پاپ به خواهران نیکوکاری: شما استاد راه رفتن در راه خیریه هستید


پاپ فرانسیس در بیست و یکمین فصل عمومی خواهران خیریه خطاب به آنها صحبت می کند و از آنها به دلیل فعالیت در زمینه امور خیریه تشکر می کند.

نویسنده: فرانچسکا مرلو

به مناسبت بیست و یکمین فصل عمومی ، پاپ فرانسیس روز دوشنبه در واتیکان از خواهران خیریه استقبال کرد. او با استقبال از سرلشکر تازه منتخب آنها و آرزوی “خدمتی آرام و ثمربخش” ، سخنرانی خود را برای خواهران باز کرد.

پاپ خاطرنشان کرد که سفر آنها همزمان با افتتاح کلیسا بود و از این تصادف استفاده کرد و نشان داد که “تعهدی که ما به عنوان یک کلیسا برای رشد در کلیسایی قائل هستیم ، همچنین یک انگیزه قوی برای بنیادهای زندگی مقدس است”.

پاپ گفت: “من دوست دارم فکر کنم که شما زنان مقدسی هستید که گسترش حضور زنانی است که با عیسی و دوازده نفر قدم گذاشتند ، در ماموریت مشترک بودند و سهم ویژه خود را داشتند.”

مشارکت خواهران

پاپ فرانسیس سپس از خواهران پرسید که چگونه در این سفر کلیسایی شرکت می کنند. وی پرسید: “سهم شما چیست؟” وی خاطرنشان کرد که این س questionsالات “پاسخ های بسته بندی شده” ندارند ، اگرچه “به نظر من موضوع فصل شما حاوی پاسخ است”.

موضوع فصل عمومی مخاطبان این است: از بیتانیا شروع کنید ، با درخواست مارتا و گوش دادن مریم.

مارتا و مری

سپس پاپ فرانسیس در مورد حضور این دو زن ، مارتا و مری ، با نام و چهره آنها صحبت کرد. او آنها را “شاگردانی توصیف کرد که در زندگی عیسی و دوازده نفر جایگاه بسیار مهمی داشتند”.

وی ادامه داد که این همان چیزی است که از انجیل می توانیم ببینیم. پاپ گفت: “این قبل از هر چیز به عنوان زنان و غسل تعمید ، یعنی شاگردان عیسی ، تأیید می کند که شما یک حضور زنده در کلیسا هستید و در مشارکت و مأموریت شرکت می کنید.”

پاپ فرانسیس سپس خاطرنشان کرد که موضوع فصل آنها حتی بیشتر با کلمات “نگرانی” و “گوش دادن” بیان می شود. پاپ گفت: “من مطمئن هستم که اگر واقعاً در دعا و شنیدن موفق باشید ، با الگوگیری از خواهران مقدس مارتا و مریم بتانی ، سهم ارزشمندی در سفر کل کلیسا خواهید داشت.”

وی افزود: “به طور خاص ،” در مورد فقرا و گوش دادن به فقرا “. اینها معلمان پاپ هستند. “شما نه با گفتار بلکه با عمل ، با داستان بسیاری از خواهران خود که در این راه جان خود را از دست داده اند ، در جلب و گوش دادن به افراد مسن ، بیماران ، حاشیه نشینان و نزدیکان کوچکترها به دومی با لطافت و شفقت خدا “.

سرانجام ، پاپ توضیح داد ، “این کلیسا را ​​می سازد و آن را در راه مسیح ، که راه خیریه است ، قدم می گذارد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *