واکنش قهرمان ووشو ایران به باخت سجاد غریبی


و ادامه داد: این فرد در زمینه ای فعالیت می کرد که در آن تخصص نداشت. البته از او چیزی نمی توان گرفت. متأسفانه جامعه ما به این سمت حرکت کرده است و بسیاری از جهان به دنبال کسب درآمد از چنین راه‌هایی در فضای مجازی هستند.

دارنده مدال طلای ووشو بازی های آسیایی گفت: تمام شهرت خود را در دستانش گذاشت تا پول بگیرد. در واقع او شهرت خود را با پول معامله کرد و با از دست دادن آن پول به دست آورد. متأسفانه این فرد با «ایرانی بودن» آبروی کشور را تمام کرد.

آهنگریان گفت: معتقدم اگر موضوع ایرانی بودن او پسوند اسمش نبود بقیه موارد به او مربوط می شد. به نظر من او جرمی مرتکب نشده است، اما با فاکتور پایان «ایرانی» که ممکن است مقصر باشد، مردم را فریب می دهد و دروغ می گوید که البته بسیار بد و بی احترامی است.

گفت: مثل همه عکس هایش در فضای مجازی دیدمش و متوجه شدم خیلی مرد قوی و بزرگی است. وقتی عکس های واقعی او منتشر شد، متوجه شدم که او بیشتر در زمینه گرافیک و ویرایش متخصص است.

قهرمان ووشو ایران خاطرنشان کرد: متأسفانه جامعه ما به این سمت حرکت می کند و در فضای مجازی افراد غیر منطقی را دنبال می کند. امیرحسین زارع کشتی گیر و قهرمان المپیک جهان حدود ۱۵۰ هزار دنبال کننده در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد و این فرد یک میلیون نفر دارد. مایه تاسف است که نسل جدید توانایی تشخیص قهرمانان واقعی یا مجازی را ندارد، به هر حال جامعه امروز ما سرگرمی را دوست دارد و این افراد چیزی جز سرگرمی نیستند.

آهنگریان خاطرنشان کرد: حریف قزاق این فرد مجازی رزمی کار نبود. نه تنها من بلکه هر رزمی کار ایرانی در هر وزنی از ووشو، کاراته، تکواندو، بوکس و هر رشته رزمی دیگر با سجاد غریبی مسابقه می دهد، برنده از مسابقات محروم می شود. غریبی نه تنها چیزی از رزم نمی داند، بلکه با اصول اولیه رزم نیز آشنا نیست. در هر صورت امیدوارم سرش را پایین بیاورد و از آن مسیر خارج شود. متأسفانه برخی با او همراهی می کنند و به جای اینکه او را به راه راست هدایت کنند. آنها از او سوء استفاده می کنند و چنین احساس ناخوشایندی ایجاد می کنند.