پاپ: آزادی مسیحی منجر به استقبال مردم و فرهنگ ها می شود


پاپ فرانسیس ، که با لطف و عشق آزاد شده است ، می گوید مسیحیت می تواند همه مردم و فرهنگها را در بر بگیرد و به نوبه خود مردم و فرهنگها را به آزادی بیشتر باز کند.

نویسنده: کریستوفر ولز

آزادی مسیحی “با فرهنگها و سنتهایی که دریافت کرده ایم منافاتی ندارد” پاپ فرانسیس روز چهارشنبه در اجتماع عمومی گفت، “اما در عوض به آنها آزادی جدیدی ارائه دهید ، تازگی رهایی بخش ، آزادی انجیل.”

پاپ فرانسیس در ادامه مراقبه خود در مورد نامه سنت پولس به غلاطیان توضیح داد که مسیحیان ، که از بردگی گناه و مرگ به واسطه اشتیاق و رستاخیز عیسی رهایی یافته بودند ، توانستند از همه مردم و فرهنگ ها استقبال کنند و به نوبه خود مردم و فرهنگ ها را معرفی کنند. به آزادی بیشتر

به گفته پاپ ، همه از “تازگی” آزادی انجیلی استقبال نمی کنند. وی خاطرنشان کرد که مخالفان پل از او به دلیل “کاهش تماس های دریافتی از سنت باریک تر دینی اش” انتقاد کرده اند. وی خاطرنشان کرد که پولس پاسخ داد:پارسی، “اصرار دارد که او به دنبال جلب رضایت مردم نبوده ، بلکه فقط از خدا اطاعت کرده است.

برای همه فرهنگ ها باز است

در “اعماق الهام بخش” اندیشه سنت پل ، پذیرش ایمان “به معنای کنار نهادن از فرهنگ و سنت ها ، بلکه تنها از آن چیزی است که می تواند مانع تازگی و پاکی انجیل شود.” به گفته پاپ ، آزادی واقعی مسیحیان به ما اجازه می دهد “کرامت کامل فرزندان خدا را بدست آوریم” ، و به ما اجازه می دهد تا در میراث فرهنگی خود لنگر داشته باشیم ، در حالی که به خوبی و خوبی باز هستیم. در همه فرهنگ ها صادق است.

پاپ فرانسیس گفت: “در فراخوان آزادی ، ما معنای واقعی تجسم انجیل را کشف می کنیم: قادر به اعلام بشارت مسیح منجی ، با احترام به خوبی و حقیقتی که در فرهنگ ها وجود دارد.”

به فرهنگ ها احترام بگذارید

پاپ از “اشتباهات متعدد” رخ داده در تاریخ بشارت “با تلاش برای اجرای یک مدل فرهنگی” – اشتباهاتی که کلیسا را ​​از “غنای بسیاری از عبارات محلی که سنت های فرهنگی همه مردم با خود به ارمغان می آورد” محروم کرد. آنها ”

در عوض ، پاپ فرانسیس تأکید کرد ، چشم انداز آزادی سنت پولس به ما این وظیفه را نشان می دهد که به “ریشه های فرهنگی همه مردم” احترام بگذاریم ، که منجر به باز شدن در برابر مردم و فرهنگها در همه زمانها می شود ، زیرا مسیح متولد شد ، مرد و برای همه دوباره زنده شد . “

روشهای جدید صحبت کردن

پدر مقدس با اشاره به اینکه فرهنگ به طور طبیعی در حال تغییر است ، گفت که ما باید راههای جدیدی برای صحبت درباره ایمان یا خطری پیدا کنیم که نسل های جدید دیگر آن را درک نمی کنند. او از ما دعوت کرد که آزادی را بعنوان یک دارایی ادعا نکنیم ، بلکه آزادی را به چالش بکشیم “دائماً در حال حرکت ، با تمرکز بر کامل بودن”.

او می گوید ، “وضعیت زائران ، وضعیت مسافران ، در تبعید همیشگی است: از بردگی رهایی یافته تا به سوی کمال آزادی قدم بردارند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *