پاپ برای صلح با رهبران ایمان دعا می کند: “قلبهای ما را غیر نظامی کنید!”


پاپ فرانسیس در گردهمایی بین المللی برای صلح با رهبران ادیان و مذاهب مختلف در کولوسئوم رم شرکت می کند و از همه می خواهد تا در جهت تصفیه قلب ما تلاش کنند تا صلح بتواند جهان ما را پر کند.

نویسنده: دوین واتکینز

جامعه سنت Egidio یک جلسه صلح دو روزه در رم با حضور تعدادی از رهبران مذهبی از سراسر جهان برگزار کرد.

سی و پنجمین نشست بین المللی برای صلح عصر پنجشنبه با دعای صلح در کولوسئوم ، که پاپ فرانسیس در آن حضور داشت ، پایان یافت.

این رویداد که تحت عنوان “مردم به عنوان برادران ، زمین آینده” برگزار می شود ، با حضور رهبران مذهبی مسیحیت ، اسلام ، ابریسم ، بودیسم ، تنریکیو ، هندوئیسم و ​​سکیسم برگزار شد.

یک شروع تازه

شرکت کنندگان از بیش از 40 کشور جهان ملاقات کردند تا در مورد چگونگی “شروع دوباره” در “روح آسیسی” ، که دوستی و گفتگو است ، بحث کنند.

مارکو ایمپالیازو ، رئیس جامعه سنت Egidio ، از همه خواست تا فرصت ارائه شده توسط همه گیری کووید -19 را از دست ندهند. وی در پیام ویدئویی افتتاحیه نشست صلح گفت: “بگذار این یک شروع جدید شود و این فقط یک لحظه تخریب نیست که ما را از یکدیگر جدا می کند.”

غیر نظامی کردن قلب انسان

پاپ فرانسیس جلسه دعا برای صلح را در کولوسئوم با حضور صدها نفر از مردم با سنت های مختلف اعتقادی به پایان رساند.

پاپ قبل از یک لحظه سکوت برای قربانیان همه جنگها ، آخرین سخنرانی این مراسم را ارائه کرد و از خدا خواست “قلب انسان را غیر نظامی کند”.

او آدرس خود را باز کرد و از افرادی که این هفته به رم سفر کردند تمجید کرد تا نشان دهند که دعا “منبع نیروی خاموش است که آرامش را به ارمغان می آورد و قلب نفرت را خلع سلاح می کند.”

از محل خشونت تا مکان صلح

پاپ فرانسیس توضیح داد که چگونه این رویداد – که موضوع آن “مردم به عنوان برادر و خواهر” هستند – در پس زمینه کولوسئوم ، که زمانی محلی برای مبارزه با مردان در برابر یکدیگر برای سرگرمی جمعی بود ، اتفاق می افتد.

پاپ گفت ما نیز می توانیم “تماشاچیان خشونت و جنگ ، برادرانی که برادران خود را می کشند” باشیم ، گویی بازی ای است که ما از دور تماشا کردیم.

او به خاطر داشت که زندگی جوانان و کودکان نمایشنامه نیست.

وی گفت: “ما نباید بینندگان بی تفاوت باشیم.” برعکس ، ما باید با کسانی که در انسانیت ، آرزوها ، مبارزات و ضعف ما شریک هستند همدلی کنیم. “

وی افزود که هر اتفاقی برای برادران و خواهران ما می افتد ، بر ما تأثیر می گذارد ، اگرچه وی افزود که تشخیص این حقیقت شجاعت زیادی می خواهد.

شکست سیاست و انسانیت

پاپ گفت که جنگ “بازی با جان انسان ها” است و این شکست “سیاست و انسانیت” است.

وی سپس درخواست تجدیدنظر در سند برادری بشر را که در سال 2019 با امام اعظم الازهر امضا شد ، که روز پنجشنبه در این مراسم حضور داشت ، تکرار کرد.

وی گفت که وظیفه فوری ادیان “در این شرایط شکننده تاریخی است: برای غیرنظامی کردن قلب انسانبه ”

وی گفت: “به عنوان م believersمنان مسئولیت ما این است که به از بین بردن نفرت از قلب انسان ها و محکوم کردن همه انواع خشونت کمک کنیم.” بیایید بی تردید تشویق کنیم که سلاح ها کنار گذاشته شوند و هزینه های نظامی کاهش یابد و نیازهای بشردوستانه تامین شود و ابزار مرگ به ابزار زندگی تبدیل شود. “

آرامش نیاز به پاکی قلب دارد

پاپ فرانسیس سپس تأکید ویژه ای بر کلمه “صلح” کرد ، بدون آن مردم نمی توانند برادر و خواهر باقی بمانند.

وی افزود ، صلح مسیر پیشرو برای همه ادیان و مذاهب است.

وی گفت: “اگر کسانی هستند که برای اختلاف و درگیری لحظه ای تلاش می کنند ، ما خودمان به اهمیت سفر با هم برای صلح اعتقاد داریم: با هم ، و دیگر هرگز علیه یکدیگر.”

صلح ، پاپ ادامه داد ، ما را ملزم می کند که قلب خود را پاک کنیم ، زیرا این نه تنها یک توافق یا ارزش نیست ، بلکه بیش از هر چیز یک “نگرش قلبی” است.

و از وفاداران همه ادیان خواست تا بر وسوسه بنیادگرایی غلبه کنند و یکدیگر را دشمن بدانند.

گناهان علیه خلقت و خدا

پاپ در ادامه به بخش دیگری از موضوع رویداد: “زمین آینده” پرداخت.

او گفت که صلح در مردم همچنین شامل “تعهد به مراقبت از آفرینش و خانه مشترک ما” است.

پدرسالار کلیسای پاپ بارتولوم اول قسطنطنیه ، نیز در این مراسم ، از وی به خاطر یادآوری اینکه “جنایت علیه جهان طبیعی گناه علیه خود ما و گناه علیه خدا است” قدردانی کرد.

او گفت که بشریت “فساد قلب ما را در آفرینش ریخته است”.

ادیان برای صلح

پاپ فرانسیس خطاب به شرکت کنندگان در نشست بین المللی صلح را با درخواست شجاعت به پایان رساند و گفت که دعا و عمل می تواند مسیر تاریخ را تغییر دهد.

“اجازه دهید ادیان را به عنوان خواهر و مردم به عنوان برادر در خواب ببینیم!” گفت پاپ. “خواهر ادیان برای کمک به مردم برای تبدیل شدن به برادران و خواهرانی که در صلح زندگی می کنند ، با مهمانداران خلقت ، خانه مشترک ما آشتی کرده اند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *