واکنش دفاعی سوریه به حمله هوایی رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی سوریه (sana) جمعه شب اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه به حمله موشکی رژیم صهیونیستی در آسمان دمشق و در منطقه جنوب سوریه پاسخ داد.

بر اساس این گزارش خبرگزاری sana جمعه شب از شنیده شدن صدای انفجاری در آسمان حومه دمشق، پایتخت سوریه خبر داد و افزود: پدافند هوایی ارتش در حال مقابله با حمله موشکی اسرائیل به دمشق و منطقه جنوبی سوریه است.

رژیم صهیونیستی شنبه گذشته ۲۶ شهریور ماه حمله جدیدی را به سوریه آغاز کرد. مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که این حمله هوایی توسط ۴ هواپیمای جنگی صورت گرفته است خوردن ۱۶ متعلق به اسرائیل انجام شد.

لازم به ذکر است که با وجود حملات مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه، سازمان ملل و شورای امنیت هیچ اقدامی برای توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده اند.

صهیونیست ها تاکنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق پرجمعیت را برای حمله نظامی هدف قرار داده اند. دولت دمشق همچنین چندین بار در نامه هایی به مقامات سازمان ملل درخواست کرده است تا برای جلوگیری از تکرار تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه اقداماتی را انجام دهند.

زودتر، “مشخص المقداد وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی در پارلمان این کشور گفت: اسرائیل همراه با متحدانش، آمریکا، غرب استعمارگر و رژیم ترکیه، حامی تروریسم در منطقه بوده و خواهد بود. و برای تضمین تداوم گروه های تروریستی و جلوگیری از فروپاشی آنها از هرگونه تجاوز خودداری کنند. آنها دریغ نخواهند کرد و حملات اخیر به خاک سوریه را می توان در همین چارچوب تفسیر کرد که نشان دهنده اشتباه محاسباتی و حماقت است. همیشه آویو او آن را دارد.