وزیر امور خارجه سوئد: اتحادیه اروپا تحریم های هدفمند جدید علیه ایران را تصویب کردآن لینده، وزیر امور خارجه سوئد، در توئیتی با تکرار این ادعا و اظهار نظر، خواستار اطلاعاتی درباره رویدادهای ایران شد و نوشت که اتحادیه اروپا تحریم‌های هدفمند جدیدی را علیه آنچه وی «عناصر و نهادهای مسئول نقض حقوق بشر در ایران» خواند، تصویب کرده است. .

پیش از این جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ابراز امیدواری نسبت به تصویب بسته تحریمی جدید علیه ایران در نشست شورای وزیران امور خارجه اروپا گفت: این بسته تحریمی (از قبل) مورد بحث و بررسی قرار گرفته و آماده شده است. ) و مطمئنم امروز تایید میشه.
جزئیات این تحریم ها هنوز در سایت اتحادیه اروپا منتشر نشده است.
و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران پیش از این نسبت به پیامدهای رفتار مداخله جویانه غرب هشدار داده بود.

«ناصر کنعانی» نماینده وزارت امور خارجه کشورمان ساعاتی پیش در نشست خبری با بیان اینکه طرف‌های اروپایی باید بدانند که درباره ایران صحبت می‌کنند، کشوری قدرتمند و مسئول و کشوری است که می‌تواند مهمترین شریک صلح و ثبات در منطقه است. »
وی هشدار داد: از آنها می خواهیم که از رفتار مداخله جویانه خودداری کنند، اما در صورت رفتار مداخله جویانه، ایران واکنش متقابل و متناسبی از خود نشان می دهد و برای همه کشورهای اروپایی صدق می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز روز جمعه در گفتگوی تلفنی با جوزپ بورل گفت: جمهوری اسلامی ایران از حمایت مردمی قوی و دموکراسی موثر برخوردار است. اینجا سرزمین مخمل یا کودتای رنگارنگ نیست. ایران لنگر ثبات و امنیت در منطقه است.
حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران چارچوب همکاری گسترده‌تری بین اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد، توصیه کرد اروپایی‌ها با رویکردی واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنند.