پارلمان عراق آتش گرفت + جزئیاتبه گزارش پایگاه خبری صراط به گزارش فارس، رسانه های عراقی امروز (سه شنبه) از آتش سوزی در تالار پذیرایی مجلس و ورود سریع آتش نشانی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری موذن نیوز، بنابر اعلام آتش نشانی، زباله های ساختمان رستوران ابتدا دچار حریق شده و قبل از سرایت به سایر نقاط، خاموش شدند. این حادثه قربانی نداشت.

ساختمان مجلس از روز شنبه توسط اغتشاشگران حامی مقتدی صدر اشغال شده و اعلام کرده اند که تا دستور صدها به تحصن خود ادامه می دهند.

در همین راستا، کمیته سازماندهی تظاهرات (وابسته به کمیته هماهنگی شیعیان) روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که آشوبگران مرتبط با جنبش صدر باید مجلس را تخلیه کنند تا فعالیت این نهاد از سر گرفته شود.

آشوبگران حامی مقتدی صدر چهارشنبه هفته گذشته و برای دومین بار در روز شنبه هفته جاری در اعتراض به معرفی «محمد شیعه السودانی» برای تصدی پست نخست وزیری به منطقه سبز یورش بردند و وارد پارلمان شدند. آنها همچنان داخل صحن مجلس نشسته اند.

در همین رابطه، روزنامه لبنانی الاخبار روز یکشنبه به نقل از منابع عراقی نوشت: هنگامی که آشوبگران حامی مقتدی صدر روز چهارشنبه هفته گذشته برای اولین بار وارد پارلمان عراق شدند، پیامی از دفتر آیت الله سیستانی به مقتدی صدر و مرجع عالیقدر رسید. شیعیان از او خواستند که اوضاع را آرام کند.