پاپ از مرکل صدراعظم در حال ترک آلمان استقبال کرد


آنگلا مرکل در سفر خداحافظی خود به رم از پاپ فرانسیس در واتیکان دیدن کرد. رهبر آلمان پس از تشکیل دولت جدید در پی انتخابات اخیر از قدرت کناره گیری می کند.

توسط خبرنگار کارکنان واتیکان نیوز

دفتر مطبوعاتی حوزه مقدس اعلام کرد ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان که در سفر خداحافظی خود به پایتخت ایتالیا رم است ، صبح پنجشنبه در واتیکان مورد استقبال تماشاگران خصوصی قرار گرفت. وی بعداً با وزیر امور خارجه واتیکان ، کاردینال پیترو پارولین و همچنین وزیر روابط واتیکان با ایالات ، اسقف اعظم پل ریچارد گالاگر دیدار کرد.

تمرکز بر همه گیری و مهاجرت

دفتر مطبوعاتی کمونیست ها گفت: “در جریان بحث های شدید ، از روابط خوب دوجانبه موجود و همکاری ثمربخش بین مقدس و آلمان قدردانی شد.”

دو طرف سپس “موضوعات مورد علاقه متقابل در محافل بین المللی و منطقه ای را مورد بررسی قرار دادند و در مورد امکان راه اندازی مجدد همکاری برای حل بحران های متعدد قریب الوقوع ، با اشاره به پیامدهای بحران سلامت و مهاجرت” توافق کردند.

دیدار رم از مرکل

مرکل در راه خود به واتیکان ابتدا با دفتر مرکزی Aberystwyth تماس گرفت تمدن کاتولیک، مجله معتبر کاتولیک که از سال 1850 به طور مداوم منتشر می شود. قبل از ملاقات با پاپ ، وی از کلیسای سنت پیتر دیدن کرد.

مرکل ظهر هنگام صرف ناهار با همتای ایتالیایی خود ، ماریو دراگی ، نخست وزیر دیدار کرد. بعد از ظهر ، او به جلسه صلح بین ادیان که توسط جامعه Sant’Egidio در کولوسئوم برگزار شده است ، ملحق می شود. انتظار می رود مرکل در این مراسم که پاپ فرانسیس ریاست آن را بر عهده خواهد داشت سخنرانی کند.

16 سال رهبری

اولین زن صدراعظم آلمان که پس از 16 سال ریاست دولت از قدرت کناره گیری می کند ، اغلب به عنوان رهبر عملا اتحادیه اروپا و قدرتمندترین زن جهان معرفی می شد. پاپ فرانسیس و صدراعظم مرکل در مورد مسائل مختلف از جمله تغییرات آب و هوا و بحران مهاجران تعهدات مشترکی دارند.

صدراعظم 67 ساله آلمان از سال 2014 به عنوان رهبر ارشد گروه 7 و قبلاً بین سالهای 2011 تا 2012 خدمت کرده است. در سال 2014 وی طولانی ترین رئیس دولت در اتحادیه اروپا شد.

آنگلا مرکل در 3 دوره صدراعظم خود 4 رئیس جمهور آمریکا ، 5 نخست وزیر انگلیس و 9 نخست وزیر ایتالیا و ژاپن را ملاقات کرده است. در دوران تصدی وی ، او همچنین شاهد احیای اقتصادی آلمان از “مرد بیمار اروپا” به یک قدرت اقتصادی ، با مشاغل جدید ، به ویژه برای زنان و رشد صادرات بوده است. تحت رهبری او ، پس از بحران مالی جهانی ، 2007-2008 ، تولید ناخالص داخلی سرانه دو برابر سریعتر از انگلستان ، کانادا ، ژاپن و فرانسه بود.

در اکتبر 2018 ، مرکل اعلام کرد که در کنفرانس حزب از رهبری اتحادیه دموکراتیک مسیحی (UDP) کناره گیری می کند و در انتخابات 2021 به دنبال پنجمین دوره صدراعظم نیست. انتخابات سوسیال دموکرات آلمان (SPD) در 26 سپتامبر باریک انتخاب شد و در حال حاضر در حال مذاکره با همتایان خود برای تشکیل ائتلاف است. مرکل که از سال 2005 در قدرت بوده است ، پس از تشکیل دولت جدید از قدرت کنار می رود.

به مرحله اجرا در آورید

او که در 17 ژوئیه 1954 در هامبورگ ، در غرب آلمان متولد شد ، در کودکی به آلمان شرقی نقل مکان کرد ، هنگامی که پدرش ، روحانی لوتر ، یک روحانی در پرلبرگ دریافت کرد. پس از اخذ مدرک دکتری در شیمی کوانتوم در سال 1986 ، وی تا سال 1989 به عنوان دانشمند تحقیق مشغول به کار شد و در سقوط دیوار برلین وارد سیاست شد. پس از اتحاد مجدد آلمان در سال 1990 ، مرکل به عنوان نماینده بوندستاگ در استان مکلنبورگ وورپومرن انتخاب شد.

پس از شکست UDP در انتخابات فدرال 1998 ، مرکل به عنوان دبیرکل UDP انتخاب شد ، قبل از اینکه به عنوان اولین زن حزب حزب و دومین زن بعنوان اولین رهبر زن مخالف تبدیل شود. پس از انتخابات سراسری 2005 ، مرکل جانشین گرهارد شرودر به عنوان صدراعظم آلمان شد و یک ائتلاف معتبر را رهبری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *