پاسخ قطعی پرسپولیسی عزیز در تاریخ حضور در انتخابات پی.


پاسخ قطعی پرسپولیسی عزیز در تاریخ حضور در انتخابات پی.

از روز سه شنبه ثبت نام از کاندیداهای انتخابات فدراسیون فوتبال آغاز می شود. از چند روز پیش گمانه زنی هایی در مورد کاندیداهای احتمالی مطرح شد و مثل همیشه نام محمد دادکان بر سر زبان ها افتاد. چندی پیش برخی رسانه ها از تلاش تعداد زیادی از هیئت های فوتبال استان ها برای قانع کردن رئیس سابق فدراسیون فوتبال خبر دادند. در همین رابطه محمد دادکان در گفت وگویی به سوالات مطرح شده پاسخ داد که بخش هایی از آن را در ادامه می خوانید:

بسیاری بر این باورند که شما به دلیل انتقادات صریح خود از حلقه درونی کنار گذاشته شده اید. به نظر می رسد در مورد وریا غفوری هم همینطور باشد. چه فکری در این باره دارید؟

در مورد آقای غفوری هم باید بگویم که ایشان نه حرفی زدند، نه کاری کردند و نه خلاف دین کردند. اگر چیزی می گفت، مربوط به قوم خودش و ایمانش بود. هیچ شانسی وجود ندارد، اما معلوم نیست چرا تحت درمان هستند. او نه علیه دین صحبت کرد و نه علیه کسی. او می گوید مردم تحت فشار هستند. مردم به ویژه همشهریان او در کردستان تحت فشار هستند و زندگی آنها به خوبی پیش نمی رود. چه خبر؟ این حرف ها را بارها گفته ام. باشگاه استقلال نباید به این راحتی بگوید ما آقای وریا غفوریس را نمی خواهیم.

پس با توجه به سابقه و تجربه خود می گویید از بالا به شما فشار آورده اند که با واریا تمدید نکنید؟

بله، حالا می گویند ساکت شوید و کسی حرفی نزند. اگر برای مصاحبه با فرهاد مجیدی بروید متوجه می شوید که او هرگز از استقلال جدا نشد. من خودم فرهاد و برادرش را دوست دارم و آن ها هم می دانند. استقلال را ترک نکردند. وقتی آنها را هل می دهی می گویند دیگر ما نیستیم. می گفتند سر من سر استاد سلمانی است. حالا به جایی رسیده ایم که سرمان را می کوبیم.

انتخابات FA نزدیک است و مردم منتظرند تا شما پس از مدت ها برگردید.

خیلی خوشحالم که این سوال رو پرسیدی برای من می نویسند که آقای دانکن مصاحبه می شود، شاید می خواهد رئیس جمهور شود. نه! نمی خواهم بیایم و نخواستم. همه آنها یک دوره داشتند و من چهار سال و چند ماه رئیس جمهور بودم و همین برای من کافی است. من مسئولیت داشتم و در جاهای دیگر کار کردم و همه کسانی که با من بودند می‌دانند خدمت کرده‌ام یا نه. بنابراین امکان ثبت نام برای من وجود ندارد.

نظرسنجی گذاشتند که چه کسی باید رئیس فدراسیون باشد و بالای ۹۰ درصد گفتند شما!

این عشق دنیا و برنامه شما و آقای فردوسی پور است. مردم می گویند اما شرایط مهیا نیست. در غیر این صورت، ما بالغ تر از قبل هستیم و می توانیم راحت تر کار کنیم. اما وقتی دیدید مسئولین به دنبال چه کسانی هستند و چه کسانی را می آورند و چه کسانی را به عنوان نامزد معرفی می کنند، باید وسایل خود را جمع کنید و بروید. در روز ثبت نام خواهید دید که چه کسانی ثبت نام خواهند کرد. می خواهم بروم پیش آنها و از آنها بپرسم می توانید ۵۰۰ میلیون به فوتبال بیاورید؟ کجا مدیر بوده اید و به چه ترتیبی چرخش کرده اید؟ آیا در مدیریت خود موفق بودید؟ آنهایی که الان می آیند همه برمی گردند. یعنی جایگاهی ندارند و می خواهند خودشان را تحمیل کنند. جایی که قبلا بودند، آیا موفق بودند؟ جریانی شروع می شود و به هیئت های استانی می روند و قصد دارند به فلانی رای دهند. معنیش چیه؟ یک نفر باید بیاید که بتواند بچرخد. کار را بشناسید و بتوانید مدیریت کنید. آنها به دنبال موفقیت نیستند. می گویند اگر دوست ما هستی و ما را اذیت نمی کنی بیا سر کار. رئیس فدراسیون که نمی داند در روسیه با او بازی می کنند نباید وارد سالن شود. کسی که نمی داند چه خبر است. آنها قبل از جام جهانی یک بازی همه جانبه در روسیه انجام خواهند داد. وقتی جهان به درستی یا نادرست با روسیه طرف شده است، چرا با او بازی کنیم و خودمان را تحت فشار قرار دهیم؟ به سراغ ما بیایید و فصل جدیدی را برای ما باز کنید؟ الان رئیس فدراسیون کیه، میدونه جریان چیه؟ یا فقط می خواهد به رکورد ۶ ماهه ریاست فدراسیون برود؟ بابا جوون هستی و جوری رفتار کن که مردم بهت اهمیت بدن و بگن دنبال پیشرفت فوتبال هستی. آنها می گویند شما در یک باند نیستید و اطاعت نمی کنید. وقتی دنبال اینجور بازی رفتند، بگو نه! من ناظر هستم و تصمیم نهایی را می گیرم. در آخر باید بگویم که من فقط به خاطر دین و کشورم صحبت می کنم اما چون آنها مرا نمی خواهند کاندید نمی شوم. مسئولین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چه کسانی هستند که به آنها بگویند من را تایید کنند یا اگر تایید نکردم بگویم بیاورند؟ باید دلشان بسوزد و ببیند کدام یک از آنها می تواند چیزها را برگرداند و بعد او را بیاورد.

گویا آقای مجدی می خواهد بیاید کاندیدا شود.

انشاالله که کار کنه و بلد باشه. چه خبر است اجازه دهید این کار را انجام دهد. اما نباید اینطور باشد که او فقط بخواهد این موقعیت را پر کند. اگر نیاید به خاطر زحماتی که در این چند ماه انجام داده و زحماتی که کشیده است، مطمئناً جایگاه خوبی برای پاسخگویی به خدماتی که به آنها کرد و فدراسیون را به روز کرد، یا به عنوان دبیرکل و یا معاون رئیس جمهور.

پس آقای مجدی پشت این ماجراهای اخیر فدراسیون بود؟

نه تنها تیم رئیسه و مجدی با هم بودند. مصاحبه آقای عزیزخادم را ببینید. می گوید همه از آنها پول گرفتند و بعد خود عزیزی خادم به جرم انعام اخراج شد. بنده کاری به پول گرفتن صادقانه یا دروغین ندارم ولی شما هم گرفتید. خودت به من اعلام کردی که می خواهیم بنده ام را بزنیم و زدی ببین چه شد.

آجورلو نیز یکی از نامزدهای احتمالی …

انشاءالله وقتی ببیند چه کسانی شرکت کردند معلوم است که می آید جلو. انشاالله بتونن برگردن و موفق بشن.