وجود ۱۵ کمیته تخصصی در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، علی نصیری رئیس سازمان در جلسه تقدیر از اعضای گروه مردم نهاد میراب در منطقه ۸ با اشاره به اهمیت نقش داوطلبان واکنش اضطراری محله (دوام) در کمک به حل بحران ها، به دلیل لزوم برنامه ریزی برای استفاده از نیروهای داوطلب در انواع بحران ها، تاکید شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه بدون نقش مردم و حضور آنها مدیریت بحران امکان پذیر نیست، گفت: باید برای تسهیل اقدامات گروه های داوطلب مشکلات قانونی حل شود و گروه های داوطلب باید کمک می کردم.

در ادامه این نشست نصیری از وجود ۱۵ کمیته تخصصی در سازمان مدیریت بحران شهر تهران خبر داد و با بیان اینکه در هر کمیته تخصصی باید یک نفر از تیم های دوام حضور داشته باشد، افزود: تیم دوام و میراب منطقه ۸ از فعال ترین نمایندگان دوام است که باید از آنها قدردانی کرد و همچنین زمینه آموزش برای تمامی داوطلبان گروه تاب آوری فراهم شود تا با فعالیت های میراب آشنا شوند.

وی با بیان اینکه ۸۸ درصد اعضای گروه دوام را بانوان تشکیل می دهند، گفت: باید تیم هایی از داوطلبان فداکار را نیز فعال کنیم تا علاوه بر تاب آوری مساجد و مدارس، از ظرفیت آنها برای مدیریت بحران نیز استفاده شود.

به گفته وی، منطقه هشتم به دلیل پارچه های فرسوده فراوان در محله های وحیدیه و زیرک مستعد بحران در هنگام زلزله و سیل است که باید با انجام اقدامات پیشگیرانه و تامین تجهیزات مناسب ظرفیت منطقه را افزایش داد.

پس از شهردار منطقه ۸، فاطمه تنه در نشست ارزیابی نمایندگان گروه دم و میراب این منطقه، ضمن ارزیابی فعالیت شهرداری تهران در سیل اخیر در حومه تهران، گفت: شهرداری تهران در جریان سیل اخیر قرار دارد. شهرداری تهران با توجه به مسئولیت اجتماعی خود اقدام بسیار شایسته و شایسته ای انجام داد.

طنهی با تاکید بر حساسیت منطقه ۸ در حوزه آب گفت: در این راستا در مسیر آبی مسیل باختر مخزنی تعبیه شده و از ذخیره آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

وی گفت: همچنین مخزن نجات غریق در حال ساخت است و در تلاش هستیم تا از آب های هدر رفته بهینه استفاده کنیم.

شهردار منطقه ۸ همچنین از حضور پررنگ بانوان در گروه های داوطلبانه خبر داد و افزود: شاغل شوید. بیشتر نیروهای ما در گروه های مقاومت منطقه ای زنان هستند.

در ادامه این جلسه با اهدای لوح از اعضای گروه داوطلب سازمان مردمی میراب منطقه ۸ تقدیر به عمل آمد.