ورود مجلس به پرونده ویلموتس – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر دوشنبه شب درباره این قرارداد گفتگو کرد ویلموتسبیان کرد: جزئیات این پرونده و ماهیت قرارداد و نحوه انجام آن را در اختیار داریم ویلموتس ما قرارداد را با این شرایط ناموفق و شرایط بیکاری بررسی کردیم. سپس وزیر وقت و مراجع این موضوع را اعلام کردند. گفتیم ممکن است این پرونده در دادگاه به مشکل بخورد و محکوم شویم و ضرر مالی ببینیم.

وی افزود: با اعضای انجمن فوتبال تماس گرفتیم و در جلسه غیرعلنی از آنها توضیح خواستیم و مسئولان توضیح دادند که نگران این موضوع نباشید. حلش می کنیم و ساکت می شویم و داخل نمی شویم. این موضوع برای ما روشن بود چون قانونی هستیم.

نماینده مردم مشهد در شورای اسلامی ادامه داد: در این موضوع هم احترام گذاشتیم بر اساس ما سکوت کردیم چون ممکن بود مشکوک باشد. در غیر این صورت، مقامات تعقیب کیفرخواست متهمان این اتهام را تهیه کردند. توضیح دادیم که شما مقصر بودید و تا زمانی که دادگاه حکم نهایی را اعلام نکند، نمی توان تخلف را مسلم دانست، بلکه مدیریت بد در انتخاب مربی، قیمت قرارداد و نوع معامله است.

رئیس کمیته اصل ۹۰ شورای اسلامی گفت: چرا به دلیل اعتراض مردم وارد این موضوع شدیم و بررسی کردیم چرا که وزارت ورزش باید در خصوص قراردادهای خارجی نظارت داشته باشد. دیوان محاسبات و مراجع نظارتی وارد این موضوع شدند و برای ما مشخص بود که در این موضوع سوء مدیریت وجود دارد.

وی گفت: اکنون که موضوع قطعی شده است، باید تلاش کنیم تا شواهد را در یک جهت بیاوریم تا حقایق پشت صحنه ثابت شود. این افراد واقعا باید پاسخگوی مردم باشند. ما میلیون ها فوتبالدوست داریم و یک نفر در فدراسیون بد مدیریت می کند و رفتار نامناسبی دارد.

پژمان فر ادامه داد: باید پرونده این افراد را بررسی کنند تا ببینند صلاحیت دوباره نشستن روی صندلی را دارند و حتما باید به این موضوع توجه کنند به خصوص که به جام جهانی نزدیک هستیم و نباید شرایط ناخوشایندی ایجاد شود. . کسانی که برای انتخابات به عنوان نامزد شرکت می کنند باید صلاحیت آنها تأیید شود و کسانی که مظنون به بی کفایتی هستند نباید این مسئولیت را بر عهده بگیرند.

نماینده خانه ملت یادآور شد: باید مستندات قطعی و محکمه پسند در این مورد تهیه شود و گزارش های متعددی در این خصوص داریم که نگران کننده است، اما به پرونده هایی که قطعی و قطعی نرسیده ایم وارد نمی شویم. دلیل محکمه پسند اساساً در نحوه انعقاد این قرارداد هیچ مشکل قانونی رعایت نمی شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: باید نکاتی در نظر گرفته شود که راه های فرار در قرارداد لحاظ شود تا از مشکلات خلاص شویم، امام تیم حقوقی غفلت کرده است. در این قرارداد مجوزها و مسائلی ذکر شده است که باعث محکومیت ما شده است و نمی توانیم از آن عبور کنیم. عدم انعقاد قرارداد و تقصیر سازنده عقد جرم قطعی است.

وی افزود: این قرارداد پوچ است و افرادی که این قرارداد را امضا کرده اند باید پاسخگو باشند. سوء مدیریت در این قرارداد مسلم است. مسائل باقی مانده در حال رسیدگی است و درخواست جریمه از طریق سازمان بررسی منتقل شده است. فیفا به کسی که بدون حساب کاری انجام داده است پولی پرداخت نمی کند. هنوز تصمیم قطعی دادگاه در این مورد نداریم زیرا پرونده به حالت تعلیق درآمد زیرا مسئولان وزارت ورزش گفتند که اگر ورود پیدا کنید با هزینه های بیشتری مواجه می شویم و بر اساس همه ما با وجود تشخیص قانونی و تجربی خود دست خود را در این مورد نگه داشتیم.

رئیس کمیته اصل ۹۰ گفت: هر وقت خبرنگاران آمدند و شکایت کردیم، سکوت کردیم و گفتیم به کسی آسیب نرسد، اما در نظر قانونی خودمان می دانستیم که این موضوع تمام نمی شود، امروز پاک شده و پرونده تعطیل است و ما منتظر ورود دستگاه قضایی و این موضوع هستیم زمان بر است. در مقایسه با کار کردن افراد باید حواسشان به اهلیت باشد و اینطور نیست که حکم صادر نشده دلالت بر صلاحیت فرد نداشته باشد.

پژمان فر گفت: کسانی که داخل هستند موزان افرادی که فاقد صلاحیت هستند شرعاً فاقد صلاحیت شرکت در انتخابات هستند و انتخابات باید برای کسانی باشد که احراز صلاحیت شده اند و یا صلاحیت آنها پس از رسیدگی قضایی تایید شده و هیچگونه اتهامی برای شرکت در دور بعدی انتخابات وجود ندارد. اما آقایی که امروز پرونده دارد و ما نمی توانیم صلاحیتش را تعیین کنیم، این افراد صلاحیت های مشکوک دارند و رسما صلاحیت ریاست جمهوری را ندارند و باید از گزینه دیگری استفاده کرد. ما از هیچکس شکایتی نداریم و موظف به حل و فصل هستیم و هیچ اتهامی متوجه کسی نشده ایم و کارشناسی خود را اعلام کرده ایم.