستان سال 1978 از واتیکان خارج شد تا کلیسای جامع سنت جان لاتران ، از اسقف رم خود را به عنوان پاپ ، تصاحب کند. در آنجا ، وی از شهردار رم ، جولیو کارلو آرگان ، کمونیست ، قدردانی کرد ، و پاپ جدید به او نقل کرد که کتیشیسم سنت پیوس X را به خاطر داشت “در میان گناهانی که در نزد خدا انتقام می خواند”. به فقرا ظلم کنید “و” کارگران را از دستمزد عادلانه خود فریب می دهند “.

مرگ

پاپ جان پل اول در شب 28 سپتامبر 1978 ناگهان درگذشت. او توسط راهبه ای که هر روز صبح قهوه را به اتاقش می آورد بی جان یافت. تنها در چند هفته از دوران کارآموزی ، او به دلیل سادگی ، فروتنی ، سخنانش که کمترین دفاع و لبخند انجیلی اش را بر عهده داشت ، وارد قلب میلیون ها نفر شد.

چندین نظریه مبنی بر توطئه ها در مورد مرگ ناگهانی و غیرمنتظره او ایجاد شد که باعث فروش کتاب و فیلمسازی شد. استفانی فالاسکا (Cronaca di una morte ، Libreria Editrice Vaticana) ، یک پرونده مستند در مورد مرگ ، پرونده را به طور قطعی خاتمه می دهد.

شهرت پاپ جان پل اول در تقدس بسیار سریع گسترش یافت. افراد زیادی برای او دعا کرده و دعا کرده اند. بسیاری از مردم ساده و حتی اسقف های برزیلی خواستار افتتاح پرونده بشریت وی شدند ، روندی طولانی که اکنون به پایان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *