وضعیت شبکه برق کشور در سال جاری در وضعیت قابل قبولی قرار دارد


وضعیت شبکه برق کشور در سال جاری در وضعیت قابل قبولی قرار دارد

نماینده مطبوعات تولید برق کشور تاکید کرد: امسال وضعیت شبکه برق کشور در وضعیت قابل قبولی قرار دارد و این مرهون همکاری بسیار خوب هموطنان به ویژه کارکنان ادارات و ارگان ها است.


به گزارش ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران درباره طرح تغییر ساعت کاری ادارات گفت: طرح تغییر ساعت کاری ادارات یکی از اقدامات موثری بود که امسال در کاهش مصرف انجام شد و رضایت بخش بود.


و ادامه داد: با شروع پیک مصرف ساعات اداری به پایان می رسد و دستگاه های سرمایشی از مدار خارج می شود و این امر در تامین برق پایدار هموطنان کمک زیادی می کند.

رجبی مشهدی در خصوص گلایه مردم در سال های گذشته از انتشار جداول خاموشی گفت: قطعا برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا شاهد انتشار جداول خاموشی نباشیم و این امر نیازمند همکاری و همراهی هموطنان است. در این راستا مشترکان پرمصرف قادر به صرفه جویی بیشتری خواهند بود.

نماینده صنعت برق با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای بهینه سازی مصرف برق کشور گفت: با توجه به اینکه لوازم برقی پرمصرف تاثیر زیادی در مصرف برق دارند، وزارت نیرو در نظر دارد با نظارت بر تولیدکنندگان، مصرف برق را بهینه کند. از دستگاه های با راندمان بالا. به این ترتیب می توان ۱۰۰۰۰ مگاوات برق صرفه جویی کرد.

وی خاطرنشان کرد: روشنایی مغازه ها و تابلوهای تبلیغاتی از دیگر موضوعات مهم در مدیریت مصرف است و موضوع روشنایی مغازه ها و تابلوهای تبلیغاتی به ویژه در شب می تواند تاثیر زیادی در افزایش مصرف برق داشته باشد که با کاهش اقدامات موثر انجام شده نورپردازی مغازه ها و بیلبوردها نسبت به سال های گذشته کمتر است. این امر به طور قابل توجهی به پایداری شبکه برق کشور کمک می کند و برق قابل اطمینان را برای همه شهروندان فراهم می کند.

نماینده صنعت برق درباره وضعیت برق کشور و میزان مصرف گفت: مصرف برق در کشور در روز گذشته به ۶۷ هزار و ۳۱۸ مگاوات رسید. دیروز در اواسط ساعات پیک مصرف، رکورد مصرف برق امسال و سال گذشته رد شد که نشان می دهد نسبت به سال گذشته حدود ۳ هزار مگاوات معادل ۵ درصد افزایش مصرف داشته ایم که باعث رکورد مصرف برق کشور شده است. شکسته شدن


انتهای پیام/